Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:20 30.05.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Тема 600 оборота ?нови  
Авторpq (Нерегистриран)
Публикувано26.04.04 08:26



хай,

тва нормално ли е, на празен ход при спряла кола да е на 600 оборота?
и кормилото се тресе леко, а пъ като не е спряла (но е на нулева предавка) не пада под 800-900; може да се движиш в 2км в час обаче няма да падне до 600 ако не спреш напълно !? ( c18xel )



Тема Re: 600 оборота ?нови [re: pq]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано26.04.04 16:22



Нормално е.

Ама 600 оборота не са ли малко ???




Тема Re: 600 оборота ?нови [re: imitev]  
Авторицo (Нерегистриран)
Публикувано26.04.04 17:04



X16SZ ми е мотора и не ми се вижда ненормално оборотите да са 600.
Особенно ако е позагряла повечко колата падат и до 500 - то е малко трудно да се каже колко точно са оборотите в началото на скалата. Иначе и на тези обороти работи равномерно и не гасне. И е много тиха на тези обороти.
Естественно не мога да карам с тези обороти така че не мога да ти кажа дали и в движение са толкова. Така е откакто съм е купил преди 2 години.
Не зависи дали съм на газ или на бензин.
Не знам де на един приятел аудито ( уж всичко му е изправно ), точно обратното - при попрегрята кола оборотите на празен ход му се вдигат на 1500.
Съветвам те ако при тези обороти ти работи стабилно двигателя и не гасне по светофарите въобще не се занимавай да търсиш причината. Нито ще я намериш от първия път - само нерви и пари с майстори ще хабиш. Кой знае какви неща ще те накарат да смениш напразно за 200 оборота отгоре.



Тема Re: 600 оборота ?нови [re: pq]  
Авторvasil (Нерегистриран)
Публикувано26.04.04 17:52



c18nz mi e dvigatelq i na prazen hod i zagrqt dvg oborotite sa okolo 1000. Mislq, che i v dvijenie sa tolkova na nuleva. Imah problemi s motorcheto za oborotite na prazen hod i moje i da sa malko visoki, obache ne mi se zanimava. 1.0-1.1 l/h harchi.

Kolkoto po-niski oborotite - tolkova po-malko harchi. Az kato resetna motorcheto i za malko oborotite sa kym 800 i harchi 0.8l/h.

Tova tresene na kormiloto mi zvuchi kato pred zagasvane, taka li e? Ako ne ti gasne i ne se trese zashtoto shte zagasne vseki moment nqma smisyl da gi digash (motorcheto se razglobqva i regulira).



Тема Re: 600 оборота ? [re: vasil]  
Автор Cvetoslav (Calibra 16v)
Публикувано26.04.04 18:39



Чакайте малко че несхто не схванах кое моторче се разглобява и се регулира. Ако говорите за стъпковия електромотор за малките обороти знам че се разглобява но пък да се регулира не бях чувал. До колкото знам него го командва комп. на колата. А за оборотите нормалното е около 800 - 900 но мозе да не ти показва вярно оборотомера затова наи добре е да отидеш в някой сервиз който има кодочетец и да погледнат оборотите и ако е нужно да ги коригират. Аре чао дано съм помогнал.



Тема Re: 600 оборота ?нови [re: Cvetoslav]  
АвторNikola (Нерегистриран)
Публикувано26.04.04 20:39



Za pruv put imam kola s oborotomer-Vektra B 1,6 . Knijka v knijarnicite niama.....Pri kakva skarost kakvi oboroti triabva da se kara ????



Тема При каквито и тази без оборотомернови [re: Nikola]  
Автор @ngel (Astra-gas)
Публикувано26.04.04 20:58



Както си карал досега на слух, продължавай и сега.



Тема Re: 600 оборота ?нови [re: pq]  
Автор PESO_G4O (непознат )
Публикувано26.04.04 21:16



Mda zna4i kogato si w pokoi "ne se dwiji kolata" normalno 720~900 zavisi ot natovarvaneto na dwigatela dali si pusnal klimatik farove i T.N....
A kogato se dviji6 na nuleva 1000~1200 zavisi kolko e 4ist klapana za prazen xod
a ina4e oborotite se regolirat v serviz 4rez TECH2 i ako se naloji se smenq sovtuera na kompira s po nova versiq..


zabravix ako si avtomatik e napqlno normalno da sa niski 600~700



Тема info za Vectra Bнови [re: Nikola]  
АвторRosko (Нерегистриран)
Публикувано26.04.04 21:41



Може да намериш нещо итересно тук:
http://www.myopel.ru/
http://www.myopel.ru/instruct/inst1.htm



Тема Re: 600 оборота ?нови [re: pq]  
Авторpq (Нерегистриран)
Публикувано27.04.04 16:11



Мерси много на всички, почвам да се обеждавам че си е нормално, но все пак ще питам като ходя да си сменям ремъка(уви още не съм направил туй нещо),
ако някой сервизджия ме убеди дали е нормално или не и защо, ще ви кажа...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.