Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:58 09.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Фалим се от мойта!!!нови  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано15.11.02 08:40



Оня ден сложих зимни гуми и съответно веднагически тичкам на стенд да правят предницата!!!
Много убав стенд с 4 глави съм намерил, майстора е много съвестен и си отбира от работата!!! Намира се на караулката дето се отбива за кремиковци на ботевградско шосе във автоцентър МАРГЕЛ.
Та значи възкачва се кака на стенда и влизаме отдоло с майстора да гледаме де що е останало здраво, видях от къде ми тропа отзад от дясно съм спъкал една греда!!! Туй единственото нещо, е разбира се и рейката си лопа ама и на нея ше и дойде времето!!!
Както и да е гледа майстора и по едно време вика: Я да му еба майката, това не може да е истина!!!
Викам кое бе майсторе? А той: Ми тая кола си е с оригиналните шарнири бе момче, коя година е? Викам 83 що, ми те са разбити сигурно чакай да видя?
Почва да лашка насам натам и пак вике не може да бъде, отиде взе си щанга, напъва дърпа тегли псува накрая вика: Ебах му мамата не само че са добре, идеални са, не са мръднали!!!
Та оригиналните шарнири били занитени за носача и по това се познавали, а аз да не знам!!! Това за мойта кола де не знам дали е валидно за всички автомобили. Оказа се че по ходовата част няма забележки, освен един заден лагер се бил охлабил, ама аз си знам и съм го подготвил за смяна.
Закачвайки майстора пинизите по гумите вече да мери сходимости и прочие ме пита от колко време не съм правил реглаж, аз съм правил един единствен път като я взех колата преди години и сменях предни амортесьори и му го казвам, той почва да псува по мен щото сега щело да има да регулира много и ми казва че на всеки 10-15 хил требвало да се оди на реглаж а аз по 10 не съм ходил!!! Както и да е, закачи си той пинизите пуска компутер да смета и се оказва че съм у всекакви норми!!! Като наизлизаа едни зелени работи по екрана и майстора му паднаха зъбите!!!
Сваляме колата и питам колко бе майсторе?
Майстора ме гледа и вика: Срам ме е да ти зеем пари, щото всичко ти беше у ред нищо не съм пипнал вика контролно замерване е 9 лева ама за теб 8 щото много ме е срам!!! Видя преди теб колко коли правих и къв зор беше, на тях по 15 а на теб само съм проверил и не съм пипал, ама няма начин видели са те че си влязъл не мога да не ти дам бележка!!!
Действително преди мен един голф 3 или 4 беше около един час, един сеат толедо ама крив та крив, един форд и той, направо се разби от работа човека, па ги гря че не се развиват па ги би с чука па ги мери с компютри и не влизат в норми и не влизат, на сеата спецялно заден шенлек крив намери и го пусна да оди на една страна да не аби гумите, на голфа спукан мост а форда беше голям пърделяк, обаче бъжре го оправи не беше много крив!!!
Та така пичове кой квот ще да ми разправя ако опела не гниеше толкова много, не го сменям за нищо, просто е идеален за мен, евтина подръжка, непретенциозна кола, здраво окачване точно като за мен!!!
Може би малко по бърза да беше...

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Фалим се от мойта!!!нови [re: Ascona83]  
АвторLamer (Нерегистриран)
Публикувано15.11.02 10:22



Baaaa i kolata imash, chestno :) Shtom ne e mrydnala, nachi e na 6. A tova za sharnirite e i pri drugi koli, pone pri Opel de. Ama te horata det sa vika, sa go napravili v zavoda kato horata, i nqma myrdane. Are karaj sys zdrave, ama ne prelitaj tolkova nisko, che da ne ni otveesh kapite !



Тема Re: Фалим се от мойта!!!нови [re: Ascona83]  
Авторgama (Нерегистриран)
Публикувано15.11.02 10:24



na kolko hil KM e ?
moiata e na 150.000 realni, vzeh ia ot chovek gledana v garaj 10 godini :) model 1982 karburator, 1.6S. Leti kato zmei :)



Тема Re: Фалим се от мойта!!!нови [re: Ascona83]  
АвторBobyB (Нерегистриран)
Публикувано15.11.02 10:58



