Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:47 23.04.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Grundig SC-303 (RDS)нови  
Автор lvo_Dinkov (реставратор)
Публикувано02.07.04 13:00



Някой да знае откъде може да се намери ръководство за въпросния Грундиг (фабрично монтиран на Астра) и какви са параметрите на фабричните говорители.
Сигурно има и други постинги за това, но за съжаление search-а на дир.бг не можа да ми покаже някакви резултати .
Благодаря предварително.



Тема Re: Grundig SC-303 (RDS)нови [re: lvo_Dinkov]  
Автор astra_fen_mititaki (0908)
Публикувано02.07.04 13:04



Zdravei kolega, az imam su6tiq kasetofon v moqta Astra, su6to taka imam i knijkata s rukovodstvoto za nego



Тема Re: Grundig SC-303 (RDS)нови [re: astra_fen_mititaki]  
АвторKlD (Нерегистриран)
Публикувано02.07.04 13:51



Благодаря за бързия отговор, но мен повече ме интересува някъде в интернет дали може да се намери това ръководство, което ти имаш на книжка



Тема Re: Grundig SC-303 (RDS) [re: KlD]  
Автор astra_fen_mititaki (0908)
Публикувано02.07.04 13:55



Ami v internet nqmam predstava kude moje6 da nameri6:(((Probvai po 4ujdite tursa4ki, za6toto v bulgarskite edva li 6te nameri6.Az 6te potursq i ako namerq ne6to 6te kazvam!!!!
uspeh



Тема Re: Grundig SC-303 (RDS)нови [re: KlD]  
Автор PeteRHR (C18NZ)
Публикувано02.07.04 13:59



Какво точно ти трябва за този касетофон. Аз имам в PDF-формат схема на касетофона, но нямам инструкция за експлоатация.
Аз имам същия касетофон и го модифицирах доста
ако те интересува нещо питай.

Оригиналните високоговорители нямат данни за мощност, а мисля че пишеше само 4ом. Но предполагам че са 4-5W макс. 10W.

Редактирано от PeteRHR на 02.07.04 14:14.



Тема Re: Grundig SC-303 (RDS)нови [re: PeteRHR]  
Автор lvo_Dinkov (реставратор)
Публикувано02.07.04 14:27



Интересува ме говорители с каква мощност ще понесе касетофона. Няма ми ги задните и сега обмислям какви да си взема.
А за самите говорители ме интересува диаметъра и разстоянието м/у присъединителните отвори.
Върти ми се нещо в главата, че мощността на касетофона е 4х15В ама това е много непотвърдена информация :)))



Тема Re: Grundig SC-303 (RDS)нови [re: lvo_Dinkov]  
Автор PeteRHR (C18NZ)
Публикувано02.07.04 14:53



Крайния усилвател в този касетофон е с интегрлна схема TDA7350.
В документацията за тази инт.схема пише 1х17W при 4ом. Но това е при мостово свързване.
При обикновенно свързване е 2x6W при 4ом.
В схемата, която имам на касетофона са показани 2 инт.схеми TDA7350. т.е. свързването не е мостово, а обикновенно и мощността би трябвало да е 4х6W.

При мен във Вектрата не беше мостово, а обикновенно. т.е. единия край на високоговорителя е на маса а другия е към усилвателя.
Ако се свържат мостово и двата края на високоговорителя се свързват към усилвателя и така мощността се качва 4 пъти.

Аз си сменях високоговорителите и единия от оригиналните ми остана. Мога да видя какви са му размерите и какво пише по него.
По-големи от 20W говорители няма смисъл да взимаш.

Ако искаш да свири по-силно трябва да си купиш инт. сх. TDA8560 или някоя подобна. Струва 10-15лв. Монтира се на радиатор, прекарваш си кабели и имаш доста по-силна музика в колата на много ниска цена. Мощността на една TDA8560 е 2x26W. Има и по-мощни схеми, но цената скача доста.

Успех.

Редактирано от PeteRHR на 02.07.04 14:59.



Тема Re: Grundig SC-303 (RDS)нови [re: PeteRHR]  
АвторNVG (Нерегистриран)
Публикувано02.07.04 15:11



Dai si maila da ti pratia rakowodstwoto



Тема Re: Grundig SC-303 (RDS)нови [re: PeteRHR]  
Автор _KlD_ (реставратор)
Публикувано02.07.04 15:12



Ако не ти представлява трудност да премериш разстоянията м/у присъединителните отвори ще ме улесниш много. Аз се пробвах с шублер на мястото където са били задните говорители на Астрата ама там е неудобно да се завре и не можах да ги премеря много добре.



Тема Re: Grundig SC-303 (RDS)нови [re: PeteRHR]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано02.07.04 15:13



На Вектра и 4-те говорителя са 16.5см, предните пищялки не ги знам колко са големи...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.