Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:02 02.07.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Подготовка за зимата или що е то сняг!!!  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано10.12.03 16:06



Здравейте пичве, не съм писал от много време ама мисля да понапиша сега няколко реда за зимата. Тъй като ми се наложи на 7 декември да се кача до самоков мога да ви опиша трагичната гледка по пътя, а именно:
Брой на катастрофите по пътя беше близък до безкрайността!!!
Пътя беше както и сами може да си представите, отново за кой ли път, изненадан от зимата и обилния снеговалеж!!! Когато аз си тръгвах от самоков към 5 часа вечерта излизаха първите машин да ринат сняг, за опесъчаване и дума да не става!!! Лошото в случая беше че от софия към самоков по нищо не личеше че ще има сняг по пътя, но изведнъж изненада на парцали и лед по пътя!!! Много интересно се получава щото както си караш по мокър път и изведнъж сняг!!! Много коли с летни гуми, подлъгани от предишния прекрасен ден 6 декември в който ходих до пампорово са си помислили че няма да има сняг или поне че няма да е толкова страшно, ама нагоре си е истинска зима със сняг и с лед!!!
Друго лошо нещо което видях е че въпреки тежките условия на пътя имаше едно БМВ и един ОПЕЛ КАЛИБРА, както и един бус на ОМВ, които караха повече от безрасъдно и създадоха на доста от шофьорите много лоши спомени за 7.12.2003, за щастие състезателите останаха невредими.

Та мисълта ми е, сложихте ли зимни гуми вече и настроихте ли се за каране на сняг?

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Подготовка за зимата или що е то сняг!!!нови [re: Ascona83]  
Автор HotBlg ()
Публикувано10.12.03 17:38



Хе хе,
в Благоевград от неделя си караме на лед! Добре че през деня грее слънце та поразтопи, иначе вечер е лекичък кошмар - тъничък слой ледец и много весело настроение! И както винаги - някой в общината и служба чистота така и неразбрал че е валяло ... или докат изтрезнее и да види, то шофьорите вече напраили пързалката! Те са да си автотенекиджия



Тема Мдааааа явно не!нови [re: HotBlg]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано10.12.03 18:15



Аз на 6.12 вадих една румънска нексия от канавката... Просто отолу беше лед... И аз не можах да спра... Бая хора след мен също...

Добре че един ТИР спря преди мястото че щяха да ни изпомачкат...

PS: DAEWOOто нали и то Опел - изпълнявам международния си дълг към марката...




Тема Re: Подготовка за зимата или що е то сняг!!!нови [re: Ascona83]  
Автор -Az- (Самият Аз! :-))
Публикувано10.12.03 18:15



Ти за кой път говориш? Отвориха ли "царския" път за Самоков, през Пасарел и Щъркелово Гнездо? Нали беше в ремонт? Има ли файда от ремонта?



Тема Re: Подготовка за зимата или що е то сняг!!!нови [re: -Az-]  
Автор zaimov (Rookie)
Публикувано10.12.03 19:32



Azn hodih do dobrinishte na 7,8,9 i da vi kaga po putia beshe super veselo...
niakolko golfa imashe seriozni udari, kato edinia beshe prez tavan v blizkata polianka...be za poreden put se uverih, che shofiorite na golfove sa PULNI IDIOTI!!!
Ne moga da precenia dali kolata e super skapana ili samo takova vpechatlenie se suzdava...
Inache beshe veselba, spor niama:)



Тема Za gumiteнови [re: zaimov]  
Автор keith (novobran4o)
Публикувано10.12.03 19:56



Spored men kolegi, wremeto za slagane na zimnite gumi otdavna e minalo Mislj, 4e sredata na oktomvri e edin podhodj6 moment za tazi operacij 6toto togava ve4e si e studeni4ko i sceplenieto dosta namaljva. A po vuprosa za "specjlistite" sus letni i izturkani gumi prez zimata komentara moze da e samo edin - ubjci



