Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:04 19.06.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Датчик за ABSнови  
АвторRosko (Нерегистриран)
Публикувано12.04.04 22:22



Вчера окончателно и постоянно ми светна лампата на ABS. Досега светваше от време на време и даваше грешка "Лош сигнал от предно ляво колело".
Сега вече дава грешка "Отворен контур на предно ляво колело".
Ще проверя датчика и всички кабели и съединители, но въпроса ми е, ако е датчика, колко горе долу струва той и от къде може да се намери (за Вектра А 92г. C16NZ)?



Тема Re: Датчик за ABSнови [re: Rosko]  
Автор AstraMan (GSI maniak)
Публикувано12.04.04 23:48



ot OPEL - nai-dobre.

ako ne - na staro, Ako moze purvo probvai posle pla6tai

pozdravi





Тема Re: Датчик за ABSнови [re: Rosko]  
Автор PeteRHR (C18NZ)
Публикувано13.04.04 09:08



Братовчед ми си търсеше преди 1 година. Тогава му искаха 90лв на старо.
Нов мисля че беше около 180. Това е миналата година лятото и то за Омега. Предполагам че са еднакви.
Може да е се е окислил куплунга до амортисьора.

Успех.



Тема Re: Датчик за ABSнови [re: Rosko]  
Авторkiko (Нерегистриран)
Публикувано13.04.04 13:35



виж руските колеги какво са пробвали. Нямам представа за цените тук, но може да се види.

Починил АБС на Вектре, всего за 100 руб :

--------------------------------------------------------------------------------
Ответы:
С покупки не работала АБС на Вектре 4х4 1990 года. То есть работала пару минут и отключалась, зажигая лампу. Проверил датчики - правый передний кирдык. У нас на периферии за обозримые деньги такую мелочь не купить.
Нашел ЗАМЕНУ! Это датчик коленвала с инжекторной десятки. Спасибо Mad4You за совет. Электрические характеристики очень близкие. ГЕОМЕТРИЧЕСКИЕ характеристики - вообще идеальные! Прям как в очумелых ручках. Тока чуть подлиннее. В общем теперь скриплю АБСом как большой. Кому интересны подробности и технология - спрашиваейте. А можно и в ФАК, если хотите, напишу.
Максим.



Тема VIJ Segaнови [re: Rosko]  
Автор GSl Drive-Maniac (непознат )
Публикувано13.04.04 20:24



Brato, i az imah sa6tiq problem dopredi 2-3 meseca. Nov e ot 150 do 170 kinta po magazinite, a moje i da ne e originalen! Az li4no tyrsih okolo 1 mesec iz morgite, dokato nameria sa6tiq, 6toto moita e GSI i sa ebahti deficita! Ama go kupih za 25 kinta vse pak!!
EDIN SAVET: Vij na kabela na stariq dat4ik ima 2 beli bukvi, trqbva to4no s takiva bukvi da si nameri6, ina4e nqma da stane, probval sam, spesti si vremeto!!!
Na moq pi6e6e "CR", za tvoq ne znam, poza4isti kabela i proveri!!!
i o6te edin savet:kato go kupuva6 ot morgata gledai da otgovaria na sa6tata strana, t.e. lqv ili desen! v protiven slu4ai 6te triabva da go vadi6 ot aluminieviq kojuh, a tova e nevyzmojno!!!(e az uspqh ama mnogo zor vidqh)
I ako vse pak re6i6 da go vadi6: NIKAKVI UDARI PO DAT4IKA! MNOGO E NEJEN!
Na elektromagnitna osnova e napraven i samo edno udrqne s 4uk4eto i e izgorql, da znae6!!!
Nasluka, mislq 4e sam bil polezen.....



Тема Re: Датчик за ABSнови [re: kiko]  
Авторsinoptik (Нерегистриран)
Публикувано14.04.04 00:18



Имаш ли представа какво означава "датчик на коленжала с инжекторной десятки"И аз имам проблеми с датчиците на двете предни колела



Тема Re: за синоптиканови [re: sinoptik]  
Авторkиko (Нерегистриран)
Публикувано14.04.04 13:19



Става въпрос за датчика , който следи положението на коляновия вал. И той е индуктивен и наистина е възможно да става.
И става дума , че е от лада 2110 - слагат инжекция от GM.(също и на нивата и ...., абе има неща които стават едно към едно с опела-------- така пишат руските момчета)
Не съм пробвал, а е добре да се проверят нещата.
с поздрав



Тема Re: за синоптиканови [re: kиko]  
АвторHotBlg (Нерегистриран)
Публикувано14.04.04 13:52



E нали вече нивата ще я бъде и като ШЕВРОЛЕ-НИВА пък и нали новите ни Астри ще идват от Русия и Украйна ... viva GM и руската дружба ...



Тема Благодарянови [re: GSl Drive-Maniac]  
АвторRosko (Нерегистриран)
Публикувано14.04.04 22:21



на всички за информацията.
Предполагах,че датчика е скъп, но чак толкова не очаквах.
Ще търся втора употреба, но се притеснявам защото датчика така се запича в гнездото си, че не може да се свали без да се унищожи. Аз поне не успях.
А се оказа, че датчиците на двете колела са ми различни. И двата са Бош, но единия е с пластмасов корпус, а другия с метален. Явно единия вече е сменян.

Още веднъж благодара на всички!



Тема Re: ?нови [re: Rosko]  
АвторVectra (Нерегистриран)
Публикувано16.04.04 23:19



Извинявайте колеги, но можете ли да ми кажете как се определя от датчика на кое колело идва грешката?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.