Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:35 16.06.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Подготовка за зимата или що е то сняг!!!нови  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано10.12.03 16:06



Здравейте пичве, не съм писал от много време ама мисля да понапиша сега няколко реда за зимата. Тъй като ми се наложи на 7 декември да се кача до самоков мога да ви опиша трагичната гледка по пътя, а именно:
Брой на катастрофите по пътя беше близък до безкрайността!!!
Пътя беше както и сами може да си представите, отново за кой ли път, изненадан от зимата и обилния снеговалеж!!! Когато аз си тръгвах от самоков към 5 часа вечерта излизаха първите машин да ринат сняг, за опесъчаване и дума да не става!!! Лошото в случая беше че от софия към самоков по нищо не личеше че ще има сняг по пътя, но изведнъж изненада на парцали и лед по пътя!!! Много интересно се получава щото както си караш по мокър път и изведнъж сняг!!! Много коли с летни гуми, подлъгани от предишния прекрасен ден 6 декември в който ходих до пампорово са си помислили че няма да има сняг или поне че няма да е толкова страшно, ама нагоре си е истинска зима със сняг и с лед!!!
Друго лошо нещо което видях е че въпреки тежките условия на пътя имаше едно БМВ и един ОПЕЛ КАЛИБРА, както и един бус на ОМВ, които караха повече от безрасъдно и създадоха на доста от шофьорите много лоши спомени за 7.12.2003, за щастие състезателите останаха невредими.

Та мисълта ми е, сложихте ли зимни гуми вече и настроихте ли се за каране на сняг?

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Подготовка за зимата или що е то сняг!!!нови [re: Ascona83]  
Автор HotBlg ()
Публикувано10.12.03 17:38



Хе хе,
в Благоевград от неделя си караме на лед! Добре че през деня грее слънце та поразтопи, иначе вечер е лекичък кошмар - тъничък слой ледец и много весело настроение! И както винаги - някой в общината и служба чистота така и неразбрал че е валяло ... или докат изтрезнее и да види, то шофьорите вече напраили пързалката! Те са да си автотенекиджия



Тема Мдааааа явно не!нови [re: HotBlg]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано10.12.03 18:15



Аз на 6.12 вадих една румънска нексия от канавката... Просто отолу беше лед... И аз не можах да спра... Бая хора след мен също...

Добре че един ТИР спря преди мястото че щяха да ни изпомачкат...

PS: DAEWOOто нали и то Опел - изпълнявам международния си дълг към марката...




Тема Re: Подготовка за зимата или що е то сняг!!!нови [re: Ascona83]  
Автор -Az- (Самият Аз! :-))
Публикувано10.12.03 18:15



Ти за кой път говориш? Отвориха ли "царския" път за Самоков, през Пасарел и Щъркелово Гнездо? Нали беше в ремонт? Има ли файда от ремонта?



Тема Re: Подготовка за зимата или що е то сняг!!!нови [re: -Az-]  
Автор zaimov (Rookie)
Публикувано10.12.03 19:32



Azn hodih do dobrinishte na 7,8,9 i da vi kaga po putia beshe super veselo...
niakolko golfa imashe seriozni udari, kato edinia beshe prez tavan v blizkata polianka...be za poreden put se uverih, che shofiorite na golfove sa PULNI IDIOTI!!!
Ne moga da precenia dali kolata e super skapana ili samo takova vpechatlenie se suzdava...
Inache beshe veselba, spor niama:)



Тема Za gumiteнови [re: zaimov]  
Автор keith (novobran4o)
Публикувано10.12.03 19:56



Spored men kolegi, wremeto za slagane na zimnite gumi otdavna e minalo Mislj, 4e sredata na oktomvri e edin podhodj6 moment za tazi operacij 6toto togava ve4e si e studeni4ko i sceplenieto dosta namaljva. A po vuprosa za "specjlistite" sus letni i izturkani gumi prez zimata komentara moze da e samo edin - ubjci



Тема Re: Za gumiteнови [re: keith]  
Автор lvo_Dinkov (реставратор)
Публикувано10.12.03 21:24



Ако питаш мен, бих степенувал нещата така:
1.зимни гуми
2.оставяне на самоувереността вкъщи
3(ако е необходимо).вериги
На 7.12 се връщах от Банско с приятели и се завъртяхме два пъти, слава Богу,нямаше коли в насрещното и се разминахме с уплаха, а се движехме с 30,колата беше Типо(ако има някакво значение) с чисто нови зимни гуми(на 200км).Просто пътя си беше чист лед
До колегата, които твърди, че шофьорите на Голф само правят идиотски постъпки- докато се спускахме от Банско до Симитли(почти 3 часа, имаше ужасно задръстване), един "по- умен от останалите" с Омега беше на косъм да причини няколко пъти ужасни верижни катастрофи, понеже изпреварваше спускащата се колона, докато пускаха изкачващата се колона.



Тема Re: Za gumiteнови [re: lvo_Dinkov]  
Автор HotBlg ()
Публикувано11.12.03 09:00



Прав е колегата Динков - не е проблем колата - с АБС, без АБС, със всесезонни или зимни гуми, проблема е самочувствието на шофьорите! Когато пътната настилка е леко поледена и някой кара като на сухо - една секунда е достатъчна и край! Преди две години едно такси /карах с 30/ ме изпревари отдясно върху лед, да ама не си прецени скоростта и в продължение на 3-5с. летеше праволинейно-наклонено към бордюра, а на физиономията му беше изписан див ужас, като от пропиляните възможности да изпие два бидона вино, наместо да си ремонтира колата, удара се чу чак през две пресечки! Най лошото е че заради такива състезатели страдат и невинни шофьори и дори пешеходци!



Тема Петрохан - много коварен!нови [re: Ascona83]  
Автор Vectra C16NZ ()
Публикувано11.12.03 09:29



Пътят чист и сух, но оголените склонове с подходящо изложение, дето се... 'събират' всички ветрове, са заформили тънък филм - скреж, лед или каквото е там, който започва изведнъж и пак така изчезва (съботата сутрин минах). Аз само веднъж поднесох към мантинелата, с 30км/ч - спаси ме наклона (изкачване) и липсата на движение в насрещното... та който ходи натам да внимава също и да чака изненади навсякъде, особено като изкачва в посока София-Берковица или спуска в обратната съответно.

Поздрави



Тема Re: Za gumite [re: lvo_Dinkov]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано11.12.03 10:09



И аз на 7.12 се прибирах от района на Банско (по-скоро хижа "Яворов") и това към 8-9ч. Пътя си беше изцяло заледен наистина. Моите гуми не са толко нови - поне на 3 години са, но нямах проблем нито при спускането, нито при качването, при това колата е с автоматични скорости и моторната спирачка е доста по-различна. Сигурно съм имал и късмет, но вашия шофьор да не е боравил грубо със спирачки и волан??
Във връзка с това пътуване да се похваля: малко по-късно се правихме на Тимър и неговата команда - между Симитли и Благоевград има един тунел, който ЕСТЕСТВЕНО не е усветен, та нейде по средата на тунела, един москвич 412 както си караше изведнъж зави наляво и се заби в бордюра - нема светлини, а лелките и чичкото си седят вътре и чакат някой ТИР да ги оноди...
но ги спасихме
Моля не карайте с неизправни автомобили (тенекиите не се броят)

Редактирано от Любитeл на 11.12.03 11:13.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.