Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:11 14.05.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Термостат или...  
Автор PARADOX_sf (ентусиаст)
Публикувано12.04.03 12:44



Здравейте. Имам следния проблем. Колата е Астра 1.7ТДИ 82коня и стрелката на температурата седи около 1-вото делене след синята зона (демек на около 0.5см над нея). Това нормално ли е? Въднъж загря до към 90 и нещо градуса, но не чух перката да се включи. По светофарите пак седи там около 90-те. От сервиза ми казаха да видя как ще е лятото. Добре де ама да му се невиди, ако сега не загрява нормално зимата кво в синьото ли ще я карам?
Все пак си мисля че колкото и да са тъпи опел поне един свестен термоста могат да измислят дето да регулира температурата правилно във всичките сезони.

VTEC POWER


Тема Re: Термостат или...нови [re: PARADOX_sf]  
Автор Stevek ()
Публикувано12.04.03 13:23



Изглежда е термостата.
За Астра не съм сигурен някои да погледне в ТИС-а и да каже.
Иначе на ВектраБ и на ОмегаА дават термостата да започне да се отваря на 92 градуса и да е напълно отворен на 105 ли беше или на 107, както вече писах за дизела идеалната температура беше точката на кипене на водата май това е 94 градуса. Вентилатора се управлява от датчик който го включва май на 102 градуса. Та след известно време стрелката трябва да стои относително стабилно около 90 градуса. На дизелите е нормално да се движи повече от тази на бензин.

Провери: запали колата изчакай малко и виж радиатора да ли се стопля преди колата да стигне 90 градуса, ако е така сменяй термостата



Тема Re: Термостат или...нови [re: Stevek]  
АвторLubo1 (Нерегистриран)
Публикувано12.04.03 17:12



paradoxe vari v bulvariata da ti q vklu4at kum komp i ste ti kajat dali e termostata



Тема Re: Термостат енови [re: PARADOX_sf]  
Автор AstraGSi (C20NE)
Публикувано12.04.03 21:20



Термостата ти прави ебавки. И аз имах същия проблем. От отваряне и затваряне се е изяло отстрани и пропуска охлаждаща течност ... а може и да се е прецакало нещо друго и затова да не затваря като хората, но това беше моя вариант... както и да е ... за смяна ти е :)

Zasega tolkova :)


Тема Re: Термостат или...нови [re: PARADOX_sf]  
Автор PARADOX_sf (ентусиаст)
Публикувано13.04.03 22:28



Днес пробвах колата. Значи на 92 градуса включва перката на 1-ва степен! Иначе като гледам уреда май работи на 65градуса.
В Булвария или не знам къде беше ми казаха да видя как ще е лятото...? Това не знам как да го тълкувам.

VTEC POWER


Тема Re: Термостат или...нови [re: PARADOX_sf]  
Автор imitev (питомен OpelFan)
Публикувано14.04.03 10:30



работната температура е между 2те бели чертички на скалата.

Ако зимата ти седи там - проблеми нямаш!

Да се надяваме че и лятото ще ти стои там...




Тема Re: Термостат или...нови [re: PARADOX_sf]  
Автор Stevek ()
Публикувано14.04.03 12:21



Ако работи на 65 градуса - много е ниско
Не се сещам друг проблем за да държи двигателя студен освен термостата ???
А може и датчика и.или стрелката да показват грешно.

Погледнах в ТИС-а (то не е казано какъв е двигателя и си избрах аз)

Engine 17 DT, X 17 DT (TC 4 EE1)
RadiatorDesign - cross-flow
Coolant capacity1) l 6.8
1) Only use 90 297 545 / 19 40 656 anti-freeze and ensure a concentration of 50%.

Engine 17 DT, X 17 DT (TC 4 EE1)
Fan Desig - electric fan

Thermo switch
Installation point in radiator
Switch on °C 100
Switch off °C 95

Thermostat
Design Dual valve
Start of opening
Main valve °C 86 to 90
Auxiliary valve °C 83 to 87
Fully open
Main valve °C 103
Auxiliary valve °C 100
Compensation tank cap
Opening pressure kPa(bar) 140 to 150 (1.40 to 1.50)



Тема Re: Термостат или...нови [re: Stevek]  
Автор PARADOX_sf (ентусиаст)
Публикувано15.04.03 15:09



Можеш ли да го преведеш малко?
Значи до колкото знам (поне така казаха в сервиза), че перката е с 2 степени.
Ако ми се пуска на 92 (според уреда) май реално са 100 и нещо. По тая логика не би трябвало да седи на 65, а реално да е на 75. Май е добре?

VTEC POWER


Тема Re: Термостат или...нови [re: PARADOX_sf]  
Автор Stevek ()
Публикувано15.04.03 16:13



Пишем разни неща, но става ли въпрос за този мотор ? ( 17DT, X17DT ) ако започва с X трябва да има и катализатор.

Може да го провериш по първите букви на номера на двигателя от талона.

Според видяното от мен в ТИС-а нямаш две степени на вентилатора а два допълнителни кръга на охладителната система. т.е общо стават три.

Според инфото вентилатора се включва при 100 градуса и работи докато температурата падне на 95. Това се мери в радиатора от един ключ които управлява вентилатора. Този ключ може и да е дефектирал, най-често като дефектират въобще не включват перката.

Мотора има термостат с два клапана и са посочени температурите на които започват да се отварят и кога са напълно отворени.
Бях писал по-рано по темата как да се провери да ли някои от тях не е се отваря по-рано: При студен двигател се пали колата и се пипа с ръка или радиатора или тръбата към него. Радиатора или тръбата трябва да започнат да загряват едва след като двигателя достигне посочената температура (86/90) за начало на отваряне на клапата. Единият (основен) допълнителен път за охлаждане минава през радиатора а за другият – незнам. При тази мотор до 83 градуса трябва охлаждащата течност да циркулира само във вътрешният кръг т.е. само в двигателя.

Според мен ако колата не загрява или загрява трудно (в сравнение с друга с такъв мотор) някоя от клапите на термостата е или постоянно отворена или отваря при по-ниска температура и в двата случая термостата е за смяна. Проверка най-добре се прави при свален термостат и “варенето” му в тенджера с термометър 8-)) Но все пак има няколко прости теста с наблюдение с които може да се каже да ли термостата е за смяна.



Тема Сигурно не си прочел:нови [re: PARADOX_sf]  
Автор imitev (питомен OpelFan)
Публикувано15.04.03 16:28



работната температура е между двете бели черти на скалата. Перката трябва да се включва на бялата черта която е откъм червения сектор. На бялата черта откъм синия сектор отваря термостата на колата...





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.