Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:02 20.04.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема vectra B, 1.6-16v-`96g  
Авторcleo (Нерегистриран)
Публикувано09.07.04 11:22



Zdraveite, otskoro sam vav vashia klub-kupih si vectra 1.6-16v, ecoteck, i sam dovolen 6to gode za sega no imam mn drebi problem4eta, kato na4alo po4ti cialata el instalacia ne rabote6e-smenih 12 lampi4ki po tabloto, displeia mi sveti samo polovinata(pro4etoh po dolu 4e se popravial-samo niakoi znae li kade i kolko struva)ne rabote6e diasnoto predno el.staklo-kakto i da e opravih go
ne raboti centralnoto na zadnite vreti-obiasniha mi 4e bilo kapsolovano sas bravite i ne podleji na remont-niakoi znae li kade se popravia takova ne6to 4e novoto e mn skapo,
ne mi sveteha plafon4etatat na vratite dolu-oprvih gi
klimata kato ia vkliu4i6 i duha vse edno ia niama-kazaha 4e kompresora bil rabotel na 30%-
niakoi znake li kade moga da polu4a kompleksna usluga zavsi4ko koeto ne uspiah da si opravia i da ne e mn skapo(ne bulvaria ili axxon)
ako niakoi znae-predvaritelno blagodaria
a ako mje da se napraviat popravki ot laici kato men sobstvenora4no-kajete kak:)))))))))



Тема Re: vectra B, 1.6-16v-`96gнови [re: cleo]  
Автор astra_fen_mititaki (0908)
Публикувано09.07.04 12:36



Zdrasti KOLEGA!!!
I az imah problem s centralnoto zakly4vane na prednata lqva vrata na Astrata...okaza se 4e motor4eto e izgorqlo...ta kupih si novo/vtora ypotreba ot edna avto morga/ i sega vsi4ko e na 6+Ta moga da ti preporu4am edin serviz za Avto alarmi v mladost3, tam pravqt vsi4ko svurzano s elektronikata po kolata/ako se interesyva6 za to4niq adres po6i/!!!Li4no az sum dovolen!! Ina4e ima edin ELEKTRO SERVIZ na bulevard "BULGARIA" sre6ty sgradata na "RAIFAIZEN BANK", tam ne gi znam kak rabotqt, no ako iska6 otidi i tam!!!
USPEH



Тема Re: vectra B, 1.6-16v-`96gнови [re: astra_fen_mititaki]  
Автор krasidd (bash budala:)))
Публикувано09.07.04 14:36



Zdrasti,
Abe vij sa-kaji kolko ti izlezna motor4eto-az hodinh na serviz i mi kazaha 4e motor4eto e vav bravata i e kapsolovano i ako se smenia se smenia s cialata brava-180lv novo(are po-dobre ne), ta dai tel na serviza ako moje6 ili adres i kaji dali moje da se otvori taia kapsolovana gadost za da se popravi dejstva6tototo ili kade ima na staro na normalna cena:)))
are mersi predvaritelno

SSDD


Тема Re: vectra B, 1.6-16v-`96gнови [re: krasidd]  
Автор Stevek ()
Публикувано09.07.04 15:47



Моторчетата са вградени в бравите и са си проблем на Vectra B.
Доколкото знам не се поправят защото осите са щанцовани от двете страни на бравата и е много трудно да се разглоби, как ще се сглоби е друга тема.

Решение поне за задните врати има: една универсална китайска машинка за централно заключване струва 4.80лв. в конрад. С малко хитрост се монтира така че да дърпа управляващият тел на заключването. Естествено функцията dead lock се губи. За предните врати не става толкоз добре, но е възможно пак да се направи, причината е че са взети много мерки за затрудняване на отключването посредством разни там приспособления пъхани през уплътненията на стъклата.

Бравата за шофьорската врата е най-скъпа – 180лв.



Тема Re: vectra B, 1.6-16v-`96gнови [re: cleo]  
Автор Stevek ()
Публикувано09.07.04 15:50



хубаво е да се регестрираш за да получаваш отговорите на питанията които си постнал ...



