Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:09 22.09.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ABS-а се включва на мястонови  
АвторC2OSE (Нерегистриран)
Публикувано22.06.04 13:48



Момчета има ли някой идея защо по някога спирам на сфетофара и педала на спирачката започва да "рита" то ест ми се включва ABS-a ,натискам педала на спирачката няколко пъти и го пускам и спира! И така след известно време пак като няма строго фиксирано часово време за този проблем от два дена не ми го е правила става а въпрос за ОМЕГА-А 93г.



Тема Re: ABS-а се включва на мястонови [re: C2OSE]  
Автор -Az- (Самият Аз! :-))
Публикувано22.06.04 14:54



Какво точно значи "рита"? Просто го усещаш да пулсира като дадеш леко газ на място или? А двигателя променя ли оборотите когато "рита" педала?



Тема Re: ABS-а се включва на мястонови [re: -Az-]  
АвторC2OSE (Нерегистриран)
Публикувано22.06.04 15:12



Рита е силно казано но педала вибрира все едно че спирам на хлъзгав път и се включва ABS-а ! Не подавам газ нищо не пипам ! Е така си стоя на спирачка и той се включва!



Тема Re: ABS-а се включва на мястонови [re: C2OSE]  
Автор Astra1.8iGT (новак)
Публикувано22.06.04 19:05



Трябва да има датчик от ABS-a на педала на спирачката. Виж да не се разбутал (разместил) нещо.



Тема Re: ABS-а се включва на мястонови [re: Astra1.8iGT]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано23.06.04 09:20



Това е ново за мен, че има датчик на АБС-а на педала на спирачката. Знаех че всичките са на колелата



Тема Re: ABS-а се включва на мястонови [re: C2OSE]  
Автор -Az- (Самият Аз! :-))
Публикувано27.06.04 19:57



Имах в предвид, как точно разбираш, че ABS-а ти се включва? Има ли някаква лампичка на таблото която да светва, или нещо подобно? Или просто педала ти "рита" и ти си мислиш че е от ABS-а?
Щото аз на моя Kadett нямам ABS, но педала ми "риташе" като подам газ на място.
В последствие се оказа, че едно клапанче на вакуума за сервото се е повредило, и покрай него след време ми замина и самото серво.
Затова питам. Ако светва ABS-а е друго, тогава незнам.



Тема Re: ABS-а се включва на място [re: -Az-]  
АвторC2OSE (Нерегистриран)
Публикувано28.06.04 12:15



Лампата на ABS-са не ми светва ! А педала рита без да сам подавал газ!



Тема Re: ABS-а се включва на мястонови [re: C2OSE]  
Автор -Az- (Самият Аз! :-))
Публикувано28.06.04 18:42



Не съм карал кола с ABS и не знам за какво "ритане" става дума. При мен, като се беше прецакало клапанчето на вакуума, педала "пулсираше" леко като подам газ.
При всички положения можеш да си провериш това клапанче, като задържиш педала на спирачката, и загасиш двигателя. Педала трябва да остане мек, и поне за още две-три натискания да има серво. Ако веднага, или след първото натискане педала се втвърди, вероятно има проблем с клапанчето.



Тема Re: ABS-а се включва на място [re: -Az-]  
Автор Jacket (shpongled)
Публикувано28.06.04 19:46



Абе на служебния Partner (без ABS) като изгася двигателя педала на спирачката веднага се вкоравява и без да помпам, а колата е на 3000 km и така беше и като нова, така че това едва ли е критерий за развален клапан.



Тема Re: ABS-а се включва на мястонови [re: Jacket]  
Автор -Az- (Самият Аз! :-))
Публикувано28.06.04 21:50



Все пак, тук е клуб Opel.
Освен това, аз говоря за проблем, който ми се е появил в даден момент, а не за положение по принцип. Говоря за промяна в състояние.
Освен това, аз когато забелязах тази промяна, се убих да питам на какво се дължи, и нямаше кой да ми каже. Ако тогава имаше кой да ми каже, щях да си спестя 120 лв. за серво втора употреба.
Съжалявам, че съм се опитал да дам идея.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.