Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:28 17.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Колеги много съм се замислилнови  
Автор инж. Гeлeмeнoв (Angel)
Публикувано07.04.04 15:31



да сложа едно АГУ. Намерих даже и някаква цена от 350лв за Ловато с монтажа. Това трябва да е добре като се има предвид че преди 3-4 години слагах на Форд-а(1.3 карбуратор) БРЦ за 375лв.
Колата ми сега е Астра C16NZ. Ако някой има същия двигател на газ да сподели колко харчи(горе-долу разбира се). Сега на бензин градско давам по 10лв/100км. т.е. 8/100. На газ и да е 10/100 пак ще е 7лв/100км. т.е. максимум за 15000км ше я избия:).
Чудя се каква бутилка да сложа(от колко литра) и къде. В началото мислех да сложа тороидна, но ми се вдига цената и отивам на 400лв.
Мисля да сложа механичен ключ (сега лятото няма смисъл да паля на бензин).
Ако има нещо специфично казвайте. При монтажа да внимавам ли за нещо което биха си спестили(примерно да ми се изключва бензиновата помпа) и нещо което не се сещам.

P.S. Не е спешно. Ще правя тази операция другата седмица. До тогава ще чакам да споделите опита си колеги. Благодаря предварително.



Тема Re: Колеги много съм се замислилнови [re: инж. Гeлeмeнoв]  
Авторico (Нерегистриран)
Публикувано07.04.04 16:17



От 2 години сложих АГУ на Опел Кадет капка с С16НЗ. Изпарителя е ланди втора употреба но този който я поставя ми е приятел и каза че му е правил пълна профилактика. Бутилката ми е 30 литра но събира 20 л газ и колонката изключва. Напълно достатъчна според мен. Монтирана е до левия заден калник че да може да падат седалките и да се побира по обемен багаж. Ключът за превключване е ръчен газ, бензин и мисля че е по добре от автоматичните.
За разхода градско 10/100 на дълъг път 7/100 при скорост 100-120 км /час колкото пътя позволява.
Успех



Тема А интересува ли те АГУ?нови [re: инж. Гeлeмeнoв]  
АвторRosen (Нерегистриран)
Публикувано07.04.04 17:13



Защото продавам Ловато изпарител електронен, електронен ключ с възможност за палене и директно на газ със индикация за нивото, бутилка с обем 30л газ с всичките такъми по нея - клапани, нивомер, щуцер за зареждане,книжка, медна тръба около 8 метра, газов клапан - абе всичко комплект както е свалена от колата за 200 лв и като бонус 15л. газ в бутилката. Не се майтапя за газта - просто си остана в бутилката след като ударих колата. За повече инфо - 0887760849



Тема Интересува менови [re: Rosen]  
Автор инж. Гeлeмeнoв (Angel)
Публикувано07.04.04 22:40



Но това са 200лв за старата ти система. Ще дам още 50-60 лева за монтаж. Като ми я монтира газаджията ще каже дай да сменим едикво си. Ще дам още 20-30 лева и далаверата не я виждам. 200 добре, но със монтажа и рециклирането й.



Тема Ne se chudiнови [re: инж. Гeлeмeнoв]  
Автор Mr.Overclock (Ония)
Публикувано08.04.04 08:05



Ne se chudi ami skachi v edna AGU, slagash butilka pura dulga i tunka 40l pulni se 32l. i si pei surtze. Imal sum sushtata astra gradsko 10-11, izvun gradsko ot 8 nagore zavisi kolko gaz davash. Extra si vurvi



Тема Re: Колеги много съм се замислилнови [re: инж. Гeлeмeнoв]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано08.04.04 10:51



По-добре не слагай ловато - има вариант да не могат да ти го настроят после, не че са лоши изпарителите! Не са - просто не пасват на всяка кола и после зор...

Ренцо Ланди, BRC, Ланди.

Аз карам първия на C14NZ - средно разход 9 газ (35 л газ за 390 км) 50:50 извънградско 110-120 с 4 скорости съм.




Тема Re: Интересува менови [re: инж. Гeлeмeнoв]  
АвторRosen (Нерегистриран)
Публикувано08.04.04 13:30



Прав си! Но за съжаление аз немога да монтирам АГУ, както не съм казал, че цената не подлежи на коментар. В интерес на истината АГУ-то е на 1 година и това мога да го докажа с паспорта на бутилката, а за една година то неможе да се амортизира та чак да трябва да се рециклира. Тъй че ако решиш има възможност за коментар на цената - обади се!



Тема Ше слагам..нови [re: imitev]  
Автор инж. Гeлeмeнoв (Angel)
Публикувано08.04.04 15:37



Аз нарочно съм се спрял на Ловато защото имам едно приятелче с Вектра със същия двигател и откакто е сложил газовата не я е пипнал. Иначе от БРЦ-то съм доволен от Форд-а (7 извън градско и 9-10 градско). Отделно че е и по-евтино.



Тема Това специално при Ловато не е [re: инж. Гeлeмeнoв]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано08.04.04 19:21



много здравословно - там мембраната за високото отделя водата от газта. Като остарее и се нацепи може да мине газ във водата, а при опелите знаеш това как бързо води до прегряване на мотора и после гарнитури, шлайфове...

Внимавай - продават се турски изпарители точно копие на Ловато.

За Ловато - съдя по писанията във клуб АГУ където също съм модератор - ако тръгне - всичко е песен, обаче ако не пасне - започва ходенето по мъките - чашки, чинийки, чорапогащници... гадория...

Не те разубеждавам - ако слагаш в сервиз - лесно е - пазариш се, че ако не я докарат да е 6 точки, просто подменят изпарителя, а ти си доплащаш...

Лично за мен Ренцо Ланди е по-добрият избор, но повечето газаджии имат проблем с настройката му - дали от незнание или от нещо друго. Аз си го настройвам сам без проблеми без стендове и др.




Тема Катонови [re: imitev]  
Автор инж. Гeлeмeнoв (Angel)
Публикувано08.04.04 20:19



отида в магазина ще го обсъдя с продавача. Ако нещо не ми се стори сигурен в това дето препоръчва ще им ида и до сервиза. Там газаджията предполагам ше е по наясно какъв изпарител ше е по-добре да монтира. Все пак той си взима парите за монтажа от всяка уредба и не го интересува дали изпарителя ше ми е с 20лв по-скъп или по-евтин. Даже е на далавера да ми монтира точния за да не му вися на главата всяка седмица после. Поне така си мисля.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.