Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:12 29.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Така е!нови [re: idefix]  
Автор The One (избраният)
Публикувано26.04.02 11:43



Както каза Аскона по-долу, покачването на един флуид обикновенно е свързано с намаляване на друг.
За да се покачва маслото, причините са 2:
1во: Водата. Обикновенно е свързано с гарнитура или с пукната глава.
2ро: Бензин. Свързано е с гарнитра на бензиновата помпа както при лада или голф. Друга възможна причина е от едни такива вакуумни мембрани на Pierburg карбураторите.

Второто е възможно повече при карбураторните двигатели. Но и двете са еднакво лоши.

1 се разпознава по пресеченото масло или по мехурчетата в маслото, ако е загряло.
2 се познава по мириса на маслото. Има силен мирис на бензин.

Wipe them out! All of them!


Тема Не е Така!нови [re: The One]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано26.04.02 11:51



За бензиновата помпа не съм съгласен много и веднагически се аргументирам:
Имам три различни модел бензинови помпи за моя аероплан в къщи и една 4-ти модел на моторя. Единствената гарнитура за която се сещам е таз между помпата и клапанната кутия, гдето влаза лоста за да стигне до разпределителния вал. Ако таз е преебана гарнитура ше тече малсо и ще намалява.
Иначе на всички модели помпи дето имам има технически отвор за изтичане на бензина извън помпата и мотора, така че да не се допуска бензин да попадне в маслото.
Сметам да уточниш коя гарнитура визира по точно, мое па да има некоя дето не съм забелязал.
А имам 4-ри помпи щото едната се скапа и почна вместо в карбуртора да изкарва бензина през таз дупчица и аз закупих съответно нова, а другите две съм ги намазал аванта от тук от там.
Сметам също че има недомислица в тази дупчица щото при мен разположението на помпата е такова че седи на всмукателните тръби (що ли не са я сложи над изпускателните ) но пък е много близко до алтернатора където често се наблюдава искрене при захабени четки и пак е доста опасно.

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Не е Така!нови [re: Ascona83]  
Автор lvo_Dinkov (типичен Иво)
Публикувано26.04.02 13:17



Kato otwori duma za benzinowi pompi, da ti razkaja za odiseqta si s tqh. Spukana mi beshe kapsulata na pompata i si kupih nowa za skromnite 28 lw. Izkara me to4no edna godina i paleca se iznosi. Wzeh wtora, tozi pyt za 40 lw(i w dwata magazina me ubejdawaha 4e sa originalni pompite). Tazi izkara malko powe4e, no pyk pri neq se naloji da cepq na dwe garniturata, zashtoto po neizwestni pri4ini beshe dwoino po- debela i razpredelitelniq wal edwam zaka4ashe paleca. Sega si wzeh sys sigurnost nemska(nadqwam se :)) i uj nqmam zasega problemi s neq, ta i az si imam kolekciq ot benzinowi pompi

Редактирано от lvo_Dinkov на 26.04.02 13:20.



Тема Re: Не е Така!нови [re: Ascona83]  
Автор The One (избраният)
Публикувано26.04.02 15:40



Приема се!
;)
От Опели не разбирам не че и разбирам много от автомобили.
Казах, че това е възможна причина. Това незначи, че е така при опелите.
Поне при лада този проблем съм го виждал. При Голф/Джета кума ми каза, че е имал този проблем.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Така си е!нови [re: The One]  
АвторNaemnik (Нерегистриран)
Публикувано26.04.02 16:36



Imal sym problem kato gorespomenatija s Opel Kadett D 1.3N benzin.
Stava ili ot probita membrana na benzinovata pompa ili ot problem s karburator Pierburg.
Pravih syotvetno osnoven remont na dvigatelja, zashtoto kogato ustanovih kakva e prichinata beshe uzasno kysno. Tova mi struvashe 1000 leva za kola kojato sled remonta prodadoh s klizmi za 1200 leva.



Тема Re: Така си е!нови [re: Naemnik]  
Автор The One (избраният)
Публикувано26.04.02 17:14



За карбуратор Pierburg със сигурност го прави.
На баща ми корсата имаше този проблем. Еднокамерен Pierburg 1B.
На колегата Голфа, пак Pierburg ама май беше 2EE.
Има едни такива вкуумни клапички, които стоят на купето и са свързани с маркучлета към карбуратора. Нещо покрай смукача са. Та те здават багажа и се получава фала. Трабва да пропускат въздух само в едната посока. А като се развалят, пропускат и в двете.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Така е!нови [re: Vento]  
Авторidefix (Нерегистриран)
Публикувано26.04.02 20:30



mda .. izwestno mi e .. i za towa kolata poweche sedi w momenta ot kolkoto se kara .. chakam sega praznicite idnata sedmica .. za da oprawqm injektorite ..
mersi :)
rgdz



Тема Re: и в моята инструкция занови [re: Vento]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано27.04.02 18:41



експлоатация е записано че разхода на масло в зависимост от начина на каране може да достигне 1л на 1000км така че я грешката явно е вярна......ама кво имат в предвид не знам сугурно ако я караш 1000км на 6000 оборота........

незабележим


Тема Re: Така си е!нови [re: Naemnik]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано27.04.02 21:58



мдаааа върху карбуартора нямам наблюдения но от скъсана мембрана ни мое да стане пак казвам, инжинерите са предвидили че може да се скъса, помпата е наклонена към купето, поне при моя мотор, има не един ми два отвора в случай на пробив в мембраната и семеринг има също така че да не се смесят масло и бензин.
За карборатора не мога да говоря щото не го разбирам с всичките му жигльори и клапи и вакумчета и прочие винтчета и бормички по него.

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Така е!нови [re: Vento]  
Автор Caмo Дизeл (член-кореспонд.)
Публикувано29.04.02 22:27



Ами то и на Мерцедес му дават макс. 1,5/1000, ама това не значи, че толкова харчат. Производителите си вързват гащите явно....

Само Дизел



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.