Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:08 15.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Трябва ли да се прави преглед при нов внос?  
Автор Fking ()
Публикувано20.08.03 15:21



Вярно ли е, че коли нов внос са освободени 1 година от технически преглед?

и ако не е вярно каква а процедурата, къде се ходи и т.н.



Тема Re: Трябва ли да се прави преглед при нов внос?нови [re: Fking]  
Авторcтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано20.08.03 15:51



Аз си регистрирах колата на 30 юлир вчера си взех талона от КАТ.
Значи, като си платиш митото, изчакваш 1-2 дни да ти стигнат документите от митницата до КАТ и отиваш в КАТ да си ригистрираш колата. Предварително трябва да си си платил данъка в съвета и да си носиш бележката, да си си направил гражданска ( пред КАТ има агенти, струва 28 лв. за 1/2 год) и с митническата декларация и договора (направи си копия) отиваш в КАТ. Там плащаш 100 лв. екотакса и се нареждаш на опашката. като ти дойде реда, един чичка ти дава талонче и с него влизаш в регистрацията да ти оформят документите за канала. После минаваш през прегледа, чакаш си опашката от другата страна, подаваш си документите и като те извикат ти дават временен талон и навън двама шерпи ти слагат номерата, като те гледат жалостиво в ръцете и ако им дадеш 2 лв. удрят калпака...
След 15 дни отиваш пак в кат, на 14 гише (там няма опашки) и си взимаш вече нормалния талон, като им връщаш смешната хартийка - временния. Забележи, че вече не дават талонче за преглед - удрят печат на самия талон и подлежиш на технически преглед след 1 година от датата на регистрация - специално питах.
Това е. Предвиди си един ден и иди по-ранко в Кат, отварят от 8.30.
Успех!



Тема Re: Трябва ли да се прави преглед при нов внос?нови [re: cтeфaн]  
Автор@нreл (Нерегистриран)
Публикувано20.08.03 18:47



Стефане, като не си минал ГТП и нямаш стикер на стъклото и отделно талонче кога ти е следващия, знаеш ли колко любим ще си на катаджиите?
Не знам къде имаш гражданска, но бегай бързо и прежали максимум 25 лева ако нямаш никакви отстъпки от никъде.
Aре със здраве



Тема Re: Трябва ли да се прави преглед при нов внос?нови [re: @нreл]  
Автор astra76 (fen)
Публикувано20.08.03 20:30



@ngel е прав! Въпреки, че отзад на талона има печат, си длъжен да минеш през лицензиран пункт за технически преглед, където ти дават въпросния стикер и талон! Иначе гориш! Просто КАТ - регистрации явно нямат лиценз! И във Варна е така!



Тема Re: Трябва ли да се прави преглед при нов внос?нови [re: cтeфaн]  
Автор Fking ()
Публикувано20.08.03 20:35



ами аз това съм го направил, всичко по колата е уредено още преди 2 месеца, има си bg номера и т.н. Само на технически преглед не съм ходил.

Купих я от човек който тъкмо я беше внесъл в България, в неговия талон имаше някакъв печат, но после когато излезе моя не му сложиха нищо, и сега в графата за технически прегледи нямам нищо.....

и човека от който я взех спомена че понеже е нов внос, това я освобождава една година от технически прегледи

та при това положение, нужно ли е?



Тема Re: Трябва ли да се прави преглед при нов внос?нови [re: Fking]  
Автор @ngel (дразнител)
Публикувано20.08.03 23:27



Otzad na talona ti sled kato izleze ot Kat nqma na4in da nqma pe4at. Ako e taka se varni v KAT da ti udarqt. Ne znam kak sa izpusnali, no nqma kakvo da go mislim tova sega. A shtom imash karton4e i stiker si perfekten. Daje ne znam dali shte ti i trqbva pe4ata varhu talona na kolata.. tova ne znam dali go gleda nqkoi.



