Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:22 03.06.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Датчика за включване на перкатанови  
Автор De_opel (... хич не знам)
Публикувано19.03.04 22:22



на С14NZ дали се сменя лесно?......... Щото току що почти успях да вкарам температурата в червената зона (добре че погледнах към таблото!!!!) Водата си вреше, а перката - цък - хич не се беше включила.......



Тема Re: Датчика за включване на перкатанови [re: De_opel]  
АвторDexBG (Нерегистриран)
Публикувано19.03.04 22:29



Standartnata praktika e da se smeni s dat4ik na lada, za da vkliu4va na 97 gradusa, no 6te ti trqbva da si vzeme6 i kabelna obuvka, za da go zakrepi6.



Тема Re: Датчика за включване на перкатанови [re: DexBG]  
Автор De_opel (... хич не знам)
Публикувано19.03.04 22:36



Че той до скоро си включваше съвсем на време - около 100 -те градуса..... да не си ли търся оригинален.... И има ли някакъв "пиниз" при смяната - да не прецакам радиатора.... знам ли....



Тема Re: Датчика за включване на перкатанови [re: De_opel]  
Авторobiknowen (Нерегистриран)
Публикувано19.03.04 22:39



Преди да си купиш нов провери дали все пак стария е повреден. Ако ти е спаднала водата и има ваздух отгоре в радиатора, датчика сработва на много висока температура. Аз затова вече имам резервен. :))



Тема Re: Датчика за включване на перкатанови [re: obiknowen]  
Автор De_opel (... хич не знам)
Публикувано19.03.04 22:40



Явно не е наред, защото върху и около него има "предателски" следи от изпарен антифриз....



Тема Re: Датчика за включване на перкатанови [re: De_opel]  
АвторDexBG (Нерегистриран)
Публикувано19.03.04 22:45



Ami problema na originalniq dat4ik e 4e vkliu4va na 100 gradosa kogato zavira vodata. A kakto dneska si ustanovil, i kakto po princip stava prez lqtoto, se stiga 4esto i do 4ervenata zona. A po princip tova za dat4ika ot lada v dosta servizi sa mi go kazvali.



Тема Re: Датчика за включване на перкатанови [re: DexBG]  
Автор vkanev (Vectra C18NZ)
Публикувано19.03.04 22:53



тъй като в охладителната система се подържа някакво налягане на охладителната течност, тя не завира на 100С, ами малко по-нагоре



Тема Re: Датчика за включване на перкатанови [re: vkanev]  
Автор De_opel (... хич не знам)
Публикувано19.03.04 23:03



Всичко много добре, само не разбрах - да си го сменям ли сам..... или да ходя в сервиз....



Тема Re: Датчика за включване на перкатанови [re: De_opel]  
Автор lvo_Dinkov (реставратор)
Публикувано20.03.04 10:35



Купи си оригинален колега. Не си купувай за Лада- аз за малко да прегрея двигател на 12 000км от ремонт и от тогава приключих с експериментите. Термо- датчика ми беше залепнал и перката въртеше постоянно, купих си за 5,60 за Лада, само, че беше дефектен и като попаднах в една кал след един пролетен дъжд, докато изкарам колата, вдигна почти 100 градуса, от разширителния съд дори излезе малко през капачката, а перката не се включи(антифриза при Опел- ите кипи при 104 или 105 градуса). Взех си още един за Лада, той пък си беше на включено положение винаги. Чак тогава си взех за около 21 лв оригинален, включващ на 92 градуса и изключващ на 85, ако не се лъжа. Да чукна на дърво, досега не съм имал проблеми с него(26 000км), а с "дяволъка" с купуването на евтини термо- датчици за Лада ми излезе 2х5,60 + 21 = 32,20, както и малко уплаха, че съм съсипал мотора след ремонта, за щастие, последното се оказа, че не е вярно :)

Безаварийно пътуване на всички!



Тема Re: Датчика за включване на перкатанови [re: De_opel]  
АвторFDevil (Нерегистриран)
Публикувано20.03.04 12:42



Na moita Calibra originalnia sprja da vklu4va i si slojih ot Lada - 5 lv. e. Dosega njamam nikakuv problem. Pravil sum go i na drugi koli (Fiat, VW) vse stavat ot Lada, te sa universalni.

Moje6 spokoino da si go smeni6 i sam. Njama kakvo da oburka6.

PS: Ako tvoja e s 3 kabela (kakuvto e slu4aja s moita Calibra), kum ladovia vruzva6 dvata debeli (kato gi opre6 i kolata e na kontakt, trjabva perkata da se vklu4i)

Uspeh...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.