Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:07 27.09.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Отиде ми сервотонови  
Автор -Az- (Самият Аз! :-))
Публикувано28.11.03 14:57



Днес както си карах по околовръстното, и един ме засече, та ми се наложи да натисна малко по-силно спирачката, и при това действие, отпред се чу звук като от спукан балон, и веднага педала стана много по-твърд (няма серво). Сега, като натисна педала, от към двигателя се чува яко свистене, и двигателя започва да работи неравномерно (като на 3 цилиндъра).
Според майстора, се е скъсала мембраната на сервото. Маркучето е здраво.
Лошото е, че на Kadett не подлежи на ремонт, и трябва да го сменям цялото.
Ново никъде няма, а в Olympia казаха, че могат да ми доставят до 10 дни, но цената ме удари в земята. Изхода е - втора употреба.
Във връзка с това имам няколко въпроса (imitev, помагай):

1. Сервоусилвателя за спирачката един вид ли е за всички Kadett E, или има разлики? (Мойта е 1.2S OHC) От какъв друг Опел може да стане?

2. Има ли лошо, ако взема серво 2 употреба? Не че имам друг вариант де.

3. Къде е добре да търся употребявано серво, по автоморгите ли, или от обява?

Такива ми ти неприятности.



Тема Re: Отиде ми сервотонови [re: -Az-]  
Автор -Az- (Самият Аз! :-))
Публикувано28.11.03 22:36



Кажете де, кажете за сервото. Кой каквото знае.



Тема Re: Отиде ми сервотонови [re: -Az-]  
Автор БaтГoйko (индианец)
Публикувано29.11.03 09:21



Ами има 2 или 3 размета на сервото, в зависимост от кубатурата на двигаталя.
ти си с най малкия, ама и по-голям да сложиш не е проблем - ще ти стане по-лека спирачката. Най-лесно мериш с линийка диаметъра на сервото и отиваш да търсиш

по "2" лошото е като с всички части 2-ра употреба....

по "3" обиколи по симеон, морги където се сетиш, евентуално и ако някои продава кадет на части.....

Какво му остава на човека – корава длан и пишка мека


Тема Re: Отиде ми сервотонови [re: -Az-]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано29.11.03 11:26



1. Не знам - в офиса нямам ЕРС

2. Няма лошо! Сменяй смело с 2ра ръка.

3. Откъдето намериш. Просто не трябва да е пробито.

Аз навремето сменях на моя преден кадет - 30 кинта го взех - оказа се че и старото е здраво. Беше се прецакал клапана на маркуча. Кадета е 1,3s. Ще проверя довечера в ТИС-а и ако са еднакви - ще ти пусна инфо, като може и да ти го пратя, ако имаш мерак.




Тема Re: Отиде ми сервотонови [re: -Az-]  
Автор Pitko Popitkov (без умисъл)
Публикувано29.11.03 16:26



Kolega... ne iskam da te otchaivam, no... sega az shte ti razkaja s niakolko dumi za svoite nevoli s moeto servo...


Moiat Kadett e staria taka narechen Kadett - D do 1984g. proizvejdan. Vijdal sqm pone dva modela servo za nego, veroiatno kakto kazaha kolegite po-gore zavisi ot kubaturata na dvigatelia. Predi 3 godini mi se spraska membranata na servoto... mngoo nepriatno, ne go pojelavam na nikoi... Za da vqrvi normalno kolata zapushih markucha, koito otiva kqm servoto ot dvigatelia, zashtoto inache kato natiskah spirachkata kolata pochti gasneshe, zasmukvashe vqzduh ot spukanata membrana I ottogava si karam taka, bez servo... Stanah kato shtangist v desnia krak, ama karai Otnachalo e mnogo kofti dokato sviknesh, no se svikva vse pak.

Tqrsih... kqde li ne servo... Niama i niama! Edinstvenoto spasenie spored men e da namerish niakoi, koito prodava Kadett na chasti. Az sqshto tqrsih niakqde nova membrana, ama taka i ne otkrih... Iskaha novo servo da mi dostaviat cialo za 500lv, az se zasmiah i si trqgnah Mislia, che moje da se prigodi i ot druga, kola, no ne znam koe shte e nai-podhodiastoto


Ako niakoi drug e imal podoben problem, neka spodeli molia. Za sqjalenie ne e chesto sreshtana povreda... i kakto kazah po-gore ne ia pojelavam na nikoi...