Тема Re: Трябва ли да се прави преглед при нов внос?нови [re: @ngel]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано21.08.03 09:29



Сега тъй като имах аудиенция при един от шефовете на кат и го питах за тоя печат в талона, нещата стоят така:
Тоя печат важи като преглед и не могат да ти пишат акт в рамките на една година, ако ти напишат акт във възражението се опоменава номера на талона и това че има печат с еди каква си дата и на кукат написала акта и се досира защото ще го накажат!!!
Застрахователите от друга страна не признават прегледа в кат и застраховката е невалидна (за каско съм питал) ако нямаш талонче и стикер на джама!!!
Сега сами си решете, аз още не съм ходил на преглед при кожодер!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Трябва ли да се прави преглед при нов внос?нови [re: Ascona83]  
Автор Stevek ()
Публикувано21.08.03 14:22



За липсата на стикер е вярно, когато се прави първа регистрация на ново внесена кола тя минава технически преглед в КАТ и слагат печат отзад на талона. Следващият преглед се извършва от външна служба и се удостоверява със стикер и талонче след 1г. или повече в зависимост колата на колко години е.
Новите коли също нямат стикер и ходят на преглед след 2г. (???) За застрахователите също не е проблем, нашата служебна кола вече два пъти попада в дребни инциденти и не е имало проблем при ликвидиране на щетата а вече година и десет месеца няма стикер.



Тема Re: Трябва ли да се прави преглед при нов внос?нови [re: Stevek]  
Авторstefan (Нерегистриран)
Публикувано21.08.03 16:20



Tochno taka e, kakto piche Stevek. Na 14 giche v KAT /kadeto si smenyach vremenniya talon s postoyanen/ ima obyava otgore, che novovnesenite koli podlejat na GTP sled edna godina\ Az pitah lelyata vatre dali kolegite i na ulicata sa v chas s taya rabota, tya vze da mi se smee... No tova e . Tya mi obyasni, che veche ne davat taloncheta i lepenka, a pechata na talona otzad udostoveryaval, che si minal pregled v KAT.
Saglasen sam, che tova e nechto novo - Na jena mi Toyotata ya registrirah minalata godina , chisto nova ot magazine - ima talon , ima obache i talonche za pregled, v koeto piche che podleji na pregled dve godini sled parvonachalnata registracia, no nyama lepenka na stakloto. Spirali sa ya bezbroi pati kukite - nikoga ne sa se zayali za tova... zachto nyama lepenka, yavno si znayat. Nadyavam se i sega da sa v chas che na novoregistriranite ne im dava veche nikoi talonche i lepenka...



Тема Re: Трябва ли да се прави преглед при нов внос?нови [re: stefan]  
Авторstefan (Нерегистриран)
Публикувано21.08.03 17:32



Toku chto govorih s moite zastrahovateli - zastrahovan sam v Bulstrad. Tam nyamat iziskvane za tova talonche i lepenka. Znachi zavisi ot zastrahovatelya i usloviyata mu, naprimer Bulins zadaljitelno iskali da imach...
Obyasniha mi ochte, che tova talonche se izdava ot DAI - Darjavna Avtomobilna inspeccia i Kat nyama nichto obchto s tyah, no v sluchaya pri novovnesenite koli vaji pechata ot KAT za 1 godina.



Тема Re: Трябва ли да се прави преглед при нов внос?нови [re: stefan]  
Автор Zarhi ()
Публикувано21.08.03 23:37



Аз си регистрирах колата на 13 август. Сетих се за стикера и картончето няколко часа по-късно и просто на път спрях на караулката на Горубляне да питам.... Първо ченгето беше много нагло, пита ме " ти да идваш да ти напиша акт .....!", после виде емблемата на bTV-то на гърба ми и стана много любезен... направо се разтече... " ама да, разбира се.... печата важи за преглед, доскоро не важеше ама сега вече важи една година...."

но все пак.... липсата на тоя стикер води до това че всяко ченге извън софия като те види и направо прави ураган да маха с хранилката.... до днеска ме спираха 5-6 пъти по пернишко и плевенско, но не се заядоха...

