Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:12 25.04.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Тема Нова ламбда сонданови  
Автор_KlD_ (Нерегистриран)
Публикувано06.07.04 10:09



Здравейте.
Преди месец смених ламбда сондата на Астрата. Очаквах значително подобряване на разхода, особено при каране градско. Поне за момента обаче не се наблюдава това и разхода си ми е около 10/100, което за двигател 1.4 ми се струва множко. За сравнение, когато я купих колата харчеше не повече от 8/100.
Другото, което ми направи впечатление е че на няколко пъти при загрял автомобил ми светва лампата на ЕКУ-то. Възможно ли е новата сонда да се скапе толкова бързо при положение, че катализатора е извън строя или да не прави хубава маса, макар че си я продават с графитна смазка.
Някой може ли да сподели предположения защо разхода си остава висок?
Благодаря предварително



Тема Re: Нова ламбда сонданови [re: _KlD_]  
АвторRadioDJ (Нерегистриран)
Публикувано06.07.04 11:05



6tom e nova, sigurno ne e ot neiq. Tia se skapva za nad 100000km., kato ti svetne lampata na Ecuto vij kakvo pokazva na Tech ili po metoda s klamera. Ne6to drugo ima, za da e visok razhoda, moje da e zaminal dat4ika za temp. na antifriza, no ne tozi za tabloto a tozi za Ecuto. No tova sa samo predpolojenia. Triabva da se vidi kakva gre6ka izliza na Ecuto. Za sravnenie moita Astra 150ks. har4i okolo 9L na 100 gradsko, tvoita triabva da e okolo 8L



Тема Re: Нова ламбда сонданови [re: RadioDJ]  
Автор astra_fen_mititaki (0908)
Публикувано06.07.04 12:27



tvarde vazmojnoe da e ot ECU-to, probvai da mu tegli6 restart, no se samnqvam da stane.Po dobre vzemi nqkoe drugo ECU na zaem i go probvai.Tvarde veroqtno e da e ot nego, 6tom ti svetva lampata.
I pri men be6e ne6to takova, osven 4e mi har4e6e malko pove4e(e ne 4ak 10/100) sa6to taka ot vreme na vreme mi pridarpva6e!!! moita e 1.6 i po knijka q davat da har4i 8/100 gradsko i v momenta to4no tolkova si har4i!!!

USPEH



Тема Re: Нова ламбда сонданови [re: astra_fen_mititaki]  
Автор_KlD_ (Нерегистриран)
Публикувано06.07.04 12:53



Като рече книжка та ми дойде на акъла. Откъде да си намеря така нар. "Owner's Manual" за мойта каручка. По възможност отнякъде онлайн. Да видя там какви ги пишат за разход и други подобни.
А доколкото за светването на лампата ми го направи два три пъти и се укроти. Не е светвала пак последната седмица. То най-хубаво вместо да гадая да я заведа на диагностика. Някой да има добри отзиви за място където правят диагностика. Аз ходих миналото лято в един сервиз при Автогара Юг, но после ме "светнаха", че не "разбирали" много майсторите там.



Тема Re: Нова ламбда сонда [re: _KlD_]  
Автор The Best FORMAN (Dr.Ivanov)
Публикувано06.07.04 14:24



Ako ti se prai obikolka na sofia idi nad italianeca na bul. Nikola Mushanov tva e nad elektrokarnia zavod da ti ia pregledat

Ни мъ глей че съм кат фафла в раминиете знам фатки


Тема Re: Нова ламбда сонданови [re: The Best FORMAN]  
Автор _KlD_ (талант)
Публикувано06.07.04 14:27



Можеш ли да ми дадеш точния адрес

On the eighth day God started debuggin'


Тема Re: Нова ламбда сонданови [re: The Best FORMAN]  
Автор obelix (лигав)
Публикувано07.07.04 09:57



За малкото гаражче с надписи диагностика на агу и т.н., м/у италианеца и автоексперта ли говориш?
Там разбиргат ли?

На приятелите наши, нека шибнем по маваши ...



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.