Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:30 19.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Форсиране и серво?нови  
Автор Bat Jorko (BrightSide Jedi)
Публикувано19.12.03 13:42



Напоследък забелязвам нещо странно, споделям го тука ако някой знае нещо по въпроса да даде акъл.

Става дума за зависимост между оборотите на двигателя и работата на сервото, и по-точно твърдостта и хода на педала на спирачките.

Като изфорсирам за кратко 4500-5000 оборота, и веднага след това пробвам да спирам, педала се втвърдява и хода му се намалява. След няколко минути нещата се оправят.

Що е то?



Тема Re: Форсиране и серво?нови [re: Bat Jorko]  
Автор Goring (Бригадира)
Публикувано19.12.03 14:48



nqmam otgovor no az sam s astra c16nz sa6toto e i pri men :)

Не е добре работата Седларов!


Тема Re: Форсиране и серво?нови [re: Bat Jorko]  
АвторKadettC16LZ (Нерегистриран)
Публикувано19.12.03 15:23



A moje li niakoi da raziasni po-dobre rabotata na servoto.....
Vakuum se sazdava chrez zasmukvane kam 3 i 4-ti cilindar, no kak i kolko smuche....?
imitev, kakvo 6te kaje6 po vaprosa......?



Тема Re: Форсиране и серво?нови [re: Goring]  
Автор -Az- (Самият Аз! :-))
Публикувано19.12.03 15:33



Значи, не казвам, че 100% е това, но аз на моя Kadett имах подобни признаци, и след известно време (~2 месеца) ми изгърмя сервото.
Оказа се, че ми е било прецакано едно клапанче, което е на вакуум маркуча за сервото, точно по средата. То струва 16 лв. оригинално, а ми замина цялото серво...
Ех, ако знаех предварително...
Та значи, задължително си проверете клапанчето - трябва да пропуска въздук само в едната посока - от сервото към двигателя. От двигателя не трябва да връща въздух към сервото!
Дори и да не е това, струва си профилактично да се провери.

Допълнителни признаци ако не е наред:
1. След гасене на двигателя педала се втвърдява веднага. Ако е в ред, има вакуум в сервото поне за още 2-3 натискания.
2. С левия крак при спряла кола и включен двигател натискате здраво спирачката, а с десния форсирате рязко 2-3 пъти. Ако педалът помръдва под крака ви дори съсвсем малко, клапанчето е заминало.



Тема Клапанчетонови [re: -Az-]  
Автор Bat Jorko (BrightSide Jedi)
Публикувано19.12.03 17:58



Откъде да се разкачи за пробата? Откъм страната на сервото или откъм страната на двигателя?

Питам, защото има една трета тънка тръбичка която може да повлияе на теста.

Или се разкача и от двете страни без да се разкача малката тръбичка?



Тема Шахнови [re: Bat Jorko]  
Автор -Az- (Самият Аз! :-))
Публикувано19.12.03 20:52



А, ти ме хвърли в оркестъра. На мойта кола (Kadett 1.2s) има една пластмасова тръбичка, която в единия край е вкарана в сервото, а другия и край е завит за смукателния колектор на 4 цилиндър. По средата има една пластасова джаджа, прилича на пръстенче - това е то клапанчето. За трета тръбичка - незнам. Аз по принцип извадих тръбичката откъм сервото, вади се с малко по-силно дърпане. Само че, много е кофти да вдишаш парите от двигателя (пробвах). Най-добре да я свалиш цялата, но пробвай първо по другите признаци, и ако имаш съмнения, тогава пробвай да я сваляш.



Тема Re: Шахнови [re: -Az-]  
Автор ben gan (непознат )
Публикувано21.12.03 16:06



abe kato izgasi6 kolata ve4erta na sutrinta trqbva da ima o6te vakuum v sistemata i pedala trqbva da e mek



Тема Re: Шах [re: ben gan]  
Автор -Az- (Самият Аз! :-))
Публикувано21.12.03 22:11



Той на мен си ми е мек постоянно.
Не, честно, не знам дали чак толкова трябва да изкара, ама като е скапан клапана, веднага, на секундата след гасенето се втвърдява.



Тема Re: Шахнови [re: -Az-]  
Автор Mapтo (машината)
Публикувано21.12.03 22:17



При изправен клапан и серво има минимум 4-5 натискания на педала преди да се 'втърди'

Enjoy the True Spirit


Тема Re: Шахнови [re: Mapтo]  
Автор -Az- (Самият Аз! :-))
Публикувано22.12.03 09:34



Да, а когато е изправен клапана има резерв за поне още 2-3 натискания.


Нали това казвам и аз, ако се втвърдява веднага, значи клапанчето не е наред.





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.