Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:49 01.05.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Турбо на C18NZ  
Автор B (овен)
Публикувано12.11.03 03:28



Данните на двигателя са всеизвестни предполагам, въпроса е - може ли да издържи турбо? Срещал ли е някой, някаде в нета инфо за подобни преработки.. щото аз май не съм, а мисля да опитам!

На мен ми се струва като да е леко дефорсиран и муден тоя двигател, дано да има ресурс. Компресията е 9,2:1 (заводската).

П.П. Може и да не си струва, но ще го правя като хоби, а и частите ще са ми почти без пари?.



Тема Re: Турбо на C18NZнови [re: B]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано12.11.03 09:06



Тутак си ти отговарям:
Не, не може да издържи турбо в смисул че ще издържи за едно каране, на турбо моторире компресиата и степента на сгъстяване са по ниски заводски, иначе блока и буталата май са същите, предлагам да видиш каква е компресията и степента на сгъстяване на опелски турбо мотор без значение на кубатурата за да се светнеш какво требва да направиш, също съм почти сгурен че главата е друга!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Турбо на C18NZнови [re: Ascona83]  
Автор Mr. G (C20XE)
Публикувано12.11.03 10:00



Главата може и да идържи, но бутала, клапани, охлаждане и основно - управлението на двигателя е коренно различно. При c20let например (най-разпространения у нас турбо мотро на опел), базата е от c20xe, но само блока е идентичен(с иключение на маслени отвори за смазване на турбината) Бутала, валове, охлаждане, скоростна кутия(ве4е F28), мотроника е 2.7, а не 2.5 или 2.8, спирачната система е засилена..... Компресията е 8.5, и това е сравнително висока компресия за турбо мотор, постигната с прецизно следене на параметрите на двг от М2.7. Така че турбото не е толкова проста работа, особено за C18NZ. по-добре си вземи едно C20xe и съм сигурен че ще върви по-добре и с по-малки ядове от турбо преработката.



Тема Re: Компресията и електроникатанови [re: Mr. G]  
Автор B (овен)
Публикувано12.11.03 13:45



Значи оптимисточно погледнато, от двете мнения мога да направя следните изводи: булатала ще издържат и главата ще издържи. Главните проблеми остават тогава компресията и електрониката. Обаче по начало аз си мислех да се свали компресията до към 8,5:1, а електрониката да се напасва според нуждите на двигателя.
Според мен това второто няма да е по - трудно, от колкото приятно, защото в крайна сметка C18NZ е един доста опростен и непретенциозен мотор.

Колкото до 2 литровите двигатели - да!
Знам, че там е истината, но сега като имам такъв под ръка, съм решил на него да се пробвам..



Тема tova e bezumie))))нови [re: B]  
Автор AstraMan (GSI maniak)
Публикувано12.11.03 14:51



vzemi pone nyakoi motor PULNA injekcia....

6te mu prusne6 MONO dyuzata))))hahahaaaa maitap

Predpolagam ima6 predvid mehani4en kompresor (typ G-lader), 6toto vsi4ko drugo 6te ti doide mnoooogoooo skupoooo

Ako iska6 - dai da mu slozime NOS!! Idealno stava. Onzi den Audi 80 1.8 (pak MONO) naprai 240... yako be6e



Тема Re:Неща НОС бе:)))нови [re: AstraMan]  
Автор B (овен)
Публикувано12.11.03 15:10



Искам си турбо, щото както казах, частите са ми без пари!;) Може и компресор.. ама там ще трябва да платя нещо..
Що да ми е толкова скъпо.. ? Дюзата пък може и да се смени с друга в крайна сметка.

Интересно ми е и защо предлагаш компресор за този двигател.. къде са му предимствата пред турбото? Аз нямам против, щото в краина сметка на ФВ двигателя Г60 е точно 1.8.. дали пък е много по идиотоустойчив от този на Опел? Малкото Г40 пък е 1.3.

