Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:15 25.05.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ауспух  
Авторицo (Нерегистриран)
Публикувано22.06.04 13:59



Значи знам, че темата кой ауспух е най-добър е много дъвкана. Обаче проверих 10 страници назад по темите - няма теми за ауспуси. По нататък не ми се рови, по-лесно ми е да попитам.
Та не знам от газта ли от последните дъждове ли, просто си му е дошло времето ли , останах без ауспух. В събота сутринта тръгнах с ауспух от София, по някое време по пътя се разбуча колата, аз не спрях и в крайна сметка пристигнах във Враца без крайната тръба на ауспуха - тази дето излиза от крайното гърне. като полегнах да го видя и то цялото корозирало няма го бъде още много. Явно съм застъргал на някоя бабуна и си е останало там.
Както и да е ще трябва да се сменя. Също ме и съмнява, че катализатора се е позапушил вече, как да го проверя? Карам на газ така, че няма да имам угризения че замърсявам природата. Само не знам как техническите прегледи ще минавам.
Та въпроса е кои гърнета по колко карат?
Има някви български крафт - как са?



Тема [blue][/Всички са еднакви[/blue]нови [re: ицo]  
Автормyk (Нерегистриран)
Публикувано22.06.04 15:15



Никое няма да те изкара повече от 3 години.
Всички дето се продават в България или са много долнопробни или много скъпи.
Кърпи си старото ако е оргиналното докато можеш - може да изкара повече отколкото ако го смениш с ново




Тема Re: ауспухнови [re: ицo]  
АвторRadioDJ (Нерегистриран)
Публикувано22.06.04 15:23



Na Mkomplekt 33 sa nai-dobri za cenata si



Тема Re: ауспух [re: ицo]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано22.06.04 15:31



Колегата повдигна интересен въпрос: някой знае ли как се проверяварт гърнета/катализатори, дали са запушени?



Тема Гърнета АСПО - българскинови [re: ицo]  
Автор Bat Jorko (BrightSide Jedi)
Публикувано22.06.04 16:53



Аз съм доволен от резонаторното гърне на фирма АСПО. Хора които разбират повече от мене казаха, че като материал и изработка са съвсем приемливи.

Ето им сайта:

http://www.aspo-bg.com/



Тема Re: ауспух [re: ицo]  
Автор Amena (ne sym ot tuk)
Публикувано22.06.04 17:28



Walker ама цифрате е доста голяма.Има и Полски които ..абе всички гният максимум на втората година. Ама за Walker и на мен не мисе дават толкова пари.Тя колата не струва толкова. Апропо каква е колата?



Тема Re: Гърнета АСПО - български [re: Bat Jorko]  
Автор Astra1.8iGT (новак)
Публикувано22.06.04 17:40



И аз се двуомих, накрая сложих АСПО, с вносни материали - 50лв+скоба 15лв и труд 10лв. На Сливница, от лъвов мост към люлин, между двата сфетофара, вдясно, до тях има голям надпис "год.техн.прегледи". Добре и бързо работят.
За катализатора ми казаха там, че се сменя (сложиха ми тръба за 20лв) над 160хил.км по препоръка на прозводителя, виж дали имаш датчик на катализатора. Някои го изолират, но незнам дали винаги е удачен вариант.
Ако искаш по-евтино, търси втора употреба GM, но не ти го препоръчвам.
От кърпене няма абсолютно никакъв смисъл !
GM гърне - 149лв...
Wallker ~80+ лв
Remus ? :)))
PS: Оригиналното ми задно гърне е изкарало 12год. Това ако изкара 4-5год. ще съм на далавера



Тема Re: Гърнета АСПО - българскинови [re: Astra1.8iGT]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано22.06.04 17:57



Пичове питайте патило!

Слагайте само ефтини задни гърнета и качествени средни гърнета. Катализаторите не ги сменяйте с тръби - има резонаторни гърнета на Крафт и Аспо за 35 кинта с готови заварени фланци.

В момента съм с Walker - не можаха и 2 г. да изкарат. Карам на газ. Още след 1вата година ми се скъса задното гърне.

Извода - има БГ задни гърнета за 30 кинта. Купете си, слагайте и карайте... Като се издъни - смяна и следващото...

Уокъра за кадета ми бяха 150 лв. двете (комби е), но нямат нищо общо с Уокър който се продава в германия. Алуминизирани били - дрън дрън, ламарината им е на дупки след 50 000 км.

Лошото е че всяка година сме на канала за гърнета Какво да се прави!




Тема Далаверанови [re: imitev]  
Автор NetBuster (Bad Mada facka)
Публикувано22.06.04 21:01



Я да ви светна в далаверата , преди година и половина си сложих гърне /задно/ от .... Москвич Алеко, пасва идеално на Опел Кадетт, за другите Опели не знам.
Та тва гърне струва 18 кинта, скобата я измислих като заварих Г-образна пластина щото оригиналната беше изгнила и се скъса. Подсигурих скобата със стоманено въженце със една стяга щото опираше във пружината. Единствения кусур на тая далавера, е че просвета на тръбичката дето излиза от гърнето е по-малка от оригиналното за моя двигател, и може да пречи на газовете да излизат свободно, ама за 1.6 двигатели е същата.



Тема Spored men [re: ицo]  
Автор AstraGSi (Calibra C20XET)
Публикувано22.06.04 23:39



Za men markite v obshti linii sa dosta ednakvi ...
po vajno ot marka e da e prohodno spored men .... v smisul kat poglednesh ot ednata strana v trubata da vijda drugata

Opel Power BG



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.