Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:23 17.05.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Случвало ли ви се енови  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано09.07.02 19:43



по време на движение да ви светне жълтата chec engine лампа. Става въпрос за 16клапановите мотори, тъй като само на тях имa knock sensor ако не се лъжа. Та на мен при по-бързо ускорение ми светва и установих, че е от този сензор. Установих също, че като чели зависи от качеството на горивото. Случвало ли ви се е или проблема е в мойта кола.
10Q



Тема Re: Случвало ли ви се енови [re: Ивaйлo]  
Автор Vectra_16V (150hp)
Публикувано09.07.02 22:22



Аз иамх подобен проблем. Когато натиснех педала до дупка, за да ускоря или да потегля по екстремно, а и като вдигнех над 190км/ч лампата започваше да свети. Та след като реших да вдигна макс. скорост на колата лампата светна при около 220 и аз непосмях да вдигна повече. На другия ден ми протече водната помпа и в Роял Карс като отвориха капака на ангренажния ремък, за да сменят помапата се оказа , че ремъка не е опънат като хората. Дори висеше като сопол. Та съвета ми е да си провериш дали ангренажния ремък ти е опънат като хората. Според мен от там идва проблема.

Лека нощ, добър ден пак съм с моя...


Тема Re: Случвало ли ви се енови [re: Ивaйлo]  
Автор The One (избраният)
Публикувано10.07.02 12:08



Това за Knock Sensor-а го има още куп други двигатели. Моят е 10 клапанов и пак го има.

Та ... как разбра, че точно този детонационен датчик ти прави проблем ?

Отделно, когато ти светне Check Engine лампата, ECU-то минава в авариен режим и колата ти окуцява тотално.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Случвало ли ви се енови [re: The One]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано10.07.02 14:27



Ремъкът е ОК, нещо друго ще да е
Доколкото знам само 16в. моторите нямат ключе за смяна на октаните. В книжката на Опел пише, че само тези мотори(C20XE & 20XEJ) се самонастройват автоматично за разл. окт. число без аз да променям нищо. Възможно ли е тогава другите мотори да имат Knock Sensor и едновременно да си имат и ключе. Нали този сензор замества ключето, или в 16кл. мотори има нещо допълнително което прави ненужно ключето.
А иначе установих, че е от него по грешка 16 извлечена от ECU-то.
А колата е спъната още преди да светне лампата.



Тема Re: Случвало ли ви се енови [re: Ивaйлo]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано10.07.02 18:34



на един мой познат с 1,6 мотор кара кара и без причина понякога му светне лампата без други симптоми.........и по време на движение изключи мотора за няколко секунди и след като запали лампата вече не свети...........

незабележим


Тема ECU-то.нови [re: Ивaйлo]  
Автор The One (избраният)
Публикувано11.07.02 11:39



Ако си извлекъл кода на грешка от ECU-то и кода е дефектен Knock Sensor - то смени го веднага. Потърси информация за това, дали не трабв да ти се нулира ECU-то след това.
Имай в предвид, че накой инжекциони имат 2 кода за Knock Sensor.
Единият е грешни данни.
Другият е много висока стойност, която принуждава ECU-то да даде ignition retarding на максимум. Възможностите са две в този случай: 1. Ниска компресия водеща до детонации. 2. Фалшиво гориво.

Принципно, този датчик работи като автоматичен октан-коректор. Но не съм запознат добре с моторите на Опел и затова немога да ти кажа дали заради него 16кл. мотори нямат ключето за което говориш и дали другите имат такъв датчик. Много зависи от инжекционната система. Как е устроена.

Всъшност, Vectra16V: Ти май имаше такова ключе на твоа двигател ?

;)
А що се отнася до C20XE ++ ** __ двигателите - питай оня с врачанската регистрация - той е разирач по този култов двигател. ВР ???? АС. На питанките имаше нещо от рода на 2-ка, 8-ца и 4-ка. Само реда неможах да запомня. Май беше ВР 2548 АС.

Познах ли бе Калибрец ?

Wipe them out! All of them!


Тема Re: ECU-то.нови [re: The One]  
АвторJohn (Нерегистриран)
Публикувано11.07.02 11:47



A kakvo e ECU!



Тема Re: Случвало ли ви се енови [re: Ивaйлo]  
АвторTosho (Нерегистриран)
Публикувано11.07.02 12:26



Kaji si modela na dvigatelja i koga godina e, zashtoto ima razlika v kodova greshka 16?



Тема Re: Случвало ли ви се енови [re: Tosho]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано11.07.02 13:46



C 20 XE 92g Bosch Motronic 2.5
В един английски сайт срещу 16 пише *no change in voltage*
В друг руски-неисправен сам или неисправна его цепь, изменяет момент зажигания да 12*



Тема Re: ECU-то. [re: John]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано11.07.02 13:48



Компютър управляващ процесите в двигателя




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.