Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:07 27.07.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Тема Сервиз за автоклиматицинови  
Автор PoohBear (мече с малко ум)
Публикувано11.05.04 09:24



Може ли някой да каже добър сервиз за автоклиматици. Става въпрос за климатика на Opel Astra 1.8 i 16 V Проблема е че го правих вече няколко пъти и непрекъснато изтича фреона. Казаха ми че може би е от вибрациите на двигателя, н о ми се иска този път да го оправят

"Тези които са умни и имат много мозък, никога нищо не разбират" - Мечо Пух


Тема Re: Сервиз за автоклиматици [re: PoohBear]  
АвторNVG (Нерегистриран)
Публикувано11.05.04 09:44



Otkade ti izticha



Тема Re: Сервиз за автоклиматицинови [re: NVG]  
Автор PoohBear (мече с малко ум)
Публикувано11.05.04 09:46



Честно да кажа нямам представа в предния сервиз казаха че от вибрациите на двигателя се пука тръба на климатика дали е вярно не знам

"Тези които са умни и имат много мозък, никога нищо не разбират" - Мечо Пух


Тема Re: Сервиз за автоклиматицинови [re: PoohBear]  
АвторNVG (Нерегистриран)
Публикувано11.05.04 09:55



Tam kadeto izpuska e silnoomasleno. Ogledai tzialata weriga, za da razberesh kakaw e problema. Inache mozhe da te metkat kolkoto si iskat



Тема Re: Сервиз за автоклиматицинови [re: NVG]  
Автор PoohBear (мече с малко ум)
Публикувано11.05.04 10:01



благодаря ще поогледам, за съжаление всички лъжат и досега не съм попадал в сервиз в който винаги да работят съвестно

"Тези които са умни и имат много мозък, никога нищо не разбират" - Мечо Пух


Тема Re: Сервиз за автоклиматицинови [re: PoohBear]  
Автор Akulski_ECO_Cali (Akula)
Публикувано11.05.04 11:46



Bratle i az go imah identi4niq problem! Preporu4vam ti edin ot naj dobriq majstor na klima za opel v Sofia. Serviza mu e v mladost-3 ,v bloka sre6tu pitcariq verona. Tova e sled macdonalds na dve spirki i se ka4va6 na bordjura do posl. vhod na bloka otka bulevarda. Garantciq 4e 6te ti go opravi i to dosta evtino!



Тема Re: Сервиз за автоклиматицинови [re: Akulski_ECO_Cali]  
Автор PoohBear (мече с малко ум)
Публикувано11.05.04 12:06



Много благодаря още утре ще отида дано да го оправи

"Тези които са умни и имат много мозък, никога нищо не разбират" - Мечо Пух


Тема Re: Сервиз за автоклиматицинови [re: PoohBear]  
Автор bobopich (Calibra C20XE)
Публикувано13.05.04 11:08



Аз моя си го опражих в Impas56, вярно че не взимат евтино, но пък ти дават гаранция. Първо ми напълниха цялата система, защото зимата беше избягал целия фреон, после ми казаха след 1 седмица да се върна. После гледаха с лампа за оцветителя, който слагата в маслото и целия ми компресор беше оплескан и половината фреон пак го нямаше. Свалиха компресора, смениха му всички оплътнения, напълниха ми пак системата без да плащам този път защото е гаранционна и сега работи перфектно. За пълнене на 1 кг. фреон взимат 80 лева. А за ремонт на компресора към 100. По добре да дадеш 80 за пълнене отколкото 50 еднократно и след седмица пак да го няма фреончето.

Спирачка ??? Аз такъв педал имам ли в колата ???


Тема Re: Сервиз за автоклиматицинови [re: PoohBear]  
Авторpq (Нерегистриран)
Публикувано17.05.04 12:21



poohbear би ли казал какво стана, оправиха ли го, колко ти взеха?
защото и аз мисля да отида, нещо ми шуми една голяма ролка до двигателя ще трябва да се сменя, пък хората от сервиза казаха че трябва да отида където оправяли климатици, щот била към него...

пс. случайно някой да е имал подобен проблем със шум в ролката или да знае нещо ?



Тема Re: Сервиз за автоклиматицинови [re: PoohBear]  
АвторJu (Нерегистриран)
Публикувано28.05.04 22:24



Според майсторите (вкл. този в Младост 3, за когото пише колегата) Астрата има много калпав климатик, но пък е доста силен, ако работи нормално. Моят съвет: огледай за омасляване по цялата система, ако откриеш, значи със сигурност от там тече, но може да има и други места - не всичко се вижда, има и скрити маркучи, и изпарител в купето и кондензатор (радиатор), по който маслото трудно ще се забележи. Най проблемните места са: 1. компресора - скъп и труден за ремонтиране (в Булвария искат около 2400 лв. за нов) но за около 100-200 лв. може да му се сменят уплътненията и това да е достатъчно, те са основния виновник за течовете; 2. датчика за налягането, който има цилиндрична форма с 4 извода и се намира заедно с още един по-малък датчик зад радиатора. Много често избива през буксата и не подлежи на ремонт. Решенията са 2: Нов датчик за около 100 лв., който може да се повреди на десетия ден (дефекта е фабричен) или замяната му с друг модел пак за около 100 лв., за което обаче се налага леко преправяне на системата на закрепване (май само резбата се различава) и излиза около 20 лв. Аз самия избрах втория вариант. След като 4 или 5 пъти ходих на сервиз за климатика и оставих поне 500 лв. сега вече нямам проблеми освен с времето, което все още не ми е предложило един истински горещ летен ден. Последния ремонт ми го правиха в един сервиз в Младост 1, като се спъскаш от Била към Дървеница, от дясно има табела. Мястото е много невзрачно, но ми свършиха работа. Срещу Верона сервиза в Младост 3, за който пише колегата е Айсберг а човека там се казва Сашо, май и съм чувал също добри работи. Късмет.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.