Тема Re: Za gumiteнови [re: keith]  
Автор lvo_Dinkov (реставратор)
Публикувано10.12.03 21:24



Ако питаш мен, бих степенувал нещата така:
1.зимни гуми
2.оставяне на самоувереността вкъщи
3(ако е необходимо).вериги
На 7.12 се връщах от Банско с приятели и се завъртяхме два пъти, слава Богу,нямаше коли в насрещното и се разминахме с уплаха, а се движехме с 30,колата беше Типо(ако има някакво значение) с чисто нови зимни гуми(на 200км).Просто пътя си беше чист лед
До колегата, които твърди, че шофьорите на Голф само правят идиотски постъпки- докато се спускахме от Банско до Симитли(почти 3 часа, имаше ужасно задръстване), един "по- умен от останалите" с Омега беше на косъм да причини няколко пъти ужасни верижни катастрофи, понеже изпреварваше спускащата се колона, докато пускаха изкачващата се колона.



Тема Re: Za gumiteнови [re: lvo_Dinkov]  
Автор HotBlg ()
Публикувано11.12.03 09:00



Прав е колегата Динков - не е проблем колата - с АБС, без АБС, със всесезонни или зимни гуми, проблема е самочувствието на шофьорите! Когато пътната настилка е леко поледена и някой кара като на сухо - една секунда е достатъчна и край! Преди две години едно такси /карах с 30/ ме изпревари отдясно върху лед, да ама не си прецени скоростта и в продължение на 3-5с. летеше праволинейно-наклонено към бордюра, а на физиономията му беше изписан див ужас, като от пропиляните възможности да изпие два бидона вино, наместо да си ремонтира колата, удара се чу чак през две пресечки! Най лошото е че заради такива състезатели страдат и невинни шофьори и дори пешеходци!



Тема Петрохан - много коварен!нови [re: Ascona83]  
Автор Vectra C16NZ ()
Публикувано11.12.03 09:29



Пътят чист и сух, но оголените склонове с подходящо изложение, дето се... 'събират' всички ветрове, са заформили тънък филм - скреж, лед или каквото е там, който започва изведнъж и пак така изчезва (съботата сутрин минах). Аз само веднъж поднесох към мантинелата, с 30км/ч - спаси ме наклона (изкачване) и липсата на движение в насрещното... та който ходи натам да внимава също и да чака изненади навсякъде, особено като изкачва в посока София-Берковица или спуска в обратната съответно.

Поздрави



Тема Re: Za gumiteнови [re: lvo_Dinkov]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано11.12.03 10:09



И аз на 7.12 се прибирах от района на Банско (по-скоро хижа "Яворов") и това към 8-9ч. Пътя си беше изцяло заледен наистина. Моите гуми не са толко нови - поне на 3 години са, но нямах проблем нито при спускането, нито при качването, при това колата е с автоматични скорости и моторната спирачка е доста по-различна. Сигурно съм имал и късмет, но вашия шофьор да не е боравил грубо със спирачки и волан??
Във връзка с това пътуване да се похваля: малко по-късно се правихме на Тимър и неговата команда - между Симитли и Благоевград има един тунел, който ЕСТЕСТВЕНО не е усветен, та нейде по средата на тунела, един москвич 412 както си караше изведнъж зави наляво и се заби в бордюра - нема светлини, а лелките и чичкото си седят вътре и чакат някой ТИР да ги оноди...
но ги спасихме
Моля не карайте с неизправни автомобили (тенекиите не се броят)

Редактирано от Любитeл на 11.12.03 11:13.



