Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:45 19.04.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема vibrirane na volanaнови  
АвторASTRA_fen_mititaki (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 15:50



zdraveite kolegi!!!
Imam ASTRA F i ot izvestno vreme pri skorost ot110 do 130km/h vav volana ima leki vibracii, ot 130 nagore prestava da vibrira.Kazaha mi 4e trqbva da si napravq balans na gumite, az predi 5 meseca si vzeh 4isto novi leti djanti i gumi "firestone", ta predi 2 dni hodih na balans v gumicentar DIANA i tam mi napraviha balans samo na prednite gumi i mi kazaha 4e djantite sa pravi!!!
sled balansa se poopravi polojenieto, no pak mi trese volana no po-MALKO!!!

kajete si mnenieto, daite savet kakvo da pravq!

mersi



Тема Re: vibrirane na volana [re: ASTRA_fen_mititaki]  
АвторRadioDJ (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 15:53



Kakav e centralnia otvor na jantite ti? Triabva da e 56,6mm ina4e se polu4avat vibracii -pri opredelena skorost. Ako centralnia otvor na jantite e po-goliam, prodavat flanci(grivni) koito sa prehod mejdu jantata i centralnia otvor na glavinata na Opel. Dori i razlika ot 0,5 mm se prevra6ta v vibraciia pri visoka skorost.

Razbira se ako niama6 niakoi razbit nakrainik, tampon ili bolt po oka4vaneto



Тема Re: vibrirane na volanaнови [re: RadioDJ]  
АвторASTRA_fen_mititaki (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 15:59



Centralniq otvor ne go znam kakav e , no predi da gi vzema djantite gi karah na 20 mesta da gi proverqt dali stavat za ASTRATA i navsqkade mi kazaha 4e stavat!!!
a vtulki sam slojil(mejdu djantata i glavinata).tazi vibraciq q imam ot skoro, taka 4e ako e ot tova ne bi li trqbvalo da zapo4ne da vibrira sled samota slagane na djantite a ne 4ak sega???



Тема Re: vibrirane na volanaнови [re: ASTRA_fen_mititaki]  
АвторRadioDJ (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 16:19



Probvai togava da razmeni6 prednite i zadnite janti, moje da iz4ezne vibraciata



Тема Re: vibrirane na volanaнови [re: RadioDJ]  
АвторASTRA_fen_mititaki (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 16:25



mersi za ideqta kolega, 6te probvam i 6te kaja kakvo e stanalo!

vse pak o4akvam i drugi predpolojeniq

mersi



Тема Re: vibrirane na volanaнови [re: ASTRA_fen_mititaki]  
Авторimitev (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 16:27



Не вярвай на гумаджиите!

Отиди и ги накарай да ги завъртят на ръка на балансмашината без да затварят капака и виж гумите дали играят...

Ако да - демонтираш гумите и въртиш само джантите...

Кривите и небалансирани гуми водят до вибрации около 110 - 120 км/ч

Ако всичко изброено дотук е добре - провери си кормилни накрайници, шарнири и амортисьори...

От мен толкова.

ПП: И не си мисли, че влизането в дупките не влияе върху гумите и джантите след като няма видими поражения...



Тема Re: vibrirane na volanaнови [re: imitev]  
АвторASTRA_fen_mititaki (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 16:32



cqloto mo oka4vane i hodovata 4ast e proverena v serviza na sofia auto, taka 4e edva li se dalji na hodovata 4ast.
gumite mi sa garancionni, moje da gi zakaram da mi gi proverqt.



Тема Re: vibrirane na volanaнови [re: imitev]  
Автор PeteRHR (C18NZ)
Публикувано30.06.04 16:42



Аз имах точно такъв проблем (Вектра А). Оправи се като си смених две от гумите. Нищо друго не съм правил, въпреки че майстора искаше да прави реглаж на предницата.
Така се оправи положението и сега няма никакви вибрации при 120-130, както имах преди.



Тема Re: vibrirane na volana [re: ASTRA_fen_mititaki]  
Авторobiknowen (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 18:08



Аз имам точно такъв проблем. И то след като влезнах в дупка с двете гуми.
Отидох да ги балансират и не се оправи. Отидох при друг майстор и се оказа, че на едната гума и се прекусали конците вътрешно и едната гума е крива. Добре че гумите ми са стари и трябва да ги сменям.



Тема Re: vibrirane na volanaнови [re: obiknowen]  
Авторkeith (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 18:42



Kolega bih ti preporu4al da otide6 v SOFIA AUTO tam gumadziite sa stra6no dobri Imt ma6ina za dinami4en balans na gumi, tam 6te ti zavurtjt gumata kakto e na glavinata s 130 km/h ako ne se luza i vsi4ko 6te se vidi, ako tam ne ti opravjt problema prosto ne se se6tam kude drugade. Uspeh




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.