Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:53 27.07.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Тема Кой ще е по на далавера...нови  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано08.04.04 01:39



... ако купувач, даде на продавач 4000 лв. (с мито) за Opel Astra '94 комби, черен металик, 1,6 - 100 к.с. (поне така ми обясниха,но ме съмнява, със сигурност не видях да пише ecotec на мотора), хидравлика, люк, централно, ел. стъкла, дигитални: часовник, дата, външна температура (на панел над мястото за касетофона). Нов внос от Италия.


Много спретната и запазена ми се видя колата на 1-во четене.
Почти без забележки по външния вид, много запазен салон.

Моторчето работеше доста тихо и равномерно (имаше масло около гарнитурата на картера, не видях откъде идва).
Ръжди тръгнали леко над задния мост (не видях добре - някаква ламарина под резервоара, както и около самия резервоар), дали могат да се овладеят?
Калници, вежди и прагове, без забележка.
Предни гуми много зле, задни стават за сега.

Как мислите?

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"


Тема Re: Кой ще е по на далавера...нови [re: TheSaint]  
Автор AstraMan (GSI maniak)
Публикувано08.04.04 01:49



хехехеее, далаверата е при продавача винаги)))))) поне 800-1000 задълже!

1.6 пълна инжекция го добутва до 90кс. Но 1.6 101кс си е Екотек 16клапана. Точно 94та е възможно на капака да не пише ЕКОТЕК , но по това , че е двувалка ще го познаеш

Цената е добра))))





Тема Re: Кой ще е по на далавера...нови [re: TheSaint]  
Авторmda (Нерегистриран)
Публикувано08.04.04 09:06



аз си взех такава наскоро, и засега съм много доволен
същата, каквато описваш - 1.6, на двигателя не пише ECOTEC, но е 101 к.с (74 кв)
двигателя е C16SE
взех я за 4800, но има и климатик + нови гуми



Тема Re: Кой ще е по на далавера...нови [re: AstraMan]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано08.04.04 11:23



Много благодаря за отговорите!

Не е двувалка със сигурност...
Забравих да пиша по-горе, водеше се GSL (каквото и да значи това), ако не бъркам.

На същото място има още една Астра - бяло комби - '94, първа регистрация '95, освен всичите "щукарийки" изборени за предишната, има килма, 2 air bad - а, теглич, лети джанти, ама е 1,4 и доста изтъркана отвсякъде... Препръсквана с бял спрей, абе ужас направо... Търсеха и 4300. В началото се опитаха нея да ни я дадат, ама...

Колата я избираме за баща ми (AstraMan, може би си спомняш).

Това е идеалния клиент! Досега е гледал 3 коли, във всяка се влюбва и се хвърля да я купува! До вчера не щеше да чуе за комби - сега се кефи!

Освен тези 2 опела, 1-вото което видя беше едно Пежо 306 седан 1,4 - страшен кошник - издран и очукан отвсякъде, страшен шум в скоростите, шум в хидравличната помпа, тропащи клапани, леко тръгнал заден мост, изтъркан отсякъде салон (4000 лв., ама без мито) - ама като се каза, че го взима, леле мале едва го спрях!

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"


Тема Re: Кой ще е по на далавера...нови [re: mda]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано08.04.04 13:34



Според мен цената е нормална (за ненормалния ни пазар, иначе в иТАлИЯ това струва 5-600 евро, в Германия и Австрия максимум 1000, там е по-скъпо), като сложиш митническите сборове и 200 евро за джамбазина, се връзва цената.
Че няма клима е кофти, макар че това е още един агрегат за поддръжка, който ако не е много в ред ще ти оскъпи покупката, имам предвид, че ремонтите по него са си цифри, а там има какво да се подменя - фреон, маркучи, и т.н.
Иначе, щом ти харесва, я прегледай и ако технически е добре не му мисли много. Виж, ръждата на екземплярите до 96 си е проблем, но то идеално няма... Само я изпъни на право, да не уцелиш от ония с дефекта в предното окачване, дето теглят на една страна, мисля че точно през 94 беше тази серия, някой тук беше постнал и обсъждахме тази тема...
Успех!



Тема В допълнениенови [re: TheSaint]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано08.04.04 13:38



А, и му кажи на галфона нещастен (джамбазина) да ти даде читавите гуми и джантите (нищо чудно да са лети), които е свалил и продава отделно... Не е възможно така поддържана кола, каквато я описваш да е продадена с тези гуми.
Аман от гнусните им селски джамбазки номера... Дано касетофона е вътре... И внимавай да не е повреден термостата ако е карана на собствен ход - често го правят докато ги докарват нарочно, за да не би да имат проблеми по пътя...



Тема Re: Кой ще е по на далавера... [re: AstraMan]  
Автор bobopich (Calibra C20XE)
Публикувано08.04.04 18:03



1.6 8V пълната инжекция е 100 коня виж в TIS-a.

Спирачка ??? Аз такъв педал имам ли в колата ???


Тема Re: Кой ще е по на далавера...нови [re: Cтeфaн]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано09.04.04 10:35



Касетофон естествено няма...
За гумите, абе сигурно е играна някаква игра, защото е с 13' зимни отпред, 14' летни отзад, и 2 x 14' летни в багажника (та точно те са много изгризани) ...
Дошла е с автовоз.
Ще я покарам на право, дано не дърпа на никъде...
'94 с фабричен дефект ли са били някои серии?
Защо не се привикани от завода за отстраняването му?

Благодаря ти!

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"


Тема Re: Кой ще е по на далавера...нови [re: TheSaint]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано09.04.04 12:22



Е гати катила е тоя джамбазин, е как си представя той, че ти ще караш тая кола с различен цолаж отпред и отзад, това да не е мотор Чопър.... Ако някой му хрумне да ги сложи така в Германия ще бъде глобен на първия полицейски пост, там в брифа пише какви гуми може да се сложат на колата(цолове и размер) и прошка няма... Отделно, че си има дата, до която можеш да караш зимните и слад която трябва да си слитните, иначе има глоби и то дебели ...
С две думи - ако я взимаш, тоя да ти сложи 14-ки навсякъде, поне джанти да ти намери, не съм сигурен, че и в КАТ няма да ти направят проблем за това.... Но може и да не им пука - тука е пей сърце...
А и касетофона свалил, да не е капо.... Тоя заслужава да му теглиш една и да търсиш друга кола, да не вързал още някой номер....
Колкото до тегленето - спомням си, че имаше такъв постинг и се обсъждаше, че май че през 94 има серия астри, които дават същия този дефект - теглят надясно. Не се зарових в него, щото не ме интируваше особено, моята е 2002, но просто се сетих сега, като четох, че е 94... Ако искаш, пусни една отделна тема, колегите, които карат Астри от тези години ще ти кажат точно, може да бъркам в годината....



Тема Re: Кой ще е по на далавера...нови [re: TheSaint]  
Автор astra76 (fen(ka))
Публикувано10.04.04 20:57



Май повечето коли от Италия, без значение марката и модела, идват без касетофон! Италианците са такива мърлячи, че няма да се учудя да е карана с тези гуми! Иначе цената е добра, а двигателя не е екотек, а 1.6si - 101 к.с.! Провери си маслото - сигурно е на повече от 30 х. км!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.