Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:20 27.06.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Защо точно си купихте ОПЕЛ?нови  
Автор @ngel (дразнител)
Публикувано24.03.04 20:29



Защото са бегачки?
Защото имат яки мотори?
Защото са по евтини?
или всеки си знае защо.
Надявам се всеки да сподели.



Тема Re: Защо точно си купихте ОПЕЛ?нови [re: @ngel]  
Автор @ngel (дразнител)
Публикувано24.03.04 20:31



Аз си купих защото не намерих това което търсех. т.е. случайност,но съм доволен. Карам Астра C16NZ.



Тема Re: Защо точно си купихте ОПЕЛ?нови [re: @ngel]  
Автор lvo_Dinkov (реставратор)
Публикувано24.03.04 20:56



Асконата я избрахме с баща ми, аз тогава нямах 18 :)
Беше преди 10 години, нямаше голям избор на коли и стеснихме избора между една Регата, гледана от манияк, Асконата и една Гранада 2,8 :)
Взехме я, защото изглеждаше добре, беше прясно вкарана и за 10-годишна кола цената и беше доста апетитна(джамбазина си свали летите джанти, а музиката, халогените, щоричките, тонколоните и ел.антената бяха предварително свалени).
Ако пак има възможност да избирам, пак на нея бих се спрял.

П.С. следващата ми кола не е сигурно дали ще е пак Опел, но със сигурност Асконата няма да я продам никога :))



Тема Re: Защо точно си купихте ОПЕЛ?нови [re: @ngel]  
Автор -member- (v kliub)
Публикувано24.03.04 21:17



Сменил съм 6 коли. ФОРД-транзит-бус, ескорт и сиера, МИТСУБИШИ-галант /мнооого лош избор-разори ме/, не броя соц-возилата МОСКВИЧ и ЛАДА, последно карах АСКОНА-нещо много здраво, която смених с КАДЕТ-С16NZ и съм предоволен. Здрав, непретенциозен, динамичен и икономичен. Ако си купя друга кола, тази ще я оставя за експерименти-може да се събираме и да правим опити с цел опознаване на машината без страх че ще остана без нея.

Като бяхме млади карахме ЛАДИ


Тема Re: Zashtoto taka :)нови [re: @ngel]  
Автор AstraGSi (Calibra C20XET)
Публикувано24.03.04 21:44



Ми много са здрави ... опелите,
За цената си са най-доброто на пазара ... имат и сравнително евтини части ...

Имат добра аеродинамика :) ... Много здрави двигатели :)
Ако си уважаваш опела и той те уважава


А и кво да си купя друго .... японско ... да се разоря от части ..
или някой фолксваген (една кутийка сложена върху една по голяма )

Opel Power BG


Тема Re: Zashtoto taka :)нови [re: AstraGSi]  
Автор USD (Opel Owner v2)
Публикувано25.03.04 05:49



az imah pyrwo ascona 1.6s i sega sym ja dal na shureja da ja kara... 1986g e dobi4eto i oshte e s originalnoto oka4wane :)

opel ne sa nito koj znae kakwi bega4ki, nito koj znae kolko dobre kato izpylnenie, no sa s mnogo dobri dwigateli, oka4wane i tsena. ima dostaty4no serwizi, kydeto im razbirat i gramadno izobilie ot 4asti :)

ina4e sa baja zle kato ka4estwo na interiora (na kogo ne my drynkat wytre plastmasite hehe).

realnata istina (pone za men) e, 4e sa ewtini i nepretenciozni koli, koito wypreki towa uspjawat da izglejdat i wozjat dobre :)



