Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:20 05.10.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Настройка горивна смес...нови  
АвторHotBlg (Нерегистриран)
Публикувано25.06.03 11:25



Имам едно питане към всичси Вас! Дано не вие писнало от такива въпроси ! Колата ми е Кадет C16NZ catal, 90, 80000 km. Caravan. Защо когато е топло времето, дори задушно при загрят двигател колата върви по-малко отколкото при хладно време при същите условия на каране??? зареждам само от Лукойл само 95, въобще разликата е само въздуха ????? Е?????



Тема Re: Настройка горивна смес...нови [re: HotBlg]  
Автормoнти (Нерегистриран)
Публикувано25.06.03 12:38



ако не ти достига, не ти дозира добре въздуха е една причина
втора е дюзата като загрее да не дозира достатъчно бензин
на инжекциона това не може да се установи с просто око
трябва да отидеш на стенд което удоволствие ще ти струва 25 лева след което може да ти кажат кое трябва да се смени, а там цените са от 4х25 лева и нагоре
на първо време си сложи една присадка за почистване не дюзата



Тема Re: Настройка горивна смес...нови [re: HotBlg]  
Автор Любитeл (biraaaaaaaaa)
Публикувано25.06.03 13:04



Ами в хладно време има по-голямо количество О2 в единица обем...



Тема Absoliutno si prav:)нови [re: Любитeл]  
АвторRadioDJ (Нерегистриран)
Публикувано25.06.03 13:14



V edinica obem vazdux pri 20grad ima edno koli4estvo kislorod, i pri 40 gradusa drugo. Voob6te vsiaka kola varvi nai dobre pri niski temperaturi, vkliu4itelno i Formula 1, Opel niamat ni6to ob6to s tazi nespravedlivost:)))))))))



Тема Re: Absoliutno si prav:)нови [re: RadioDJ]  
Авторvip (Нерегистриран)
Публикувано25.06.03 13:44



За жегата както и да е, но при дъжд много яко ми се спъва колата, чудя се дали щото се хаби да гази водата или ?



Тема Re: Настройка горивна смес...нови [re: HotBlg]  
Автор Calibra16V (sustezatel!)
Публикувано25.06.03 13:48



sumniavam se,4e vurvi po malko iavno si si vnu6il neshto ili imash problemi s centrovkata na dvigatela moje i da si s kalpavi sveshti

Calibra Turbo

Тема Re: Настройка горивна смес...нови [re: Calibra16V]  
Автор PARADOX_sf (ентусиаст)
Публикувано25.06.03 13:52



100% при топло време колите върват по-слябо отколкото при по-студено!!!

VTEC POWER


Тема Re: Настройка горивна смес...нови [re: HotBlg]  
Автор PRR (непознат )
Публикувано25.06.03 14:36



I pri men e taka. Maj che si e normalno za Opel! Pak i edna druga ideia mi dojde. Na niakoj ot modelite datchika za debita na wazduh e navevaema vichka, koiato kolkoto po-wisoka temperatura ima tolkowa po goliamo i e saprotiwlenieto, koeto me nawevda na misalta che pri wisoki temperaturi shte kazwa che minawa poweche wazduh, koeto oznachawa poweche benzin, koeto oznachawa losha smes (t.e. bogata) i saotwetno goliam razhod i malka moshnost. Stranno samo che ne se zabeliazwa na datchika mi za lambda control
E, towa na teoria. Na praktika: pri mokro i goreshto wreme kolata ne warwi! Zimata i sutrin rano e kato pushka!



Тема Re: Настройка горивна смес...нови [re: HotBlg]  
Автор EMPACHER (Sculler)
Публикувано25.06.03 14:47



Vij v ruskite saitove, biah 4el 4e moje da se napravi ne6to
po vaprosa , az sam mu fen oba4e vse ne stiga vremeto
po-spetcialno stava vapros za sistemetaq za retcirkulatcia na
otrabotenite gazove, ima klapan koito se zadeistva pri temperatura nad 20C
moje da se izolira vaob6te maha se i na negovo miasto se slaga lamarina s tcel
da se zapu6i otvora ot koito smu4e vazduh, malko silikon 4-5 vint4eta i si gotov, kabela koito vra6ta gazovete za doizgariane se zapu6va s edno vint4e
i gotovo, daje mai leko se ka4va mo6tnostta :))
aide uspeh


Задна .... 130


Тема Въпрос?нови [re: EMPACHER]  
АвторDlG (Нерегистриран)
Публикувано25.06.03 15:15



Момчета съгласен съм с вас че при ниски температури в единица обем има повече О2 но въпроса ми е защо тогава през зимата двигателя взима горещ въздух от изпусквателния колектор нали със студен е по добре???




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.