Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:33 16.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Multec Monitor  
АвторRosko (Нерегистриран)
Публикувано07.03.04 17:00



Преди време, някой беше дал линк към един руски сайт, където беше описана една програма за диагностика на инжекциони MULTEC (Multec Monitor V1.2) с обикновено PC и схема на адаптера за свързване на компютъра с ALDL куплунга. Адаптера го направих и тръгна (пробвах го с GSM, защото тази схема всъщност преобразува TTL\CMOS сигнали в стандартни RS-232 към COM порта на компютъра). Електронните части ми излязоха 1.50 лв.(без кабелите и куплунгите).
Проблемът обаче е че не може да се изтегли самата програма, защото има само е-майл за контакт и закупуване. Изпратих запитване за цена, демо версия и т.н. но за сега нямам отговор.
Има ли някой, който е успял да докопа програмата или да даде някой друг линк?

P.S. Eдин колега ми изпрати един линк по повод на същия въпрос, но от там заредих програмата Autoservice Data Base, която може да чете информация от MULTEC MONITOR и представлява само една база данни на клиентите на сервиз примерно.



Тема Re: Multec Monitorнови [re: Rosko]  
Автор zaimov (Rookie)
Публикувано07.03.04 17:05



Ami az imam niakolko programki i sushto se biah opitval da podkaram shemichkata, ama taka i ne mi ostana vreme...inache imam niakade kum 4-5 programki, no ne sa za OPEL konkretno...povecheto sa za GM koli, kato sum pochti siguren che shte stavat i za opel, no ne sum probval...
Ako se interesuvash, shte se opitam da gi kacha niakade...makar che teia dni neshto s kachvaneto imam mnogo problemi.
Uspeh:)



Тема Re: Multec Monitorнови [re: zaimov]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано07.03.04 17:52



Здравейте.
Аз не карам Опел. Колата ми е Fiat Tipo 1.6 DOHC с инжекционна система GM Multec SPI. Диагностиката е елементарна и не е необходим софтуер. Просто се закъсяват 1 и 2-ро краче на диагностичния куплунг и се броят миганията на контролната лампа на таблото.



Тема Re: Multec Monitorнови [re: Mитko]  
Авторastra1.8nz (Нерегистриран)
Публикувано07.03.04 19:03



nomera s premigvaneto e dobre no pri multec monitor-a imash danni kato oboroti temp. i dr. i vsi4ko v 4isla konkretni i to4ni.



Тема Re: Multec Monitorнови [re: astra1.8nz]  
АвторNVG (Нерегистриран)
Публикувано08.03.04 09:29



Razgledaite tozi sait:
http://www.perfectpower.com/



Тема do Roskoнови [re: NVG]  
Автор ickata (непознат )
Публикувано08.03.04 09:40



ako ti vurje obadi se, i az mnogo iskah ama mai niama nujnite injinerni poznania, ina4e za software kaji kvo ti tre, i az imam nekolko programki, ednata e TIS i mai e za tova.



Тема Предложениенови [re: Rosko]  
АвторMartonely (Нерегистриран)
Публикувано08.03.04 10:27



Колеги, понеже аз подхвърлих идеята имам едно предложение. Може би е най-добре в някой по топъл ден да се съберем някъде и Ицката да донесе програмките, Роско да донесе адаптора, а пък ако има и някой ентусиаст опелджия с лаптоп........
Поздравления за Роско че толкова бързо е направил джаджата.



Тема Re: Предложениенови [re: Martonely]  
Автор ickata (непознат )
Публикувано08.03.04 11:21



ot moia strana griji niama



Тема Нова информациянови [re: ickata]  
АвторPocko (Нерегистриран)
Публикувано08.03.04 23:16



Писах до официалния доставчик на софтуера и вижте какво ми отговори:
Hello Stoyanov,

Sunday, March 7, 2004, 4:38:23 PM, you wrote:

smb> Hi Doc,
smb> I am interested if it is possible to get the
smb> software Multec Monitor in other contries than Russia.
smb> For example
smb> Bulgaria.
smb> What is the sale price of the program?
smb> Is it possible to
smb> get some kind of demo version (without all functions) just to test it before
smb> purchasing?
smb> I am looking for your response.
smb> Best regards
smb> Rossen
--------------------------------------------
Answer:
Cost of the program

Multec Monitor $80
Motronic Diagnost $120

The program demands registration and is put only on one computer.
On one copy of the program it is given up to 2 registration (on a case of replacement, breakage, a upgrade... a computer).
More in detail about the program see on http://doc-scorpion.narod.ru/. On questions of a software to address to Doc-Gsi@mail.ru, on questions of a hardware to agScorpion@mail.ru

To receive the program, it is necessary to transfer the above-stated sum to the address:

Russia, 344065
Rostov-on-Don
Ukrainskaya st., 28-82
Chernykh Maxim Anatolievitch

Money it is possible to transfer through system WESTERN UNION, electronic translation.
After reception of the sum, the program it is sent on yours e-mail.

--
Best regards,
Maxim mailto:doc-gsi@mail.ru
http://doc-scorpion.narod.ru

За сега не ми се дават 80$ + разноските по превода, защото за тези пари мога да отида на диагностика в сервиз 8 пъти (а за последните 4 години ми се наложи да отида само два пъти. Единия път като купих колата, за да я видя на какво дередже е и един път заради повреда в комутатора).

Някой беше писал че TIS върши същата работа. Това е верно, но разликата е че TIS работи съвместно с някой от диагностичните уреди Tech1, Tech2 и т.н, които са доста скъпи, а пък ако ги имах, намаше да търся софтуер за PC.

Така че засега продължавам да работя по въпроса само от спортна злоба и любопитство.
Ако попадна на нещо интересно ще пиша.
Ако някой друг намери нещо по въпроса също може да даде линка.

Търсенето продължава !!!



Тема Към Заимовнови [re: zaimov]  
АвторRosko (Нерегистриран)
Публикувано08.03.04 23:36



Сега е много студено и не мога да правя никакви експерименти по колата, но ако не ти представлява проблем и програмките ти не са много големи (Multec Monitor e 500 kB), може да ми ги пратиш по мейла на: stoyanov_r@skygate.bg
Мисля че мога да приемам файлове до 10 МB. Ако програмата е по-голяма, може да се прати и на парчета.
Докато е студено може да разгледам програмите и ако има шанс да стане нещо, като се стопли ще видим какво може да се направи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.