Пич, това животно Асконата е направо легенда със здравината си... На баща ми старата е такава, 1.6S 84-та, докараха ни я от немско преди 9 години тогава беше по километраж 135 000. Сега е на 300 000, което ще рече че може и на 400 000 да е . Както и да е, в БГ е минала близо 200 000, като още в началото му казаха че вала требвало да се стърже нещо си. Баща ми го пропуснал това покрай ушите си... обаче още продължава да се търкаля, ако и вече да е съвсем мудна. За туй време не ще да е поглеждал и веднъж отдолу, камо ли пък реглаж да и прави (какво е пък туй?). Сега тъкмо е на тенекеджия, щото багажника вече е на път да изгуби нейде дъното си . Ей това го признавам за здрава кола - при такова варварско отношение и да продължава да върви. Тая кошница сигурно бие и японските по здравина



Тема Re: Фалим се от мойта!!!нови [re: Ascona83]  
Автор 4x4 (<>)
Публикувано15.11.02 12:23



Аскона, има един лаф, че кола и жена не се хвалят. Никога не знаеш какъв номер могат да ти скроят.

Не, че не го заслужават понякога въпроса е принципен

Opel Vectra 2.0 4x4, ON-ROAD

Редактирано от 4x4 на 15.11.02 12:24.



Тема Да се запише в архивите, браво:)))нови [re: Ascona83]  
АвторOпeлиcт (Нерегистриран)
Публикувано15.11.02 15:59



Тва за шарнирите си е постижение, браво:)))
А защо повдигаш такива теми та ме хвърляш в мисла, че на опела и такива неща му трябват:))))
От 3 години имам Кадет, и като я взех ми казаха че имат здраво окачване.
Рейката си тропаше.. сега тропа малко повече. Сменявал съм амортисери:)) Но до момента не съм ходил нито на геометрии, нито на алгебри, нито където и да било. Казаха като нещо не ти хареса отивай да я правят. Мен си ми харесва, върви право, като спираш не дърпа на никъде, вдига 160, а шарнирите никой не ги е поглеждал. Просто не чувам нещо да шуми или тропа, ама ако наистина е толкова евтино ще отида и аз да си погъделичкам самочувствието:))))))
( дано не открият, че нищо не е наред и така съм я карал 3 години)



Тема Re: Фалим се от мойта!!!нови [re: Ascona83]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано16.11.02 22:04



Няма шега няма измам!!!
Супер е колата много съм доволен от нея и си я фала!!!
Пък смених и кабелите на свещите, ама не с тия с металните лули ами с същите ама с гумени лули требе да ви кажа че все едно в нова кола се качих!!! Подлитна!!! И по-малко аби газ абе друго си е!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Фалим се от мойта!!!нови [re: Ascona83]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано17.11.02 11:40



Abe Opel e tva, ne e 6ega...

Az sam s Kadett E ot na4aloto na '85 godina. I toi e s originalnite kareta, 6arniri, vsi4ko. Smenjano e po oka4vaneto samo 4 amortisiora + 4 prujini. Tova e. Nikakvi reiki, nikakvi 6arniri. I E NA 6 kolata.
Predi 5 godini edin maistor mi kaza, 4e ednoto kare leko e tragnalo. Ot togava sam minal pone 100 000 km. s toia OPEL - ni6to ne e mradnalo tam.

Ne se hvalia, tova sa fakti.



Тема Re: Фалим се от мойта!!!нови [re: Ascona83]  
Автор lvo_Dinkov (типичен Иво)
Публикувано18.11.02 08:28



I az se hwalq ot moita, i pri neq ne sym pipal sharniri, samo lageri na prednicata i manshoni :)
I syshto taka ahna maistora w serwiza na Fulda, kato mu kazah, 4e ot 8 godini se lashka po nashte pytishta i ne i e prawen reglaj, pyk si otgowarq na wsi4kite normi :)
Az problema s gredite otzad, kakto i s ostanaliq gnilo4 go reshih, akto smenih wsi4ki lamarini(i poda :)) i q boqdisah, ama mi izleze zlatnaa



Тема Re: Фалим се от мойта!!!нови [re: lvo_Dinkov]  
Автор1OOOOOO (Нерегистриран)
Публикувано18.11.02 15:08



И от моята си се хваля- 87ма 1,6и, четвърта ил пета година я карам по дупките в нашия град и нищо. Като я кърпиха отдолу, в дясно дето се хваща носача за купето единия болт направо си се въртеше вътре в ламарината. Отвиха другия и го излепиха и готово. След тая операция ходих да ми видят предницата - направо 6 (отлична) требвало само тампони на носача да се сменят, но можело и така, и аз съответно не ги пипам.
По напред някой спомена за пружини. На мен ми бяха омекнали и си взех едни гумички за лада, казват им кокалчета, и се дигна с два пръста задницата, а фаровете доидоха на пет метра отпред :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.