Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:21 27.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема da smenq li vodna pompa  
Авторasco (Нерегистриран)
Публикувано03.10.02 23:31



kajete koga da smenq vodnata si pompa na vectra 1.6i,znachi predishniq remuk e bil nategnat mnogo i sega ima edin shum,neshto kato sturgane pri zagrql motor,kato smenqh remuka ne prote4e ot fibura ,vuprosut mi e moje li da me ostavi na put nqkude i kakvo moge da stane
predvaritelno 10x



Тема Re: da smenq li vodna pompaнови [re: asco]  
Автор Kzint (zabat)
Публикувано04.10.02 01:01



Смени я колкото може по-скоро,
аko си сигурен,че шумът не е от генератора.
Ако протече и не я забележиш,има голяма вероятност да прегори гарнитурата на главата даже и при минимална загуба на антифриз.


Don't panick!


Тема Re: da smenq li vodna pompaнови [re: Kzint]  
Авторasco (Нерегистриран)
Публикувано04.10.02 01:14



iskash da kajesh che pri minimalna zaguba na antifriz moje da q pregreq,to az shte q vidq che zagrqva nad normalnoto,ama ima li opastnost da skusa remuka(agrenajniq)



Тема Re: da smenq li vodna pompaнови [re: asco]  
АвторNVG (Нерегистриран)
Публикувано04.10.02 01:34



Edin poznat skasa angrenazhnia remak ot blokirala wodna pompa. Predi towa e swirela, no toi si e karal
Stawa wapros obache za kadet dizel. Tam mai wodnata pompa obtiaga remaka i niama obtiazhna rolka, no ne sam siguren.
Shuma ti mozhe da bade i ot obtiazhnata rolka.
Ako ne te marzi mozhesh da swalish angrenazhnia remak i da widish dali imash luft na osta na pompata. Ako imash triabwa da ia smenish.



Тема Re: da smenq li vodna pompaнови [re: NVG]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано04.10.02 08:46



Понеже съвсем скоро я сменях мойта помпа щи кажем следното:
1. Ручи все едно меле камъни - ясен знам че скоро ще протече
2. От пренатегнат ремък на водната помпа и става лошо и се получава голям аксиален луфт, демек оста започва да се мърда много яко
3. Протичането и в кратки срокове е гарантирано, мойта протече малко след като се разшумя и понеже немаше парета се движех като водоноска с 10 шишета от тия най-големите жаждогасителите на кока-кола
4. От луфта се получава охлабване на ремъка което води до неточна работа на разпределителния вал и колата не вървой като ората!!!
5. Ако се скъса ремъка колата ти ше изгасне и това е всичко, на опел не засреща бутала и клапани, освен на дизеловите мотори и мисля че на двувалките също троши!!!
6. Мойта помпа я взех за 59 лева и ремък за 39 лева

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: da smenq li vodna pompaнови [re: Ascona83]  
Автор Nasti ()
Публикувано04.10.02 10:28



W Bulvaria mi e naprawilo wpechatlenie che smeniat angrenaja zaedno s wodnata pompa. Pone na nowite Opeli e taka. Neznam zashto.

My Crazy Red Arrow!!!




Тема Re: da smenq li vodna pompaнови [re: Ascona83]  
Авторasco (Нерегистриран)
Публикувано04.10.02 13:38



mersi mnogo za izcherpatelniq otgovor !
abe az za sq mislq da karam taka puk kato proteche togava shot nali znaesh kak e s parite,ne e lesno shot to ako imashe pari nemashe da karame takiva drugeli:)))))
shoto az suvsem skoro smenqh remuk i v serviza mi kazaha che ima shum ot neq ,i mi kazaha che sigurno shte proteche kato q ottqgat shot 1.6 nema optqgna rolka i se natqga ot tam ,ama tq ne proteche i mi kazaha da karam taka za sq pa kato proteche ko dolivam kat nqkoj lud voda dokat q smenq ,taka li?



Тема Re: da smenq li vodna pompaнови [re: asco]  
Автор imitev (смел)
Публикувано04.10.02 13:49



Най-добре я смени, ако е от нея. Така и така трябва да се сменя.... Ще си спестиш главоболия после... и парите за ремъка ако се скъса



Тема Re: da smenq li vodna pompaнови [re: imitev]  
Автор opell (непознат)
Публикувано04.10.02 18:29



taka e nai-dobre q smeni, ili ako sega nema pare - karai q po-malko dokat q smenish

Discover Opel


Тема Re: da smenq li vodna pompaнови [re: Nasti]  
Автор Vectra_16V (150hp)
Публикувано04.10.02 23:44



В Роял Карс ми казаха същото като ми сменяха водната помпа. При моя двигател, освен ролките , водната помпа също служи за опъване на ремъка. По принцип се сменяло всичко, ремък, ролки и помпа, ама от финансови съображения много малко хора го правят.

Лека нощ, добър ден пак съм с моя...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.