Тема Re: vectra B, 1.6-16v-`96gнови [re: Stevek]  
Автор krasidd (bash budala:)))
Публикувано09.07.04 17:24



4akai 4e sam malko nevej-kade da se registriram i kak da gi polu4avam,
i kade da go nameria tova kitaisko 4udu i ka da go montiram, ili kade da otida da mi go montirat-znae6 li, a moje6 li-ako da i ima6 vreme kaji , a az 6te si platia ili 6te po4erpia-4e ako tragna da go pravia sam 6te s4upia pove4e otkolkoto 6te popravia, :))

SSDD


Тема Re: vectra B, 1.6-16v-`96gнови [re: krasidd]  
Автор astra_fen_mititaki (0908)
Публикувано09.07.04 17:34



neznam kak sa na VECTRA B, no na ASTRA F ne sa kapsolovani za mehanizma, a sa zaka4eni s tri bolta.Ina4e samite elektro motor4eta sa kapsolovani i ne mogat da se otvarqt i REMONTIRAT.
li4no az si vzeh elektromotor4e originalno za ASTRA ot edna avtomorga i mi vzeha 25 leva, ina4e novo struva 100lv.
Tezi kitaiskite deto gi spomenahte sa golemi bokluci, za6toto mnogo trudno se napasvat, po4ti e nevazmojno.A dori i da go napasne6 po nqkakvo 4udo 6te ti raboti nai mnogo 1-2 sedmici i to kogato si poiska.
Vsi4ko tova vi go kazvam ot li4en opit!!!



Тема Re: vectra B, 1.6-16v-`96gнови [re: krasidd]  
Автор Stevek ()
Публикувано09.07.04 17:55



Очевидно вече си регистриран, от "профил" можеш да настроиш така че да получаваш по пощата отговорите към постнатите от теб неща, а може и всичко постнато в клуба за целият ден и т.н.т. Като пишеш гледаш дали си логнат и т.н.т.

Писал съм за стандартна машинка за централно заключване (вече се правят само в Китай, май) от тези предназначени за монтаж на коли без централно. В магазините за електронни компоненти - Конрад са там някъде около 5лв.

За монтаж трябва да се обърнеш към някоя фирма за аларми/ц.закл и др. такива. Аз си човъркам моята самостоятелно, но рядко имам време за нея, пък какво остава за чуждите ...



Тема Re: vectra B, 1.6-16v-`96gнови [re: astra_fen_mititaki]  
Автор Stevek ()
Публикувано09.07.04 18:11



За напасването си иска майсторлък и най вече опит, иначе позволяват много неща, имат голям ход и стават за почти всичко.
Разбира се не може да мерят с оригиналните - най вече са по-шумни и при ръчно заключване/отключване се изисква значително повече усилие.
За живота им - зависи от късмета , виждал съм такива по на над 10г и още работят, което си е чудо защото са пластмасови, вече съм взимал няколко от Конрад и засега работят по 1-2г. все пак е важен и монтажа – да не се мъчат когато работят ... При цена от 5лв. е по неприятно свалянето на корите от колкото покупката на нова машинка. Все пак в момента китайците правят за 47лв. записващо CD на 52x с оптика, фина механика електроника и т.н.т. с 2г. гаранция, та няма една машинка да направят за 5лв.

На Vectra B - бравата и машинката са едно неразглобимо цяло, хванато с три болта към вратата, засега опитите ми да го отворя са неуспешни, ако някои е успял да сподели, Отворя ли бравата ще оправя моторчето или намеря ел. моторче с подходящи размери и ще реша проблема.



Тема Re: vectra B, 1.6-16v-`96gнови [re: cleo]  
АвторTeppoн (Нерегистриран)
Публикувано09.07.04 21:12



И аз си купих същата Вектра. Не знам какво са ти дали като мнение другите, но с две думи - дисплея предполагам прочете как се ремонтира.....сложна работа! Във Варна ги има по 100-150лв. втора употреба, мисля че не е лош вариант при положение че струва 750лв нов!!!
Относно бутоните - аз ги отварях,елементарно е - просто трябва да се почистят,да не казвам какво изкарах от тях, а сега са перфектни!
А за ел бравите е по-сложно! Аз вече си купих две за предните врати,те наистина са капсуловани и няма гаранция при цепене какво ще се получи! Но за задните нещата не стоят така-отварят се и се ремонтират, а е и лесно!!
Като заключение - не малко проблеми имам и то само за половин година откакто я купих!!! Остава ми само дисплея-просто има само за Вектра 2000г. и някакви по-изумени "постни" (с два реда) дисплеи!!
Дерзай, няма да се отказваме
Питай, доста преживях




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.