Редактирано от B на 12.11.03 15:22.



Тема TURBO+monoinjection=Palen Absurdнови [re: B]  
АвторRadioDJ (Нерегистриран)
Публикувано12.11.03 15:25



ili absoliutno nevazmojno.
Niama6e da pi6a , no prosto triabva da se napi6e. Ne znam dali si pravi6 maitap, no ne vijdam koi 4asti 6te ti sa bez pari kato niama proizvoditel V SVETA na Electronica za sistemata TURBOMONOINJECTION:)))))))))))
Nikoi proizvoditel na koli ne e uspial da napravi kola s monoinjection i turbo. Ako uspee6 ti 6te si parvia v sveta i moje6 da patentova6 izobretenieto si i da izkara6 milioni.
PLASMASOVIA LEGEN, KOITO IMA NAD DIUZATA C18NZ, 6TE SE PRASNE MNOGO PREDI DA STIGNE VAZUH POD NALIAGANE DO KOLEKTORITE.
TA RAZPILVANETO NA C18NZ E VAZMOJNO SAMO S RAZPREDELITELEN VAL, I/ILI RAZPILVANE NA GLAVATA ILI S DRUGA DIUZA S PO GOLIAM RAZMER I PO VISKO NALIAGANE NA BENZINA I 4IP.



Тема Re: TURBO+monoinjection=Palen Absurdнови [re: RadioDJ]  
Автор B (овен)
Публикувано12.11.03 16:28



Та защо не се прави турбо на моноинжекция не разбрах? Освен, че щото не се продава по магазините?



Тема Poiasnenia:), makar 4e e sme6noнови [re: B]  
АвторRadioDJ (Нерегистриран)
Публикувано12.11.03 17:41



1. Turboto ima nujda ot ohlajdane/ pri 20-30000ob/min zadaljitelno osta na turbinata pluva v maslo, koeto ozna4ava 4e niakak si triabva da probie6 edna dupka v bloka na C18NZ i da izvede6 maslena maghistralka kam turboto, koito posle da se vra6ta obratno v motora.
2.triabva da napravi6 samodelen pat za vazdu6nia potok ot turboto kam droselovata klapa na monoinj.
3. Triabva da napravi6 izhodia6i kolektori novi - sas stesnenie za malkia rotor na turboto.
4. Triabva da si kupi6 programiruemo ECU - napr. DTA predlagat takiva na cena okolo 1200 pounds, i posle ti ili niakoi drug da go programira6 da raboti s taka polu4enia motor, vapre ki 4e pak povtariam, niama Monoinjection s Turbo za6toto ne e vazmojno da se sledi i kontrolira rabotata mu nadejdno.
5. Poneje sme v BG sam ubeden 4e niama 4ovek, koito bi mogal da programira ECU samostoiatelno i to za rabota s nov tip motor.
6. i o6te mnogo drugi ne6ta, kato po-mo6tna benzinova pompa, po-mo6tna diuza i tn. i tn. ..... abe voob6te absoliutno nevazmojna rabota e tova



Тема Re: Poiasnenia:), makar 4e e sme6noнови [re: RadioDJ]  
Автор B (овен)
Публикувано12.11.03 17:54



Благодаря ти за мнението!
Но, честно, не виждам проблема, колега!

Ще ми се да се получи градивна дискусия.. да се вика абсурд е най - лесно. И .. нали се сещаш, че невъзможни неща няма? Има само скъпи неща.. ако нямаш връзки

По същество - нета е пълен с афтърмакет турбо решения - не си потърсил - не си намерил, как се слага турбо, интеркулер, маслени магистрали на не - правени за това двигатели. Да не говорим за инжекция или бенз. помпа.
Както казах не става дума за пари или време - излез от тези ограничения, най после!

П.П. Що си мислиш, че пък съм в БГ?

Редактирано от B на 12.11.03 18:00.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.