Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:41 27.05.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Трудно се движи педала на съединитела  
Автор lnner (добронамерен)
Публикувано29.04.02 13:50



Трудно се движи само при натискане, когато го отпусна се връща нормално - тоест не се задържа в натиснато положение. Освен това се чува едно метално скърцане. Дали проблемът е само в жилото или и някой друг лагер на съединитела е заминал ?
С твърдия педал свикнах, обаче това скърцане при всяко натискане на съединитела ме побърква.

Нонстоп Купон ...


Тема Re: Трудно се движи педала на съединителанови [re: lnner]  
АвторVlado (Нерегистриран)
Публикувано29.04.02 15:24



Veroiatno skqrcaneto idva ot vtulkite v koito lageruva pedala na sqedinitelia. Smaji gi, napravi sqshtoto i s jiloto.



Тема Re: Трудно се движи педала на съединителанови [re: lnner]  
Автор Vectra 4x4 (теоретик)
Публикувано29.04.02 21:06



Категорично си за нов феродов диск. Направи го, докато е време, ако не искаш после да сменяш огледален и притискателен. Когато правиш смяната, свали си жилото и го почисти. Най-вероятно ще е здраво.
Гарантирам ти, че това ти е проблема. В провинцията операцията ще ти излезе около 150.00 лв с нови феродов диск на SASCH (така ли се пише ?), аксиален лагер и работа. В София - вероятно малко по-скъпо.

P.S. Смяната на аксиалния лагер е задължителна !



Тема Re: Трудно се движи педала на съединителанови [re: Vectra 4x4]  
АвторБюpoтo (Нерегистриран)
Публикувано29.04.02 21:51



9557999...може да ти са направи справка и по тела....[smeq
Но е хубаво да минеш и през някой по запознат, за консултация.



Тема Re: Трудно се движи педала на съединителанови [re: lnner]  
Автор lchO (Дребен)
Публикувано30.04.02 13:05



И според мен проблема е от феродовия диск. Поне така съм чел че скърцането е симптом именно за това.



Тема Re: Трудно се движи педала на съединителанови [re: lnner]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано05.05.02 11:05



Imah sa6tija problem minalata zima - vsi4ko mi be6e novo po saedinitelia (bez jiloto) oba4e skarca6e ta se ne trae6e, i se natiska6e trudno. Smenih jiloto (~25 lv.) i se rodih. Sega pove4e ot godina - nikakav problem. Jiloto e, 100%. Predi tova kakvo li ne smazvah po pedalite - ne i ne. Samo jiloto e, a to ne biva da se smazva. Smeni go, i posle 6te 4erpi6...

:-)))



Тема Re: Трудно се движи педала на съединителанови [re: idefix]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано05.05.02 15:28



Problema skarcane na saedinitelia, sa4etan sas trudno natiskane, i vra6tane bez problem e to4no sa6tijat koito az imah. Problema se re6i sas smiana na jiloto. Pedala stana leki4ak kato perce, i vsiakakvo skarcane iz4ezna. Mejdu druguto, zabeliazal sam, 4e jiloto pri OPELIte iskarva max.2 - 2.5 godini, neznam kak e pri drugite koli.
A tova 4e skarca i se natiska trudno e siguren priznak, 4e e zadralo i 6te se skasa vseki moment.

Az



Тема Re: Трудно се движи педала на съединителанови [re: Az]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано07.05.02 17:04



pozvoli mi da ne se saglasia..
..bashta mi si kara Ascona-ta ve4e 8 godini v BG i ne e smenial jilo, a ne se znae i koga e bilo smeniano v Austria, a move i tam da ne e bilo smeniano.

tvard pedal move da ima mnogo pri4ini i trudno moje da se opredeli, bez da se porazglobiat niakoi neshta i da se ogleda na miasto. (i pak moje da se okaje 4e e dobre da si poglednesh i saedinitelia, koeto pak e hamalshtina ako samo otka4ish polovinata dvigatel, poglednesh go i pak go zaka4ish)



Тема Re: Трудно се движи педала на съединителанови [re: M]  
Автор lvo_Dinkov (типичен Иво)
Публикувано08.05.02 08:28



Za jiloto si praw, i az Asconata q karam 8 godini w BG i, da 4ukna na dyrwo, nikakwi problemi ne sym imal s jiloto



Тема Вече ненови [re: Az]  
Автор lnner (добронамерен)
Публикувано08.05.02 09:52



Точно така се оказа!
Проблемът е бил в жилото. Не съм го сменил още. Засега се се разминах само със смазване. Налях малко масло между бронята и жилото и нещата се оправиха - ще видим докога :))

Не знаех, че не трябва да се смазва жилото. Дано да не съм прецалкал нещо!

Редактирано от lnner на 08.05.02 09:55.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.