Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:33 20.05.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема problem s bajpasa na monoinjectiona  
Авторlitman (Нерегистриран)
Публикувано10.09.02 09:24



prijateli, dajte syvet, zashtoto veche poharchih 600 kinta za 2 bajpasa na mojata Vectra 1.6i i njama rezultat.
problema e che kato ja zapalja sutrin (dori i v po-toplite dni) zastava na 2000 oborota i ne myrda ot tam dokato ne zagree. Smenih naj-napred bajpasa v Bulvaria i sled kato 7 pyti hodih da im objasnjavam, che problema mi ne e reshen reshih da otida v Axon kydeto me izrysiha 400 leva za oshte edin bajpas + lambda sonda kojto se dyrzi po syshtija nachin. Vyprosa mi e kak moga da reguliram tova chudo na nemskata inginerna misyl da ne mi dyrzi oborotite na 2000 a na 1200. Zashtoto kato karam na kysi razstojanija razhoda mi nadvishava 18 litra a na dylgo kolata harchi 6,5 litra na 100 km.
Ima li nachin tova ustrojstvo da mu se vyzdejstva po njakakyv nachin ili da poslusham syveta na edin poznat da sloza karburator i da zabravja za tozi problem.



Тема Re: problem s bajpasa na monoinjectionaнови [re: litman]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано10.09.02 14:12



Такъв и е модела на твойта вектра бе брато само за дълги разстояния е правена да се кара, а ти като я купува къде ти беха очите та не гледа отзад пише VECTRA - LONG DISTANCE?!?!?!?
Няма оправия и с карбуратор да има, тя си е лонг дистанс и ше си харчи 18 и с карбуратора - ташак де не се коси

Абе нещо ми се струва че са те изпържили с толкова много пари щеше да купиш един мотор още бе момче, ти добре ли си?

1000 кинта и нищо да не напшравят, само ше е някой пиниз по автоматичния смукач това да знаеш!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: problem s bajpasa na monoinjectionaнови [re: Ascona83]  
Авторlitman (Нерегистриран)
Публикувано10.09.02 17:01



ama to pri mojata Vectra na monoinjectiona tochno bajpasa e avtomatichnija smukach i s nego se byzikaha tija kopelenca, znam che sa mnogo kinti ama kolata e hubava i predpolagah che shte mi ja opravjat, ama to cenite sa strahotni ECU -1800 lv, diuza - 270 lv ta da ne prodylzavam, a na bitaka ima karburatori ot Vectra 1.6 s s kolektora za 80 - 120 lv maj shte si vzema i shte ja izritam taja shibana elektronika



Тема Re: problem s bajpasa na monoinjectionaнови [re: litman]  
Автор imitev (смел)
Публикувано10.09.02 17:59



И за друго делко трябва да се бръкнеш, щото запалването се управлява от ECU to... Ще ти трябва центробежен регулатор на изпреварването, бензинова помпа механична същои т.н. . доста сложнотия...

След ресет на ECU как се държи колата??? Пак ли държи високи оборотите. Жълтата лампа check engine свети ли?



Тема Re: problem s bajpasa na monoinjectionaнови [re: imitev]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано10.09.02 20:55



Брат ако ше махаш инжекцията свирни щи дам някой лев да я туря на асконата, ама не 1800 ти нещо си се объркал, май 180 е ЕЦУ нах му майта и чип 1800 пари не мое да струва бе бъркаш нещо!!!
Както ид а е аз и 180 едва ли бих дал за цяла инжекция с ецу щото знам къде се продава един мотор 2.0 с ецу с дигитално табло със скорости и с маслен радиатор и прочие дребни работи като ламбда и гърнетата и всичко за 400 пари ми го дават и аз се цупя !!! Не че държа да си развалям колата с моноинжекция ама бих пробвал за каузата да видя как ше стане само!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема RESET Buton!(Maitap nema;)нови [re: imitev]  
АвторD (Нерегистриран)
Публикувано10.09.02 21:33



Skoro mi oprawqha dwigatelq - stradashe ot lipsa na moshtnost, i tochno taka se i oprawi de - restart na ECUto.
No sega otnowo se zapushi neshto .. i pak ne tegli kakto gori i naprawo mi ide na shega na maitap da mu instaliram edin RESET buton! Sywsem seriozno sega - ima li nqkakwa ideq da se prekysne nqkade kabel i da se prekara takyw buton?

Ama twa Windowsa golqma zaraza bil... da si pazite kolite ei!;) Basi.. to horata komcheta za NOS si instalirat.. karai de..men i reset shte me uskorqwa:))



Тема Re: RESET Buton!(Maitap nema;)нови [re: D]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано10.09.02 21:41



ми с некакво реле ако се върже и да му цепнеш захранването само на ЕСУ-то на 5 минути примерно сигурно ше стане, щото аз друг метод за ресет при опел не знам да има!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: RESET Buton!(Maitap nema;)нови [re: Ascona83]  
Авторlitman (Нерегистриран)
Публикувано11.09.02 09:13



dnes shte probvam s otkachane na akomulatora za 5 min da se resetne ecu-to

ami ecu ot Axon struva 1800 kinta bahti, a ne mislja da gi davam
ama prosto ne znam ne moze li taja funkcja za bajpasa(avtomatichnija smukach) da se preprogramira ili napravo da go otkacha che s takiva oboroti ne e istina



Тема Re: RESET Buton!(Maitap nema;)нови [re: litman]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано11.09.02 10:37



Не моем да ти помогнем със съвет щото с ЕЦУ-та не съм се борил до сега, питай някой дето знае!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: RESET Buton!(Maitap nema;)нови [re: litman]  
Автор imitev (смел)
Публикувано11.09.02 12:03



Този "байпас" се нарича стъпков мотор за регулиране на празния ход. На руски ШМХХ (шаговой мотор холостого хода)

И служи за това - да регулира оборотите на празен ход. С изключване не става... Аз моя го чистих и се оправи... Кадет 1,4и (същата инжекция) само че го карам на газ и си имам причина да не ми пука....

Като загрее и спреш не ти ли падат оборотите??? Тя и като е студена като спреш на място пак трябва да и паднат оборотите ....

Не отговори светила ли ти е лампата CHECK ENGINE (оранжевата) някога!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.