Тема Re: Подготовка за зимата или що е то сняг!!!нови [re: -Az-]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано11.12.03 10:39



За царския говоря, има файда от ремонта, поразширен е доста, ама не с нов асфалт а са изчистили наслояваните с години лайна, на места настилката е изцяло подменена, оправен е качествено завоя преди златната рибка с бетонени стени против редовните свлачища, след пасарел вече си имаше сняг и не мога да кажа как е настилката щот не я виждах. Абе доволен съм от това което видях не е като да не са направили нищо ама можеше и много по-добре да го направят

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Slu4ka!!!нови [re: Vectra C16NZ]  
Автор Pacone (abiding)
Публикувано11.12.03 11:10



Xmm daaa...i nie ne sme po-nazad...taq sutrin s kolegata s negovata Vectra...ot Mladost kym Okolovrysnoto na edin zavoi napraihme piruet....i pravo v kanavkata...cqlo 4udo e 4e se razminahme leko(podbita predna greda...ni6to i nqma gledahme q na serviz)...ta faktorite bqha slednite
1-vo zaleden zavoi(osnoven)
2-ro lo6i gumi(zimni na mnoo sezoni)
3-to kofti amortesiori
4udo ni spasi ot 4elen udar ...nqma6e koli otsre6ta...a tam e natovareno dvijenieto...kanavkata be6e golqma i kalna...koeto omekoti udara...ako be6e betonna(ne mi se misli)...ta otyrvahme se s uplahata i izvodite ob6to vzeto...vnimavaite..i karaite leko......za da ne se slu4i i na vas...nikoi ne e s imunitet sre6tu PTP-ta...rabotata e seriozna...gleda6 suho i izvednyj...hop i si na leda...i ako ima zavoi ,pe6ehodec i kakvoto i da e tam uslovie, 6te te spasi(eventualno)syobrazenata skorost - UMNATA



Тема Спомени от миналата зима ....нови [re: Ascona83]  
Автор Bat Jorko (BrightSide Jedi)
Публикувано11.12.03 12:30



Тука става хубава дискусия като гледам, приключенията нямат край!

Да добавя и аз нещо, става дума за коловозите по ненатоварените планински пътища. Много лесно изхвърлят колата от пътя при висока скорост или опит да се "излезе" от коловоза. А ако това се комбинира и със смяна на условията, напр. от сух или мокър път (асфалт) да се навлезе в заснежен участък (сняг с коловози), м-м-м-м-да.

Всеки знае, че през зимата трябва да се внимава. Но така или иначе, като се тръгне на дълъг път, темпото на каране полека се настройва според конкретните условия. Не може да се кара с 50 на прав хубав участък, сух, само защото е зима. Всеки си преценява с колко може да се кара.

Проблема идва, когато се случи рязка смяна на условията, напр. сняг след следващия завой, или лед по пътя в дерето, и т.н. Докато се пренастрои шофьора минават 100-200-300 метра, които може да се доста неприятни.

Та съвета ми е, да се внимава зимата и де не се отпускаме на рутината, особено с наште хубави коли, всеки момент да има готовност за промяна на карането, нещо като реакцията при заслепяването нощно време.

Айде лека и безаварийна Зима 2003!



Тема Re: Спомени от миналата зима ....нови [re: Bat Jorko]  
АвторKuncho (Нерегистриран)
Публикувано11.12.03 13:47



Sutrinta kum 5 zakarah edin priatel do letishteto. Vsichko beshe stuklo , ama takova koeto se zabeliazva chak kogato triabva da spirash ili trugvash inache na putia nishto ne mu lichi . niama spasenie nito zimni gumi nito ABS - samo mnogo vnimanie i kusmet da niama naokolo burzatzi i tarikati.



Тема не е нужно да има сняг, за да е хлъзгавонови [re: Ascona83]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано12.12.03 10:25



Температурата е над нулата, със зимни гуми съм, но в следствие на мъглата, върху асфалта се образува много тънък и изключително хлъзгав филм.

Ето...тази сутрин на един завой колата се опита да потанцува, но не й дадох тази възможност.

Everything louder than everything else...


Тема Re: Подготовка за зимата или що е то сняг!!!нови [re: Ascona83]  
Автор julys ()
Публикувано12.12.03 16:57



то и на 6-ти на места си беше заледено....

