Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:44 28.09.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Почистава ли се дебитомер?  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано23.11.02 21:41



Тип hot-wirе, монтиран нa C20XE. Старият дотолкова се е скапал, че обеднява сместа до степен понякога невъзможност за възпламеняване и не рядко при подаване на газ ми гърми в ауспуха. А сутрин докато загрее сондата направо си е мъка поддържането на обороти. Отидох в сервиза в Младост и за щастие оправяха една Калибра със същият мотор и с нейния датчик нямаше грижи.
Иначе дебитомера работи, всмисъл променя съпротивлението си, но го прави неточно. Оттам си правя извода че вероятно е замърсен. Там го пръснаха с нещо за почистване, имаше ефект, но не е достатъчно.
Предпочитам засега да го мъча този отколкото покупка на употребяван, за нов въобще не става дума.




Тема Re: Почистава ли се дебитомер?нови [re: Ивaйлo]  
Автор Vectra_16V (150hp)
Публикувано23.11.02 22:18



Доколкото знам при подаване на контакт, жичката се нгрява, за да изгори всякакви боклуци по нея. Така че мисля, че не се почиства с чужда сила.

Лека нощ, добър ден пак съм с моя...


Тема Точно така енови [re: Vectra_16V]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано23.11.02 22:29



Даже се нагрява и след гасенето на мотора за няколко секунди. При мен обаче явно това не е било достатъчно.



Kusha Las Payas



Тема Re: Почистава ли се дебитомер?нови [re: Vectra_16V]  
АвторStoyan (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 14:42



Мисля, че се нагрява за да може отдухвайки я въздуха да и променя съпротивлението и от там да става ясно колко въздух минава покрай нея. Също така би трябва да няма какво да я замърси защото тя е след въз.филтър, но кои знае.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.