Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:45 06.10.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Проблем със скоростомера на Омеганови  
АвторBobyB (Нерегистриран)
Публикувано10.09.02 10:48



Пичове, имам тука вери биг проблем, плийз хелп! Не работи скоростомера, а също и километража (те са един механизъм). Колата ми е Омега 2.6 91-ва с електронен километраж, демек никакво жило се не види... Има само разни куплунги дето влизат в таблото и идат от всички посоки на света. Пробвахме с километраж дори със цяло табло, втора ръка, същото... Впрочем да ви предупредя за ония мошеници от Касто, на Цариградското към Врана - уж съм можел да пробвам тяхното табло, само да им платя предварително. Добре ама като го пробвах пред тях и се видя че няма ефект, отказаха да ми върнат парите, мамицата им недна .
Та ако дайте идея какво да гледам/пробвам.



Тема Kolko te oskubaha ?нови [re: BobyB]  
Автор opeldjia (Omega_A)
Публикувано10.09.02 17:17







Тема Re: Kolko te oskubaha ?нови [re: opeldjia]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано10.09.02 21:19



Е убуу де ама свети ли нула на скоростомера или нищо не свети?
Щото ако свети само нула и не променя показанието мога да ти кажа де да търсиш, обаче ако нищо не светва значи не е проблема в таблото а нейде из компутерите ще да е.
На БМВ значи с електронен аналогов скоростомер има магнитен датчик на диференциал, сметам на опел да е подобно нящото щото не моем да се сетим как по лесно ше генерираш импулси дето да броиш

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Kolko te oskubaha ?нови [re: Ascona83]  
АвторBobyB (Нерегистриран)
Публикувано11.09.02 11:06



60 лева, да им еба майката!

Ами не мръдва от долното положение, както и километража не мръдва и на йота. То имаше един междинен период в който стрелката силно подскачаше - ту играе много силно около реалната скорост, ту слезе долу, ту се стабилизира на реалната скорост и т.н. Та затуй мисля че може да е лош контакт нейде, ама знам ли къде да търся. Както споменаваш диференциала, значи ли туй че трябва да го търся при него или при скоростната кутия датчика? А явно и компутера си мисли че колата е на едно място щото имам бордово дисплейче дето показва че разхода е само на час, когато не работи скоростомера .



Тема Re: Kolko te oskubaha ? [re: BobyB]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано11.09.02 18:08



И кво пише колко гори на час?

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Kolko te oskubaha ?нови [re: Ascona83]  
АвторBobyB (Нерегистриран)
Публикувано12.09.02 10:43



Ами ако е на бензин - да речем 1.1-1.2 л на час, като се движи, 3-4, 9-10 и т.н. според това колко даваш газ... но каква информация ми дава това? Това което следва обаче е че компютера си мисли че колата стои, т.е. не се отчита скорост. Това личи и по факта че когато е на неутрална в движение, оборотите падат на 600, иначе преди ги задържаше на 1000, само когато е спряла на 600.



Тема Re: Kolko te oskubaha ?нови [re: BobyB]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано12.09.02 11:20



Браточка най-вероятно е да е от датчика дето отчита скоростта, може да има съкан кабел, не ми се вярва да е преебан, или да е умасил някъде, обаче не знам на опелите ква е системата да ти кажа, знам на бмв и ти казах че е магноитен датчин на диференцияла седи откъм предницата на колата, при опел на моя специялно е с жило и си е от скоростната кутия, на идефикс е с дигитално табло ако искаш питай го къде му седи датчика и кво представлява.
Ако не те мързи заври се отдоло виж на диференцияла дали има некви жици или по скоростите и ако значи са за скоростомера, освен ако не си автоматик, щото тогава е възможно да има снопове жици и си е ебало майката!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Kolko te oskubaha ?нови [re: Ascona83]  
АвторLamer (Нерегистриран)
Публикувано12.09.02 14:30



I na digitalnoto tablo datchika e na skorostnata kutiq, pone taka pishe v knigata za kadett-a de. Predpolagam i tvoq e tam



Тема Re: Kolko te oskubaha ?нови [re: Lamer]  
АвторBobyB (Нерегистриран)
Публикувано12.09.02 16:11



Ясно. Ще го търся някъде около скоростната кутия (не е автоматик, слава богу) и почвам оттам с мултицета да видим докъде ще стигнем.
Мерси на всички



Тема Стига са те скубали :)))нови [re: BobyB]  
Автор imitev (смел)
Публикувано12.09.02 16:24



На моя кадет от скоростната кутия излиза само кабела от датчика на задната. При тебе трябва да има още кабели...

Въпреки това не мога да разбера кога ЕКУто разбира кога колата се движи ?!?!? Може вътре в таблото на жилото да има нещо...

Със здраве!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.