гледам аз изведнъж асфалта побеля и реших да пробвам дали е 'лъзгаво' или е само бяло....
е оказа се (след неколкортано клатене с волана) че е лъзгаво
явно отзад съм изглеждал супер странно (задницата отиде 2 пъти улево и един път удесно, преди да се кротне), щото едно мицубиши изостана след изпълнението и повече не го видяхме....

br
гледай, но и виждай

- the drive of your life(style)

Тема Идиот си ти!!!!!нови [re: zaimov]  
АвторVW FEN (Нерегистриран)
Публикувано12.12.03 20:41



А вие Опелджиите какво си мислите бе,че карате самолети?Вие сигурно си имате по едно телоподаващо в къщи,та като се разпадне нещо да го закърпите.Аре да видиме между един Golf GTI vs Kadet GSI,да видиме какво ше стане.Дееба и тъпите дженерал Мотърс.



Тема I vse pakнови [re: julys]  
Автор keith (novobran4o)
Публикувано13.12.03 08:35



si slozete zimni gumi ako ne ste go napravili ve4e i si karajte spokojno prez zimata, osobeno sutrin i prive4er. Kakvoto i da govorite za vnimatelnoto karane s letni gumi si e smurt da se kara. A onij iz4e6ljk s telopodava6toto ne mu dostiga mozuka da razbere,4e na leda njma opeli njma mercedesi i tn. ama kakvo da go pravi6 posle im gledame buket4etata po stulbovete i po mantinelite ma lo6oto, e 4e stradat i nevinni horica.



Тема Re: I vse pakнови [re: keith]  
Автор pinciflucnik (Evil pinci >:|)
Публикувано13.12.03 09:08



napulno si prav no vse pak ne e mnogo kolegialno tova otno6enie http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=168&Board=opel&Number=1940726286&page=0&view=collapsed&sb=5
az nqmam ni6to protiv vas a vie za6to imate protiv men?



Тема I ti si prav, noнови [re: pinciflucnik]  
Автор keith (novobran4o)
Публикувано13.12.03 09:27



vse pak nie si plueme samo v na6ij klub, puk i az sum zabeljzul kakto kolegata zaimov dosta agresivno i bezrasudno karane ot strana na 6ofjori s gorespomenatij model VW



Тема Re: Идиот си ти!!!!!нови [re: VW FEN]  
Автор USD (Opel Owner v2)
Публикувано13.12.03 09:45



mi kwo sha stane... nishto njama da stane hehe

i dwete sa koli na po 15 godini, 2-3-4-5-ta upotreba. towa e batka. njama da se podlmladjat, ako towa imash predwid :)

are stiga we4e gluposti. karame starite taligi na EU, oba4e ni e mnogo goljama rabotata. razbiram da se py4ehme tuka s golf i vectra ot 2003 g. a to...

are i umnata :) na leda njama golf, njama kadet. karajte wnimatelno :)



Тема И аз да разкажа!!!нови [re: lvo_Dinkov]  
Автор |Kyky| ()
Публикувано13.12.03 12:52



На 5.12.2003г. - петък. привечер ~18:00, пътувах към Банско и никъде нямаше и помен от валежи и пристигнах за по-малко от 2 часа
На следващия ден времето също така бе много приятно и сухо, но в неделя вече имаше половин метър сняг
Аз и до сега, както и там съм си с летни гуми, вярно много добри, но летни и на връщане през Предела само 2 пъти усетих колата да ми поднася, а не съм карал бавно прибрах се пак за около 2 часа!!!
Та, мислъта ми е, че е много важно когато шофираш да не се притесняваш и да се стягаш зад волана, защото така само ескалира напрежението и се допускат повече грешки, а дали с нови зимни или стари летни гуми винаги можеш да се прибереш от всякъде!!!!
Не са един и два случаите, в които коли обсолютно непригодни за път са постигали завидни "успехи"!!!