Тема Re: Zashto li ?нови [re: USD]  
Автор HotBlg ()
Публикувано25.03.04 08:50



Мулето си го имам от края на 91г. Взех я съвсем случайно - имах възможност да вкарам кола с инвалиден номер и малко парици и един ден колегата си внесе Кадет Караван! Повозих се и реших ! Преди това карах Трабси ! Хич и не разпитвах - казах на джамбазина /познат/ искам Каравана - 1.6i! Той бая ме увещаваше за 1.4i /явно имаше нещо подръка/ но аз бях настоятелен! Дойде една сива Каравана с двгт. на 76 хиляди от Швейцария - той не се беше усетил и ми твърдеше че е на 176 ... , но по оригиналната сервизна книжка си беше на 76! Е, после си се почна - водна помпа, 250 лв. за новите вежди и кошници и една дупка на предния калник и боята металик, малко свещи, дистриб.капачка и гуми! Са и шибидаха се зачекна и се отваря само нагоре, но си има АБС и си е комба - веднъж прекарах багажа от квартирата на две мадами наведнъж !
Дали ще си купя пак Опел - много зависи, бих искал някой ден да имам пари за нова - евтина Дачия, Рено Клио или там каквото продават на най-ниската цена след 5-6- години /дано се оправим дотогава/! Но като гледам как са се засилили ОПЕЛ АГ с разни там Мериви, Астра-3, Новата Вектра, или онази красавица с отварящия се покрив дето е Кабрио на 2004г. - Като дойде времето...... ще се види!



Тема Re: Защо точно си купихте ОПЕЛ?нови [re: @ngel]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано25.03.04 09:40



Като ученик преди 10-11 години ми се случи в рамките на седмица две, 4 пъти да ме качат на стоп едни и същи хора с Вектра 2.0. Тогава много ми хареса колата (е тя си е била нова тогава). Много други коли са ми харесвали повече след опит, ама пусто като няма кинти за SL500 .
Та мойта кола я купих по детска мечта и не съжалявам



Тема Re: Защо точно си купихте ОПЕЛ?нови [re: @ngel]  
Автор bratovcheda (спорт)
Публикувано25.03.04 09:43



Vectra-та ми е първия личен автомобил, преди него съм карал Жигулата и после Мицубишето на баща ми. Когато я купувах преди о/о 2 години трябваше да избирам кола в диапазона 3 - 4 000 лв. и исках да е в средния клас (беше ми омръзнал малкия Колт). Когато обикалях из пазари и разни авто къщи просто се влюбих във Вектрите. Единствено съжалявам че не ми стигнаха тогава парите да си взема C20NE а си вкарах моята C16NZ на инвалид и влязох в бюджета. :)
Много съм доволен - не съм пипал почти нищо от както съм я взел само бензин масло, филтри и естествено термостат. След някоя друга година искам да си взема вече нещо значително по-ново 1998-2001 год. Ех мечтиии ...



Тема Re: Защо точно си купихте ОПЕЛ?нови [re: bratovcheda]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 13:06



Ами първата ми кола беше Траби, карах го 3 години и взех Фолксваген Джета. След още 3 години я продадох с облекчение на първия срещнат (бях направил сметка, че съм дал за ремонти точно толкова пари, колкото съм я платил) и се зарекох, че оттук нататък, ще си купувам все сравнително нови коли, щото като теглиш чертата на поддръжката на старата, на петата година си на катастрофална загуба....
Тогава взех една Мазда, случих на 3 годишна кола на 17.000 км, на мой познат баща му я продаваше, първи собственик. Нея карах седем години, от 96 до миналата и й навъртях близо 100.000 км. Но ми отесня с двете хлапета и миналата година се заослушвах за нещо по-голямо и възможно по-ново. Ориентирах се да търся чрез близък приятел, който се занимава с внос на ударени коли от Германия. Изпадна ми една Зафира, но много ми се връзваше и не я взех. Оттам и почнах да се заглеждам по Опелите. В крайна сметка взех Астра Караван ударена много добре, в смисъл отзад, високо (от камион) и в средата, без грам усукване, на 13.000 км, на 6 месеца (чаках я да стане на 1 год за да я вкарам, иначе се плаща 20% ДДС върху фактурната цена, като новите коли. Оправих си я и сега съм доволен, макар че ако бях изчакал можеше да изпадне и японска, напр. Тойота комби или нещо друго.
Общо взето съм доволен, е не е резачка, каквато ми беше Маздата, и тя беше с 1.6 мотор като тая, но беше по-лека. Е, имам забележки, но като цяло е по-стабилна от предишната ми кола, по-широка, с 4 ербега, с АБС, супер музика, серво и т.н. съвременни неща.....
Така че, стана случайно. Но не съм сигурен, че ако повторя, пак ще взема Опел.... Може би трябва да пробвам по-голям мотор, за да съм сигурен...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.