Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:08 17.05.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Газовите са връхта.нови [re: koцe]  
АвторHotBlg (Нерегистриран)
Публикувано07.07.04 13:31



А как се познава дали са газови или маслени? Мойте сегашните са много меки и са за смяна, но искам да знам какви са!
Леко!



Тема Re: Газовите са връхта.нови [re: koцe]  
Автор Stevek ()
Публикувано08.07.04 18:23



Като се има предвид че Aстрата си вози твърдичко, изглежда описан класически случай.
Маслените амортисьори возят по-меко от газовите, но не "притискат" така добре гумите към пътя т.е. има по-лошо сцепление с пътя.
Та щом тази кола е возела толкоз добре вероятно въобще не е имала амортисьори и при тръгване и/или спиране често са свирили гумите




Тема Re: Пичове, кажете някакви подходящи амортесьоринови [re: Opelfan]  
Автор Milky (Опитен)
Публикувано08.07.04 19:39



Колеги,никой ли не може да ми каже какви амортисьори трябва да сложа,за да постигна максимално мека возия(като минавам по равни павета да не ги усещам почти).Не държа толкова на устойчивост,колкото на комфортно меко возене.
Благодаря предварително.



Тема Астранови [re: Milky]  
Автор astra_fen_mititaki (0908)
Публикувано09.07.04 00:43



Колеги, незнам за вашите АСТРИ как возят, но моята е с маслени амортисьори и си ВОЗИ СУПЕР МЕКО!!!Предните съм ги сменявал и незнам каква марка са, но помня че само единия струваше 150лв.
А това, че АСТРИТЕ возят твърдо, изобщо НЕ Е вярно. Карал съм няколко ВЕКТРИ и смело мога да кажа, че возят доста по - твърдо!!!

Лек и безавариен път на всички



Тема Re: Пичове, кажете някакви подходящи амортесьоринови [re: VlVl]  
АвторBECO (Нерегистриран)
Публикувано09.07.04 07:15



Отиди до ЕМ комплект 33, дават добри цени и правят монтаж с гаранция.
Роботят с много видове амортисьори.
Виж звънни в един от магазините им- 230122.
Успех!



Тема Мека возиянови [re: astra_fen_mititaki]  
Автор WasteLand TD (Turbo Diesel)
Публикувано09.07.04 15:07



Приятелю тая мека возия зависи от много неща и не е вярно че зависела толкова много от амортисьорите.На мен предните ми бяха заминали, смених ги - същата работа.ИСТИНАТА е в гуми с ВИСОК профил и да са хубави, да не са втора ръка изпекани някакви изпилени.
Аз преди точно такава тема бях пуснал навсякъде - МЕКА ВОЗИЯ, като стабилноста не ме интересува толкова.....
Аз съм с Венто - когато доиде пролетта си купих две предни летни Корморан.И отидох да видя какво е положението отзад и какво да видя - размера на гумите беше 185x65/14(това е размер по принцип за Пасат) а на Вентото са по принцип 185x60/14.И аз добросъвестно сложих някакви твърди гадни изпекани GoodYear.
Еиии колата стана по стабилна , НО И ПОЧНА ДА ВОЗИ КОФТИИИИИИИ....
И затова сега ще дам и 4-те гуми 185x60/14 на баща ми на астрата, а ще взема неговите 175x65/14.Той и без това иска колата да е по стабилна, а аз искам по-хубаво да ми вози.
Така че според мен всичко зависи от гумите............
Разбира се при положение че окачванетео не е по-твърдо(спортно)......
Успех в меката возия :)

http://212.116.151.244\untitled.jpg


Тема za svireneto na gumiteнови [re: Opelfan]  
Авторnike (Нерегистриран)
Публикувано09.07.04 16:33



Na mene pone sega lqtoto mnogo mi svirqt gumite.
Ama misleh che e shtoto sa vsesezonni i shtoto obicham da trugvam s kef.
I poneze i mojta astra vozi baja meko sega kvo izliza che amortisjorite mi sa za smqna taka li?
De da gi znam kvi sa amortisjorite - gazovi ili masleni. Kato minavam prez babuni znam samo che suskat - nqkoj mi kaza che taka pravili samo maslenite.
Abe tiq dni she ida na bezplatna diagnostika na amortisjorite.



Тема Re: za svireneto na gumiteнови [re: nike]  
Автор astra_fen_mititaki (0908)
Публикувано09.07.04 17:41



moite sa masleni i sa6to saskat, no malko.
gumite e normalno da svirqt lqtoto kogato e nape4en asfalta.
moite sa6to sa vsesezonni, no po4ti ne svirqt.Gumite mi sa FIRESTONE 185/60/14 i sa novi



Тема Re: za svireneto na gumiteнови [re: astra_fen_mititaki]  
Авторivo (Нерегистриран)
Публикувано09.07.04 20:49



ot kade moga da si kupa bilstein za vektra 1.8 94g. ikolko struvat ako znaete mersi



Тема Re: za svireneto na gumiteнови [re: nike]  
Автор C_H ()
Публикувано11.07.04 08:28



Това със свиренето се оправя до голяма степен като смениш предните амортисъори, при мен си беше точно така - скоро си ги смених сам (не препоръчвам на никой който няма поне 4 - 5 часа и някой познат/прияте до него) и просто разликата е осезаема. Возенето не се промени почти никак, стабилността и се промени в моменти на остри завои особено с неравности - преди смяната направо си захождаще и беше адски опасна.
За да разбереш дали са прецакани: отиваш отпред и все сила натискаш предницата (калник, преден капак) ако след натоварнето се люлее и не се успокоява на момента значи са се скапали.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.