Fiat Bravo 2.0-20v

Редактирано от |Kyky| на 13.12.03 12:53.



Тема Re: I ti si prav, noнови [re: keith]  
Автор pinciflucnik (Evil pinci >:|)
Публикувано13.12.03 14:03



Vij sega, i az sum zabelqzval mnogo arogantni 6ofiori s koli ot gorespomenatite modeli na VW, no su6to taka sum vijdal su6to tolkova arogantni i nekadurni 6ofiori zad volana na po4ti vseki edin model ot gamata na Opel za poslednmite 20god. no nito ednite nito drugite definirat 6ofiorite na takiva koli kato cqlo taka 4e spora e bezmislen



Тема Re: I ti si prav, noнови [re: pinciflucnik]  
Автор keith (novobran4o)
Публикувано13.12.03 14:30



aham taka e ama kato cjlo po j4kite 2ki se karat ot po mladi4ki 6ofer4eta i te pravjt dosta gluposti po puti6tata. Prav si, 4e ne moze da se sudi po markata, no pon3e mojte nabludenij sa takiva.



Тема Re: I ti si prav, noнови [re: keith]  
Автор pinciflucnik (Evil pinci >:|)
Публикувано13.12.03 14:43



zna4i si suglasen 4e otnostno 6ofiori ne moje da ima razdelenie VW-Opel. Spored men moje da ima razdeleni 6ofiori oligofreni- 6ofiori s mozuk v glavata



Тема Re: I ti si prav, noнови [re: pinciflucnik]  
Автор keith (novobran4o)
Публикувано13.12.03 15:26



mnogo si prav bratle :)))



Тема Я па вие !!!нови [re: keith]  
Автор |Kyky| ()
Публикувано13.12.03 15:30



А може ли да има шофьори олигофрени с мозък в главата и шофьори без мозък в главата, които са олигофрени?!?!?!?!?!?!?!?!
Ако имате други видове класифицарани шофьори от типа олигофрен/мозък, кажете, че ми стана любопитно


Fiat Bravo 2.0-20v

Редактирано от |Kyky| на 13.12.03 15:30.



Тема Re: Я па ti kude se buta6нови [re: |Kyky|]  
Автор keith (novobran4o)
Публикувано13.12.03 15:34



pak ne podgotven



Тема Re: Я па вие !!!нови [re: |Kyky|]  
Автор pinciflucnik (Evil pinci >:|)
Публикувано13.12.03 16:12



razgira se 4e ima i drugi samo mi dai malko vreme da gi obmislq (ili po to4no izmislq) i 6te ti gi kaja



Тема Opredeleniqtaнови [re: pinciflucnik]  
АвторLamer (Нерегистриран)
Публикувано13.12.03 16:45



Spored men, prosto tazi izvadka ne e mnogo predstavitelna, poradi fakta, che choveka, kojto q e kazal e zasqkal shofiori, koito pravqt takiva neobmisleni izpylneniq i se e sluchila da gi zaseche v rajoin, v kojto se kara golf primerno. V drug rajoi kartinkata moje da e po-razlichna. Moje da se napravi sociologichesko prouchvane, ako nqkoj ima jelanie



Тема Ако трябва да сме честнинови [re: keith]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано13.12.03 17:01



шофьорите на всички марки са един дол дренки... Еднакво е голяма вероятността да гледаш простотията на водач на Опел, ФВ, Ауди, Фиат и останалите бараки, били те нови или стари...

Засичали са ме всякакви идиоти с всякакви коли.

Нека не превръщаме темата в спор за марки коли, както беше станало в клуб ФВ - виждате ли - те ония с Опелите голямо ремонтиране правели. И какво - след 1 седмица в клуба им беше пълно с теми относно ремонт и диагностика... Не че тук няма - всички редовни членове знаем какви са болестите по колите и как се разрешават проблемите с общи усилия.

