Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:07 09.07.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема hora pomogneteнови  
АвторPen4ev (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 00:54



hora imam Vektra c20NE.Dnes mi ustanoviha 4e kompresiqta na cilindrite se razli4ava zna4itelno.Na ediniq cilindur e dosta po-malko.Kakvo da pravq?Kazvat mi 4e nai-veroqtno sa segmentite.Ako e taka kolko 6te mi struva tova.Blagodarq za mneniqta predvaritelno!



Тема Re: hora pomogneteнови [re: Pen4ev]  
Авторvectra_2i (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 03:38



ami dai po-to4ni danni de-kolko e na 3-te i kolko na toia s po-malkoto?
napravi i vtoro zamervane za vseki slu4ai.znaes li ti respektivno maistorite ti kak to4no se meri kompresia?



Тема Re: hora pomogneteнови [re: vectra_2i]  
Автор imitev (питомен OpelFan)
Публикувано10.05.03 10:11



компресията се мери на студен двигател при развити всички свещи, макс отворена дроселова клапа (натиснат до край педал на газта) и мин обороти на коляновия вал на стартер 300 мин-1.

Може да имаш поизгорял клапан... да не са сегменти...




Тема Re: hora pomogneteнови [re: vectra_2i]  
АвторPen4ev (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 10:31



Zaka4iha q na komp. i pokaza slednoto-DREHZAHLABFALL-na purvi cilindur -4.2%(-46 1/min);na vtori -18,3%(-225 1/min);na treti -13,6%(-169 1/min);na 4etvurti -15,9%(-198 1/min).Za DYNAMISCHE KOMPRESSIONSMESSUNG pokaza-na purvi-44A;na vtori 42A;na treti 34A;na 4etvurti 52A.Za KOMPRESSION IN BAR pokaza-purvi-24;vtori-31;treti-blizo 30;4etvurti-30.Tova e rezultata doslovno pri studen dvigatel-26 gradusa.



Тема Re: hora pomogneteнови [re: Pen4ev]  
Автор imitev (питомен OpelFan)
Публикувано10.05.03 13:10



Ти за електронна диагностика ли ми говориш!!! :)))

Това че ти показва разлика в работата на цилиндрите е най-вероятно от запалителната система... Може и дюза да имаш смотана нещо... конекторите да са се оцапали... Свещите да са ти за смяна, кабели, дистрибуторна капачка... В краен случай повдигач запекъл, гарнитура на главата ...

Ако не ти гори МАСЛО (разбирай за 1000 км да си личи на щеката че е паднало нивото на студен мотор), а само не ще да върви - провери си електриките - свещи, кабели - горните неща...

Ако върви много - издухан мотор да върви много НЯМА! Като се износи - спира да върви...

И отиди да ти измерят компресията с МАНОМЕТЪР както описах преди. Разликата м/у отделните цилиндри трябва да е в границите на 1 атмосфера... Около 10 - 12 трябва да показва манометъра...

И ремонта се прави само в краен случай - той няма да избяга... Направи консултации в други сервизи, докато поне двама майстори почнат да ти говорят еднакво... АМАН ОТ МАЙСТОРИ!




Тема Re: hora pomognete [re: imitev]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано10.05.03 14:06




А един тарикат ми обяснява, че колата върви най-много преди основния ремонт
И това в деня, в който съм си купил нова кола и го направих смешен с нея

Съединението прави силата! Audi



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.