Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:10 15.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Проблем с късата светлинанови  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано20.01.03 09:02



С риск да стана смешна, че съм жена, ама който и мъж да попитах досега не можа да ми даде отговор, май ще ходя на сервиз, ама понеже засега не е жизненоважен проблем за да върви колата, все отлагам, та сега въпроса ми следния:
Видях, че ми е изгоряла късата светлина, купих нова крушка, съвсем внимателно без да я пипам по стъклената част я смених, и няма и ден, пак изгоря, така вече три крушки сменям, не съм за петта лева, дето ги давам за крушки, ама започвам да се дразня или крушките са дефектни или нещо май в колата не ми е наред, според мен е второто, че крушките уж все са с холограмен стикер, което според мен значи, че не са съвсем менте, което пак не е сигурно.
Като чета тук, май има доста хора, които разбират, питам се дали някой от вас има отговор.
Пропуснах да кажа марката на колата Опел Кадет 1.4i, ако има значение, де.
Много ще ви бъда благодарна, ако имате някаква идея от какво е, ако не така ще си я карам , докато съвсем не стане наложително/ например отнеса някоя глоба от КАТ за неизправни фарове/



Тема Re: Проблем с късата светлинанови [re: Лили]  
АвторRadioDJ (Нерегистриран)
Публикувано20.01.03 09:57



Spored men problema nai-veroiatno e v el. sistemata na kolata.
No vse pak za da si sigurna vzemi kru6ka na OSRAM ili Philips, za6toto kru6kite ot 5lv. izkarvat maksimum 1 mesec. Kru6kite triabva da sa 55/60 W, a ne pove4e ina4e 6te precaka6 el instalaciata. Ako pak izgori - serviz 6te triabva...
Uspex.



Тема Re: Проблем с късата светлинанови [re: RadioDJ]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано20.01.03 10:11



Благодаря, още довечера ще пробвам с нова, да видя колко ще издържи.



Тема Re: Проблем с късата светлинанови [re: Лили]  
АвторRosen (Нерегистриран)
Публикувано20.01.03 10:20



Хаиде да помислим логично - неможе на една крушка само от цялата инсталация да идва по-високо напрежение (по-ниско - да, но по-високо - не) Така-а-а, значи колегата е прав - вземи си първо маркова крушка, а не от 5 лв. (все пак българските са по 7.50, а това 5.00) След това провери дали ти е закрепен добре фара - крушки горят най-често от удар, когато са включени, което значи, ако не е добре закрепен минаваш през дупка (има ги много), фара ти подскоква и крушката изгаря. Но аз мисля че проблема ти е в крушката. За да си сигурна сложи крушката от другия фар на този, а на другия нова и виж коя ще изгори - старата или тази от 5 лв. Успех! Пиши за резултата!



Тема izvun temataнови [re: Rosen]  
АвторLuBo1 (Нерегистриран)
Публикувано20.01.03 10:24



na nashti kato im smenqh krushkata nqmah kinti a edin mi dade edna za 2.50 lv vikam si ko tolkova ste karat sled mesec i polovina po4na da otslabva svetlinata dokato ne stana silna kato na gabarita otvarqm az fara i ko da gledam krushkata stanala na balon i vednaga krushka ot 20 kinta na osram mnogo dobre svetqt



Тема Re: Проблем с късата светлина [re: Rosen]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано20.01.03 10:45



Ама и ти как го каза жена и да мисли логично , шегувам се, много си прав, само че аз наистина не се бях замисляла, а за крушките дето са от пет лева, един колега ми ги носи не знам какви са, наистина, не са маркови явно, и не знам реално колко струват, просто на него толкова ги плащам, но спирам и купувам OSRAM, все пак както се прежалвам за козметика, така и ще се прежаля за крушка, пък ако изгори, ще я карам на майстор, не може така, нещо да не ми е в ред.



Тема Re: Проблем с късата светлинанови [re: Rosen]  
Автор Wesel (Vesel)
Публикувано20.01.03 10:51



Abe ne znam zashto wsichki ste na mnenie che shtom krushkata e ot 5lv i trebe w neq da e problema - az si kupih nqkakwa mnogo izmislena za < 5lv (okolo 3lv) i trebe da wi kava che izkarah s neq cqla godina bez nikakyw problem. Ta neka Lili i na drugo mqsto da potyrsi problema, ne samo w ewtinata krushka.

Wesel den ot Wesel



Тема Re: Проблем с късата светлинанови [re: Wesel]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано20.01.03 10:56



Ами опитвам се да се залъжа, че е от крушката, а не в колата, което наистина не е задължително да е вярно, абсолютно си прав.



Тема Re: Проблем с късата светлинанови [re: Лили]  
АвторLuBo1 (Нерегистриран)
Публикувано20.01.03 11:16



krushkata struva nqkude kum 1-1.50 lv stoto az kato q kupih be6e 2.50 turska pravete si smetka nali ste dadete 15-20 lv za ka4estvena krushka ili nqkoi mente koieto e za mesec dva

Lili vzimash edin electro spray i po4istvash klemata deto vliza v fara ako e zamursena moje da prai nqkoi mizeria purvo tova napravi stoto kato slojish nova pak ne e garancia 4e nqma da izgori zaradi tova



Тема Re: Проблем с късата светлинанови [re: LuBo1]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано20.01.03 12:15



Извинявай, ако въпроса ми е тъп, ама откъде да си купя такъв спрей, ако отида в магазин за части, и кажа, електро спрей, ще знаят ли какво е?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.