Истината е че повечето от нас карат стари автомобили, и поради това ги ремонтират по-често.

PS: Колкото до повечето проблемни шофьори на голфове 2 - това се дължи на модерността на модела сред т.наречените "тийнеджъри от рап-ерата" (нека не се обиждат редовите собственици на Голф2). Просто ония изродчета които карат 2ките ми идва понякога да ги засека и да им изтреса по един 43 номер кубинка в задниците че да се нацепят!!!!




Тема Re: И аз да разкажа!!!нови [re: |Kyky|]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано13.12.03 17:05



Абе това за летните гуми и перфектния шофьорлък гледай да не верваш много много на себе си че знаеш ли колко съм ги виждал в канавките такива...

... перфектни шофьори с перфектни коли и перфектни гуми...

PS: А защо не си сложил зимни гуми приятелю ???




Тема Re: Ако трябва да сме честнинови [re: imitev]  
Автор pinciflucnik (Evil pinci >:|)
Публикувано13.12.03 17:13



prav si tva koeto stana v klub VW be6e golqma glupost za6toto navsqkude ima kakvi li ne vuprosi otnosno premahvaneto na edin ili drug problem. A kolkoto do tova koeto kaza za Golf 2 i "onezi" mu sobstvenici, iskam da kaja 4e az ne sum zasi4al takuv 4len na kluba, a ina4e gi ima mnogo za tova ne sporq.



Тема Re: Ако трябва да сме честнинови [re: pinciflucnik]  
Автор keith (novobran4o)
Публикувано13.12.03 17:22



Mitev me e dopulnil to4no na mjsto mi se struva, ne 4e calibrata ne e novij golf ama aide :))) guzarite ot izduhanite golf4eta se prehvurliha v izduhani calibri (da ne mi se obizdat mnozestvoto fenove na spulo4livij model OPEL:))))))) ama spored men si e to4no taka.



Тема Re: Ако трябва да сме честнинови [re: keith]  
Автор pinciflucnik (Evil pinci >:|)
Публикувано13.12.03 17:31



az vi predlagam da sprem dotuk za6toto ne mislq 4e ve4e imame kakvo da kajem. Vajnotot e 4e stignahme do izvoda: 4e moje6 da sre6tne6 6ofior kreten s kola ot vsqka edna marka. Nadqvam se da sprem da se karame za gluposti ili da vodim bezmisleni sporove

S uvejenie...



Тема Re: Ако трябва да сме честнинови [re: pinciflucnik]  
Автор keith (novobran4o)
Публикувано13.12.03 17:35



S uvazenie kolega i bezavarien put, dano pove4e bulgari sa razbrani kato teb i dano ne samo po puti6tata sa razbrani



Тема Re: Ако трябва да сме честнинови [re: keith]  
Автор pinciflucnik (Evil pinci >:|)
Публикувано13.12.03 17:36



Blagodarq podobno



Тема Извини ме!!!нови [re: imitev]  
Автор |Kyky| ()
Публикувано14.12.03 03:19



Не говорех за себе си, говорех за принципа на спокойното шофиране без излишни рискове и фалшив майсторлък!!!
И пак повтарям не визирам себе си

Не съм сложил зимни гуми, защото имам идея да продам колата и ми е малко не изгодно да набивам пари, които никой няма да ми плати!!!


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Я ми кажи?!нови [re: keith]  
Автор |Kyky| ()
Публикувано14.12.03 03:23



Защо да не съм подготвен?!?!?!?!
И съм олигОфрен и мозЪк нямам, пък и карам по-душманската от повечето Golf-аджий, какво повече искаш за да ме зачислиш?!


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Re: Я ми кажи?!нови [re: |Kyky|]  
Автор keith (novobran4o)
Публикувано15.12.03 02:01



Ti si otdavna za4islen kum neizle4imo bolnite ne se surdi ni6to li4no




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.