Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:58 01.05.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема филтър за Бензин  
АвторSasho (Нерегистриран)
Публикувано05.08.03 20:07



Имам един такъв въпрос след филтъра за бензина които се намира преди резервоара на края на бензинопровода в двигателния отсек преди да стигне до инжекторите има нещо малко и кръгло с големина на лекарска слушалка това втори филтър ли е за по фини частички или нещо друго. Колата е Астра 1.4i.



Тема Re: филтър за Бензиннови [re: Sasho]  
АвторNVG (Нерегистриран)
Публикувано06.08.03 15:50



Towa e wazwraten klapan.



Тема Re: филтър за Бензиннови [re: Sasho]  
Авторico (Нерегистриран)
Публикувано06.08.03 15:58



Какъв възвратен клапан? До колкото знам помпата на инжекциона нагнетява през бензинов филтър до дюзите и излишното гориво се връща по обратен тръбопровод.



Тема Re: филтър за Бензиннови [re: ico]  
АвторNVG (Нерегистриран)
Публикувано06.08.03 16:08



Ne wizhdam kakaw e problema po patia na benzina do inzhektorite da ima wazwraten klapan, koeto wsashtnost e i fakt. A obratnia benzin minawa prez regulator na naliaganeto. Taka pri inzhektorite ima naliagane oshte predi da e zawartiala pompata. Pri astra 1,4 pompata ne raboti kogato dadesh kontakt, a chak kato zawarti startera.



Тема Re: филтър за Бензиннови [re: NVG]  
Автор PRR (stranen)
Публикувано06.08.03 16:27



Za pompata greshish. I az taka mislih ama ne. Kato dadesh na kontakt se wkluchwa. Kato digne dostatachno naliagane se izkluchwa. I predi palene triabwa da izchakash da se izkluchi. Prowereno s multiceta (C18NZ).



Тема Re: филтър за Бензиннови [re: PRR]  
АвторNVG (Нерегистриран)
Публикувано06.08.03 16:31



Za twoia dwigatel sam saglasen, no az goworia za C14SE. Tam sas sigurnost e taka kakto ti kazwam.



Тема Re: филтър за Бензиннови [re: PRR]  
Автор Krass (no comment)
Публикувано06.08.03 17:27



А знаеш ли дали при Vectra със същия двигател (C18NZ) - '90 г. помпата трябва да се включва като си дал на контакт, но не си завъртял двигателя ???
Интересно ми е защото при мен се включва чак като завъртя, а ми се струва че не би трябвало да е така.



Тема Do: Krassнови [re: Krass]  
Автор Vectra 1.8 (непознат)
Публикувано06.08.03 21:55



На мойта Vectra 90 г. (C18NZ) се включва още като дадеш на контакт. Ти да не би да имаш някакъв по-особен имобилайзер. Обикновено те прекъсват захранването на бензиновата помпа като правило.

OPEL, SAAB, PONTIAC and HUMMER (BEST of the BEST in GM)


Тема Re: филтър за Бензиннови [re: Krass]  
Автор PRR (stranen)
Публикувано07.08.03 09:28



Wiv. Kato dadesh kontakt pompata se wkluchwa za okolo 1/2 sekunda. Tochno tolkowa i triabwa da kachi naliagane. Sled towa se izkluchwa. Predpolagam che ima niakakaw datchik za naliaganeto i kogato si samo na kontakt no ne se warti dwigatelia spira pompata. Taka che si e normalno. Naj-prostia nachin da go prowerish e da otidesh na tiho miasto da ostawish kolata 3-4 minuti i da dadesh kontakt. Normalno se chuwa kak pompata zawarta i sled towa spira.

PS: Mojta e Vectra C18NZ - 90g, t.e. sashtata kato twojta



Тема Re: филтър за Бензиннови [re: PRR]  
Автор Krass (no comment)
Публикувано07.08.03 13:05



Аларма с имобилайзер имам, не знам дали от това се получава. Като я взех (нов внос) беше без аларма и палеше почти веднага. Сега не може да запали веднага - върти около 3-4 секунди или въртя първи път 1-2 секунди, спирам и веднага завъртам втори път и тогава пали веднага. Затова се чудя дали помпата не се включва (а не я и чувам) още като дам на контакт и затова трябва да върти по-дълго, за да подкачи бензин. Като правя номера с двете въртенета, след първото я чувам как върти и спира. Ако причината е в алармата, помпата не трябва ли да завърти като изключа имобилайзера преди палене ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.