Zarhi



Тема Re: Трябва ли да се прави преглед при нов внос?нови [re: Zarhi]  
Автор Fking ()
Публикувано28.08.03 14:41



отидох аз да ми ударят печата в талона, който си мислех че просто са пропуснали, и оная ми вика че тази една година освобождаване от преглед не важи ако е сменян собственика, аз я взех нов внос, обаче от човек, който вече я беше писал на свое име, в неговия талон имаше този печат, но когато взеха неогвия талон и дадоха моя, на мен не са ми сложили, уж поради тази причина.
Та при това положение вярно ли е?
И какъв е смисъла при смяна на собственика да се налага нов преглед?!



Тема Re: Трябва ли да се прави преглед при нов внос?нови [re: Fking]  
Авторjorko (Нерегистриран)
Публикувано28.08.03 15:32



prejali gi tez 25lv. i otivai na pregled.....

problema e v stranata.... men me nakaraha da dam 12 lv. za registraciq na gazovata..... be6e registrirana ama na predniq sobstvenik.....

v kat mi se zaqjdaha s kolata na sestra mi koqto ima TUV do 2005 god... i e do6la sami4ka ot germany....

ako ne iska6 nqkyde po selata da te daruvat... prejali 25 lv.

tova e moq syvet.. leka i bezavariina..



Тема Dobre de!!!нови [re: Fking]  
Автор |Kuku| (HGT)
Публикувано28.08.03 15:40



Ako tozi pechat na talona na kolata vaji kato GTP za edna godina, zashto az imam akt za avtomobil bez GTP, kato kolata mi e vnesena 06.2003g.?????
Ako e viarno tova, che nemogat da mi praviat problem, te niamashe da napishat za GTP-to v akta!!!
Ako puk ne e viarno, shte se sudime, mai


Fiat Bravo 2.0-20v

Редактирано от |Kuku| на 28.08.03 15:41.



Тема Re: Dobre de!!!нови [re: |Kuku|]  
Авторstefan (Нерегистриран)
Публикувано28.08.03 16:21



Za sajalenie ne mojech da sadich nikogo.... veche.... akta ti podleji na objalvane v 3 ili 5 dneven srok - vij si tam na blankata piche, posle veche si nosich posledstviata. Da zanech drug pat, kato ti pichat akt, pichi si otdolu vazrajeniyata i togava go podpichi, sled koeto otivach s tvoya exemplyar i molba i go objalvach. Toya koito ti go e napisal ne e bil prav, zachtoto pechata v talona vaji ot oktomvri ili noemvri 2002 za pregled, togava e prieto postanovlenieto ili naredbata, ne pomnya nomera. Tryabvalo e da vazrasich i da objalvach v tazi mu chast, chtyaha da ti namalyat globata



Тема A, globa!!!нови [re: stefan]  
Автор |Kuku| (HGT)
Публикувано28.08.03 16:33



Te shte mi vzemat knijkata sled edin mesec

Ama taka shte e po-interesno


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Re: A, globa!!!нови [re: |Kuku|]  
АвторDido (Нерегистриран)
Публикувано29.08.03 15:58



Ako ti e izljazlo nakazatelnoto postanovlenie po akta, pak mojesh da objalvash v sada. Na men predi dve godini mi pisaha act che sam karal bez nomera, a pak az vaobshte ne bjah zabeljazal. Sutrinta po maria Luiza, posoka nadleza kam botev kato me podgoniha, vse edno che sam prestapnik, az obache se nabirah jako, shtoto misleh che ne me gonajt men i bjah reshil da im dam pat kato zavija po botev. Spiram az i onija tapanari zad men napravo bjaha besni. kato razbrah za kakvo stava duma im objasnih che sega vizhdam lipsata na nomerata, te oba4e mi pisaha acta i kato izleze reshenieto se okaza globa plus 3 meseca li6avane ot pravoupravlenie. Obzhalvah i sled 5 meseca!!! reshenieto beshe v moja polza. Absolutno nikakvo nakazanie. Mislja che v tvoja slu4aj sa6to trjabva da objalvash zadaljitelno.
Uspeh:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.