Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:29 29.09.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема стрелка на горивотонови  
АвторTony (Нерегистриран)
Публикувано26.06.04 14:55



Имам Вектра А. При запален двигател и когато колата седи на едно място стрелката на бензина ми со4и 4е имам примерно 15 литра бензин. Когато започна да я карам особено на по-високи обороти стрелката започва да пада надолу. След като спра тя си връща първоначалното положение. Моля ако някой знае нещо по въпроса да ми изясни какво имам преебано.



Тема napulni nqkolko puti do goreнови [re: Tony]  
АвторLubo1 (Нерегистриран)
Публикувано26.06.04 17:03



i ste se oprai prosto sipvash za po 10-20 leva



Тема Re: napulni nqkolko puti do goreнови [re: Lubo1]  
Авторico (Нерегистриран)
Публикувано28.06.04 10:42



Приборът е електромеханически. За стабилно показване в таблото има стабилитрон който дава стабилно напрежение но по всяка вероятност масата на прибора в таблото не е в ред и затова дава грешни показания. Трябва да се свали таблото и да се почисти масата. Друг е въпроса дали си заслужава труда.



Тема Re: napulni nqkolko puti do goreнови [re: ico]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано28.06.04 10:47



Ако освен бензина ти спада и температурата, може да видиш и масата на алтернатора как е или да провериш изобщо колко зарежда...



Тема Моля за коментарнови [re: Tony]  
Автор Bat Jorko (BrightSide Jedi)
Публикувано28.06.04 11:45



Ще добавя и моето питане, макар да е малко по-различно.

При мене от няколко месеца стрелката на бензина започна да става "ленива". Без значение колко е пълен резервоара, достигането на показанието става много бавно, например около 5 минути. А напоследък, при малко останал бензин започна да пали и гаси лампата за резервата, свързано с значително падане на стрелката и после връщане обратно нагоре.



Тема Re: Моля за коментар [re: Bat Jorko]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано28.06.04 12:03



Пробвай съвета на Любо1



Тема Re: Моля за коментарнови [re: Любитeл]  
Автор Astra1.8iGT (новак)
Публикувано05.07.04 01:18



За Бат Жорко, прилича на пробит поплавък. На служебната правеше такива неща и се оказа един пластмасов мехур-поплавък с малък отвор на него.

За темата. Както каза Ицо има стабилитрон който понякога се скапва, прилича ми точно на такъв случай. Знам че трудно се намира точно същия. Също че ако се чопли по таблото без да се изключи акумултора (маса) могат да изгорят освен него и доста писти :(



Тема Re: Моля за коментарнови [re: Astra1.8iGT]  
Автор MAN6 (Бай Хуй)
Публикувано05.07.04 10:08



с голям риск да се изкажа некомпетентно- на кадета стрелката понякога седи все едно няма бенц или все едно има съвсем малко. обикновенно се получава като сипвам дълго време за по 5лв (че и по по-малко) ;)
после като сипна повече се оправя...

От колела не отбирам грам!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.