Тема Re: Отиде ми сервотонови [re: Pitko Popitkov]  
Автор -Az- (Самият Аз! :-))
Публикувано29.11.03 21:26



Мерси на всички отговорили.
Питко, мойте признаци са абсолютно същите като при теб - като натисна, и двигателя започва яко да тресе, и от към сервото се чува как издиша яко. Наистина е много неприятно, за сега я карам така, но е невъзможно да спря рязко, ако се наложи - много по-твърд е педала, отколкото на кола, която фабрично е без серво. Де да знам, за хлъзгаво може и да е по-добре че не мога да спирам внезапно.
Изглежда наистина това е рядка повреда (но моя Kadett е от 85 година, един от първите), защото навсякъде като попитам, ме гледат като извънземен. Намерих на 2-3 места, струва около 40 лв. max. 50 със спирачната помпа. Ще се съветвам първо с майстора ми и тогава ще купувам.
За твоя модел дали няма да стане от по-новите? Все пак, ако става, 40 лв. не са чак толкова много пари. Ти си знаеш.
Imitev, ако имаш повече инфо, пиши. За твоето серво също.
Благодаря още веднъж.




Тема Re: Отиде ми сервото [re: -Az-]  
Автор Pitko Popitkov (без умисъл)
Публикувано30.11.03 14:12



Emi... spodeli kqde si nameril? Razbira se, ako za Sofia ide rech Az napravo bih predpochel s pompata da vzema, che imam leki sqmnenia v moita, a e tolkova stara, che vqobshte ne podleji na razglobiavane. Dori i da ne pazva sqvsem za moia Kadett e mnogo po-lesno da napasna zahvashtaneto za losta na pedala i zakrepvaneto kqm kupeto, otkolkoto kqm spirachnata pompa... Vsiakakvi varianti sqm mislil... ama poneje veche sviknah taka da karam i pozabravih za toz problem Moiat sqvet e da zapushish s neshto markucha dokato si reshish problema sqs servoto. A pqk shto se otnasia do riazkoto spirane... probai da natisnesh po-silno i riazko pedala i shte stane Chestno kazano... ne ti pojelavam da svikvash s tozi nachin na karane... dano si reshish po-bqrzo problema. Uspeh!



Тема Re: Отиде ми сервото [re: -Az-]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано30.11.03 18:28



Значи - сервотата на КАДЕТ Е са 2 вида - Делко и АТЕ. от 1,2 до 1,6 стават всякак - захващането към купето и към помпата е еднакво. Провери какво е твоето или ми прати снимка да видя дали е като моето.

Утре ще видя дали имам снимано моето някъде - това дето ми е останало е същото като на колата ми и имам някакви снимки на моторния отсек на работаи ще окача тук.




Тема Re: Отиде ми сервотонови [re: imitev]  
Автор Pitko Popitkov (без умисъл)
Публикувано30.11.03 22:50



niamam cifrovto foto za sqjalenie



Тема Re: Отиде ми сервотонови [re: -Az-]  
АвторGaby (Нерегистриран)
Публикувано30.11.03 23:07



Prednata mi kola beshe KADET D ( 1.3 S 83godina ) preeba se serwoto zashtoto klapancheto predi serwoto se beshe preebalo i ot benzinowite izpareniq se preeba membranata. Tarsih ne namerih. AKo si ot Sofiq obache okolo simeon ima edin Nastew - legenda w spirachnite sistemi ot nqkolko pokoleni ( abe shtom PROIZWEZDA GUMICHKI...... ) ta toi mi go oprawi ne si spomnqm za kolko pari mai za kam 50lw. Samo ne go pitai dali shte ti dade garanciq - pitah go parwiq pat i toa me izgoni - kaza " odi u GM tam che ti dawat garancii " aaa i zanesi serwoto swaleno ot kolata che pak she te izgoni.... :-)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.