Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:08 05.07.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ВЕКТРА 1.8I - разходнови  
АвторAнтoн (Нерегистриран)
Публикувано13.05.03 16:56



Имам си Вектра 1,8, взех я от Германия преди 4 години от едно възрастно семейство от малък град, където живее мой приятел и знам, че ще тръгнете да ме опровергавате, но си беше на 51 хил.км. Всичко по нея и до ден днешен е перфектно, с изключение на разхода. Понеже я карам само в града /Варна/, на много къси разстояния ми дава някакъв огромен разход, някъде към 16-17/100 газ. На бензин дава малко по-малко. На компютъра като я закачат ми казват, че двигатела е перфектен и няма причина да харчи толкова, но аз нещо не вярвам на това. Извънградско ми дава 8-9/100 газ и пак ми се струва много. Вече се замислих да я продавам, не съм от хората, които биха висяли по майстори и незнам какво да направя. Дайте съвет, къде да отида, какво да правя, писна ми вече!
P.S. А сега е още на 72 хил. км.



Тема Re: ВЕКТРА 1.8I - разходнови [re: Aнтoн]  
Автор imitev (питомен OpelFan)
Публикувано13.05.03 17:02



От къде си ти отчаяний???




Тема Re: ВЕКТРА 1.8I - разходнови [re: Aнтoн]  
АвторPRR (Нерегистриран)
Публикувано13.05.03 17:28



S kaw benzin ia karash i na kakwo ti e sloven prewkluchwatelia za tipa na benzina?
Az imah podoben problem shtoto karah izwestno wreme na 92 s prewkluchwatel na 95. Razhod 13.5 benzin gradsko. Oshte niamah gazowa za da ti kava kak beshe na gaz ;-) Sled kato slovih prewkluchwatelia na 91 padna na 12 i malko, no pak s 95 i prewkluchwatel na 95 harchi kam 11 i malko, t.e. kato pari sashtoto no pak warwi po-dobre.
Sega na gaz harchi okolo 10.5 sredno, na gradsko mevdu 12 i 13 w zawisimost ot temperaturite i mevdu 8 i 9 na dalag pat. Prewkluchwatelia e na 95.
Drugoto koeto move da ti wdiga razhoda, osobeno zimno wreme, e precakan termostat, no predpolagam che ne e towa sluchaia.



Тема Re: ВЕКТРА 1.8I - разходнови [re: PRR]  
Автор Calibra 4x4 (непознат )
Публикувано13.05.03 17:38



Петре твойта харчи толкова щото ти е тежко крачето.

Според мене нема начин 85 (толкова коне ли беше) и 115 коня да харчат по един и същи начин.



Тема Re: ВЕКТРА 1.8I - разходнови [re: Calibra 4x4]  
АвторPRR (Нерегистриран)
Публикувано13.05.03 17:44



Kracheto e tevko, ama i po knivkite pishe:
C18NZ: 5.5/7.1/10.2/7.6
C20NE: 5.6/7.1/10.3/7.7

saotwetno pri 90/120/gradsko/euromix

;-))
Prosto 2.0 e po-dobria wariant za towa kupe Ama men i towa me kefi!!!
A iawno i twojto ne e lekichko



Тема Re: ВЕКТРА 1.8I - разходнови [re: imitev]  
АвторAnton (Нерегистриран)
Публикувано13.05.03 20:24



от Варна съм, тукашните капацитети по двигателите си каза думата "отлична" и нищо повече...баси работата



Тема Re: ВЕКТРА 1.8I - разходнови [re: PRR]  
АвторAнтoн (Нерегистриран)
Публикувано13.05.03 20:29



Какъв е този привключвател, изобщо не съм го чувал даже. А и къде се намира, че да го превключа ако трябва. Иначе карам с 95, ама сега рядко, повече на газ си я карам, иначе паричките хвърчат яко, Абе аз до 12 да го докарам, ще хвърча в облаците:)



Тема Re: ВЕКТРА 1.8I - разход [re: Aнтoн]  
АвторVectra 1.8 (Нерегистриран)
Публикувано13.05.03 21:04



И аз карам такава Вектра C18NZ на 150000 км (ако се вярва на километража), хечбек, 1990г. Юркам я здраво из София (газ до дупка и спирачки после до дупка). Обичам като тръгна на светофара да форсирам и да съм на следващото кръстовище, докато другите още едвам,едвам тръгват. С газова уредба съм. При този начин на каране харчи около 14 на газ, но върви все едно , че е на бензин. Иначе и аз веднъж ходих при газаджийте и им се оплаквах от разхода. Те ми пипнаха някакви въртоци на изпарителя на газовата уредба, взема да харчи около 11/100, но и почна да върви като спънат кон (подобно на таксиджийска Лада). Покарах един месец така и отидох отново да ми отпушат изпарителя. На бензин ми харчи около 11/100 градско, но много отдавна не съм я засичал. На извънградско ми харчи около 8.3/100 на газ. Един от колегите ми имат Пасат комби 1.8/90к.с. с газова -и на него му харчи подобни стойности на градско/извънградско.



Тема Re: 25?!нови [re: Aнтoн]  
Автор Bumper (Овен)
Публикувано13.05.03 22:20



С 3 разпечатки от компютъра съм, че двигателя е перфектен(щото не им вярвам).
За Великден за пръв път засекох разход - за 250 км, 80 лева. После спрях да го правя. Тва го смятам много грубо към 25 литра на 100км. Ама нека това е изключение.

Иначе за 3000 км дето навъртях в БГ за 15 дни, се сещам за зареждания за 420лв, което дава май разход около 13 - 14. На мен това ми се вижда сравнително малко, като имам в предвид карането ми. Може и да не се сещам за някое зареждане обаче..

П.С. Все си мисля, че кола с поне 4 скорости ще гори по - малко...

Де** KREDOR, вирус скапан..


Тема Re: ВЕКТРА 1.8I - разходнови [re: Aнтoн]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано14.05.03 00:15



s moite ograni4eni Opel poznanie.. mislia 4e takav prevklu4vatel imat samo dvulitrovite Vectri
ti oba4e savsem me shashna s razhod.. moita kola dava kam 15-16/100 benzin gradsko v Sf i na mene mi kazaha 4e vsi4ko si e nared i taka si har4i, ama pone znam 4e sam s 5 cilindara, dvoino predavane i sam 1300kg.. nai interesnoto oba4e e 4e na dalag pat pada do 7-8/100, a kajete kak stava tova sega.. tova e 2 pati po-malak razhod ot toia na gradsko.. otvsiakade nenormalno mi se vidi.

kakto i da e.. opredeleno mislia 4e taia Vectra ne e v 4as s har4laka sashto.
vij sveshtite v kakvo stastoianie sa - kak sa ocveteni?
mirishe li ti na gaz v kupeto ako otvorish prozorec?
4uvat li se pukania v auspuha pri vrashtane na gazta?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.