Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:02 05.10.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема radiatorнови  
Авторopelole (Нерегистриран)
Публикувано08.09.03 11:09



К олеги, моля за съвет, ако някой е патил от пробит радиатор!Вчера видях, че от дясната страна отдолу на радиатора ми капе по малко антифриз. Не знам какъв зор е видял, но явно е пробит! Знае ли някой може ли да се ремонтира това, или трябва да се търси нов, или по морги и как е като пари ? Колата ми е Kadett C16 NZ.



Тема Re: radiatorнови [re: opelole]  
Автордaни (Нерегистриран)
Публикувано08.09.03 12:35



слагат се едни прахчета който запушват е ако не е огромна.има ги по бензиностанцийте струва около 5 лв.слага се в разширителния съд и се кара после около 15 мин.колата за да се разнесе хубаво навсякъде и битрябвало да спре при мен беше така но не прекалявай с праха да не запуши нещо.може и да се залепи'запои" новече маистор. тва е много често срещан проблем при опелите ми се струва



Тема Re: radiatorнови [re: дaни]  
Авторstefan (Нерегистриран)
Публикувано08.09.03 12:54



Abe tova s prahovete i technostite za zapuchvane stava, no riskuvach da skapech nechto drugo, zachtoto to ne ostava samo v radiatora, a se raznasya iz cyalata sistema, vodna pompa i t.n. Osven tova e vremenna myarka, po-dobre si potarsi da popravich toya ili nov, weche zavisi kak si s parite, no vsichko vremenno moje da izleze po-skapo. Moje i vtora upotreba, no kakva ti e garanciata, che nyama utre da se probie i toy...? Novite sa ot poryadaka 200-400 lv, zavisi ot modela na kolata ti. Az moya go smenih s finlandski aluminiev - Nissens, struvache mi okolo 300 lv. Originalnia struvache v Opel 640...



Тема I az sam takaнови [re: дaни]  
АвторRashoPrashkata (Нерегистриран)
Публикувано08.09.03 12:57



Ama veche 7 godini go karam taka KADETT-a,nikakvi iadove niama - kogato dolivash vodica techa namaliava, kogato dolivash antifriz - techa se uvelichava, pitah edin maistor deto pravi radiatori i toi mi kaza che ne stava s lepene,a tia prahcheta ne bili mnogo polezni, ama mnenia vsiakakvi, taka che ako ne ti se davat 200 kinta karai smelo i dolivai ot vreme na vreme technost.Lek i bezavarien pat



Тема Re: radiatorнови [re: opelole]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано08.09.03 12:58



По моя информация оригиналните радиатори не се поправят... Има там едни гумени уплътнения дето се нацепват от топлото (обърни внимание че е отдясно (винаги отдясно :)))

Струва 150-200 кинта нов, 2ра ръка е безмислено да се взема ^^^

Лошото е че теча е следствие - най-често от избила гарнитура, която прави налягане във водната система...




Тема za imitevнови [re: imitev]  
Автор vedobgr ()
Публикувано08.09.03 15:21



moje6 li da kaje6 ot kude moje da se nameri nov za 150-do 200 kinta. 6toto moq e cepnat pod ednoto kra4e. v subota go lepih s epoksidna smola, a gumi4kite koito sa kato uplutneniq tam sus silikon, nakraq vsi4ko go pokrih plutno sus silikon otvun. te4a sprq. karah do sofiq v4era, kato pristignah nqma6e. dnes kato otidoh na rabota malko kato postoq kolata i poizstina, zabelqzah 4e pak e proteklo. no ne moga da razbera o6te dali e ot uplutnenieto ili ot pod slikona, 6toto sa mnogo blizo edni do drugi v momenta.
kato zvunnah v nissens, ot tam mi iskaha 240 kinta. ako moje da se spestqt 40 i pove4e kinta nqma da e nikak lo6o



Тема Re: I az sam takaнови [re: RashoPrashkata]  
Автор vedobgr ()
Публикувано08.09.03 15:27



zimata kak go kara6e s dolivane? po kolko ti izti4a6e?
az moq predi da go zalepq, v grada kato pokaram kolkoto da se pribera ot ba4kane i e iztekla po4ti vsi4kata



Тема Re: radiatorнови [re: imitev]  
Авторopelole (Нерегистриран)
Публикувано08.09.03 15:35



Ако ми е заминала гарнитурата, би трябвало като отворя капачката на разширителния съд да балбука антифризът! И колата да губи мощност..., струва ми се.... Май няма такива симптоми, но ще проверя.



Тема Re: za vedobgrнови [re: opelole]  
Авторstefan (Нерегистриран)
Публикувано08.09.03 15:56



Nyakoi tuk vav foruma beche pisal, che hodil da tarsi radiator po Simeon i popadal na vsyakakvi, vkluchitelno i na arjentinski (!!). Razhodi se tam i vij, no ne znaya dokolko mojech da razchitach na kachestvo, ili che e 1:1 kato tvoya. A ot Nissens nechtata sa provereni. 40 kinta ne sa malko, ako mojech da gi spestich chte e OK vaprosa e, da si siguren, che ne pravich golyam kompromis.



Тема Re: za stefan [re: stefan]  
Автор vedobgr ()
Публикувано08.09.03 16:16



nqmam ni6to protiv Nissens, daje ako ne se opravqt ne6tata sigurno i az 6te otida tam.
vuprosa mi be6e po-skoro kum imitev, tui kato toi spomena za sumi ot porqduka na 150-200 za nov. koeto si e dobre kato cena.
az obikalqh cqla sedmica po gorublqne i nasam i natam za radiator, i nikude ne mi davaha garanciq pove4e ot edin den da im @#%$^$ $@@^ta. i sum se otkazal.
mislq, 4e e po dobre da dam sto kinta pove4e, no pone da znam 4e 6te e nov.
a kato stana vupros za garanciq, ot nissens davat li nqkakva, 6toto ne se setih da gi pitam.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.