Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:04 29.05.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Термостат или датчик  
Автор _^^_ (непознат )
Публикувано01.11.03 18:20



Как мога да разбера дали ми отчита вярно температурата?
Имам Вектра 1.8 моноинжекция и температурата на двигаделя рядко се вдига над тънката черта (тази, която е преди 90 градуса). А сега през зимата обикновено е по-средата между синята зона и първата черта.
Карам предимно на газ и разхода в градски условия ми е около 11.5 на сто.



Тема Re: Термостат или датчикнови [re: _^^_]  
Автор glarusa (kabeldjiata)
Публикувано01.11.03 18:57



termostat..

jivota e samo edin san kam ve4nostta...zatova da go napravim takav kakavto ni haresva


Тема Re: Термостат или датчикнови [re: _^^_]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано01.11.03 22:44



когато тръгне да ти излиза от синьото - спри и бутни радиатора от към пасажерската страна - ако е топъл - значи термостата ти отваря рано...




Тема Re: Термостат или датчикнови [re: imitev]  
Автор _^^_ (непознат )
Публикувано01.11.03 23:09



Това изключва ли възможността датчика да показва значително по-ниска температура от действителната? Защото аз точно това искам да разбера - датчика ли е за смяна или термостата.



Тема Re: Термостат или датчикнови [re: _^^_]  
АвторBGfun (Нерегистриран)
Публикувано02.11.03 11:04



kopi si termo silikonova pasta (stotinkie,prodava se po magazinite za el.4asti)slagash ot neja adna "kapka" bez da ja razmazvash ,blizo do dat4ika za temperatura,postavjash vuv "kapkata"giva4en termometar i sverjavai s nego .



Тема VIZ SEGA ...нови [re: BGfun]  
АвторHotBlg (Нерегистриран)
Публикувано03.11.03 08:31



Gledai sega, i az se pitam sustoto ... s imitev baja pogovorihme po temata! Znachi na moyat C16NZ mu smenih predi 1.5 godini termostata s edin frenski - Vernet! Minalata sedmica i datchika za temperaturata - bez promjana! Obache i predishniya mi termostat pokazvashe sustoto, puk beshe original: GM. I pri dvata /trite varianta s noviya datchik/ pokazva edno i susto: rabotna T pri polozenie m/u siniya sektor i otvesnata purva bjala strelka! E vyarno strelkata va T e kum bjalata strelka - ama vse taya, ne pokazva vyarno :( Obache kato tropna tabloto s ruka ili po-silno go tropna i strelkata za T si igrae naljavo/nadlasno 1-2 mm/ Mitev smjata che moze da e ot losha vruzka na vuprosnata strelka v tabloto ili ot nepravilno rabotest nestosi :) /zabravih, mai izravnitel na naprezenie/! Idi njakude da ti izmeryat pri kakva T ti otvarya termostata - meri se s el.termometur do datchika v momenta kogato pusne vodata kum parnoto /tam e studeno i otvedniz zagree radiatora ryazko!/ Ako e 90 - drugade e problema, ne v termostata!



Тема po prost na4in.нови [re: HotBlg]  
Авторchio (Нерегистриран)
Публикувано03.11.03 10:23



Ясно е че всяко ходене на майстор особенно без ясна идея какво трябва да се направи си е загуба на време и парички без гаранция за резултат. Затова трябва да му помогнем на човека сам да си диагностицира проблема.
Нека да кажа една лесна зе реализиране идея, може и глупава да ви се стори, но не иска никви разходи.
Цяло лято бях с развален ( отворен ) термостат. Стрелката стоеше след дълго каране в горния край на синята зона. Но ако сложех пред радиатора добрия стар кашон така че да закрива около 50-60% от площа на радиатора температурата стигаше до 90 градуса. Поне при мене така ако не насиля колата на 3-та към витоша, температурата не се качваше повече, но все пак внимавай.
Предлагам ти да направиш следното. Тръгваш на дълъг път с готовност веднага да спреш. Слагаш кашончето на 50% и тръгваш. До 10 минути стрелката трябва да излезе от синьото и да наближи 90 градуса ако само термостата е развален.
Внимавай някаква част от кашона да не се подава над радиатора за да не го награби перката.



Тема Re: po prost na4in.нови [re: chio]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано03.11.03 10:30



Това с кашона е малко безсмислено - ако не ти работи термостата няма да загрее извънградско никога... Аз съм карал с цял кашон, без термостат и стрелката ми е била в началото на синята зона...

Теста за термостата ще го кажа пак - палиш колата, като мръдне стрелката и тръгне да влиза в синьото (пусни си парното на 6 и като започне да подухва топло, а не горещо) слизаш и пипаш радиатора - ако е топъл - термостат...

Хай със здраве.




Тема IMITEV e pravнови [re: imitev]  
Авторchio (Нерегистриран)
Публикувано03.11.03 12:40



Mitev gi useshta tezi raboti taka 4e vervaj mu.
Az prosto iskah da kaza ti da si napravish nekav opit predvaritelno za da usetish kade ti e problema, predi da idesh v serviza.
Tova za kashona beshe purvoto koeto mi dojde na uma.
Ama vse pak na absolutno otvoren ( produp4en ) termostat sym karal do Plovdiv po magistralata s kashon i temperaturata po edno vreme daze podmina 90gradusa.
E motora e drug de - X16SZ.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.