Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:49 02.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Problem s faroveteнови  
Авторastra (Нерегистриран)
Публикувано29.07.02 16:14



Imam Astra GLS v4era mi otkazaha kysite swetlini i na dwata fara, gabaritite i dylgite si rabotiait normalno no kysite mi swetiat kato gabariti.
Moje li niakoi da mi pomogne za da resha problema. Wsichki bushon4eta po instalaciata mi sa nared.
predwaritelno vi blagodaria



Тема Re: Не е толкоз сложно бре:))) [re: astra]  
АвторOpelist (Нерегистриран)
Публикувано29.07.02 17:34



Мисля че габаритите и без това си светят когато светят късите.
Следователно късите изобщо ги няма.. значи си провери бушоните.
И съответно си подмени изгорелия, като най добре преди това погледни
дали няма изгоряла лампа, и да не дава някъде на късо.
Провери си по книжка, кой бушон за какво отговаря, и ако към бушона на късите има и нещо друго... клаксон примерно, или друг сериозен консуматор
провери дали не си гръмнал бушона поради тази причина.
Сменяш го с друг с абсолятно еднакъв по ампери бушон, защото може преди теб някой да е поставил по слаб поради грешка, или е.. ли го защо.
За къси 15А е достатъчен,ако е само за тях но провери в книжката на колата.
При някои модели на самото табло на бушоните са написани и амперите.
Ако и това не помогне викай жичкаджията на помощ:)))))))))))))



Тема Re: Не е толкоз сложно бре:)))нови [re: Opelist]  
Авторastra (Нерегистриран)
Публикувано29.07.02 17:57



Wsichkite bushoni sa zdravi, ne sa izgoreli. Ne znam kyde e releto za farovete. Moje li i na dwata fara da mi izgoriat kysite swetlini ednovremenno ??



Тема Re: Не е толкоз сложно бре:)))нови [re: astra]  
АвторBG (Нерегистриран)
Публикувано29.07.02 18:07



Със сигурност бушоните на двете "къси" светлини са различни, явно не е бушон....За реле не знам, братко....



Тема Re: Не е толкоз сложно бре:)))нови [re: astra]  
Автор Любитeл ()
Публикувано29.07.02 18:14



Преди седмица имах подобен проблем с фаровете и се оказа чисто механичен. Копчето което ги пуска се беше счупило . Сваля се цялото панелче на копчето за фаровете. Просто се издърпва, няма щипки и винтове. Като го извадиш виждаш едно кубче, което се разглабя пак елементарно и зяпаш дали е от него.
Все пак мисля че не е това щом светят габаритите, но това е само идея и непречи да провериш.



Тема Re: Problem s faroveteнови [re: astra]  
Автор Calibra16V (sustezatel!)
Публикувано29.07.02 18:45



proveri dali ot vibraciite kabelite kum krushkite da stoiat dobre ako vsi4ko e ok
smeni si krushkite.

ludoto mom4e s 4ernia OPEL



Тема Re: Problem s faroveteнови [re: Calibra16V]  
Авторastra (Нерегистриран)
Публикувано29.07.02 19:12



E vyzmojno li e, ednovremenno da mi izgoriat i na dwata fara kysite swetlini ?



Тема Re: Problem s faroveteнови [re: astra]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано29.07.02 19:25



abe ne e napalno nevazmojno i tova da stane..
..ama ne mi se struva nai-veroiatnata pri4ina
tuka kolegata deto predpoloji klu4a mi se struva nai-blizo do istinata.. makar 4e pri men na VW-to za da imam dalgi, triabva da imam i kasi, a za da imam i kasi triabva da imam i kontakt :)

neznam to4no kakvo e svarzvaneto na Astra-ta, ama vse si mislia 4e i pri neia niama releta za svetlinite zavodski - nai-mnogo Aftermarket dorabotka.

aide shte se opitam da si nameria edna shemi4ka i togava moga da ti kaja pove4ko.



Тема Re: Problem s faroveteнови [re: M]  
Автор imitev (смел)
Публикувано29.07.02 19:44



Проверявай по сложност, да не се окажат крушки а ти да разпарчадисаш цялата кола ;)

Първо си виж крушките, вадят се сравнително лесно. Ако са ОК - нататък.

Бушона казваш че е наред, релето за късите е показано кое е на картинка върху капака на бушоните. Пробвай да го смениш с някое от съседните еднакви и виж дали работят късите.

Като дадеш на светкавици (дръпваш лоста на фаровете към теб леко) мисля че светват и късите и дългите, ама не съм сигурен. пък ми я няма колата да пробвам... ама ти пробвай... даваш на дълги и на светкавици - дали се променя осветеността пред колата...

Как ти изгаснаха светлините - както караше или се оказа че са изгорели една вечер като притрябваха? Може и да изгорят изведнъж - на мен дългите на левия и късите на десния фар ми изгоряха за една вечер :)))

Ако не ти се занимава - на майстор ....

Успехи!



Тема Re: Problem s faroveteнови [re: imitev]  
Авторastra (Нерегистриран)
Публикувано29.07.02 19:55



Otgowaarqm vednaga
1 kolata ia karam wseki den ve4er, snosti kato se kachich i se iznenadah 4e kysite mi ne rabotiat, puskam kysi swetiait - gabariti.
2 izwadih ednata krushka, i dwata reotana mi se vidiacha zdrawi edini beshe deformiran, no ne beshe skysan.
3 ima dwa bushona za swetlinite liav i desen far, no i dwata sa zdrawi
4 za rele imam go dadeno na shemata kyde bi triabwalo da se namira na tabloto, no na towa miasto namiram shock dat4ika na alarmata zalepen, t.e. rele e niamalo tam, i vyobste ne znam dali na kysite swetlini im e neobhodimo rele za da swetiait
Iawno ostawa da vadia kliu4a za puskaneto na farovete, opitah no ne stana
I se 4udia ve4e kakwo da prawia




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.