Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:37 05.10.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Vectra 2.0 16V ili Astra GSI 2.0 16V ?нови  
Автор Mr. Overclock® ("Onia deto...")
Публикувано13.01.02 11:58



Izkam da popitam pritejatelite na tezi avtomobili za malko poveche informatzia koiato mogat da mi dadat ot tipa na.
1. Dvata avtomobila sa sus ednakvi dvigateli, no Astrata serino ima ETC (Electronic Traction Control) Pri vectrata ima li go?
2. Kakvi nabludenia imate po podrujkata, tzenite na chastite, koi kakvo e smenial, kude si podurja avtomobila?
3. Kolko struva obslujvaneto na tozi 2.0 16V dvigatel. i kakvo e neobxodimo da se smeni?
4. Dostatuchno izvesten e facta che v klasa ot 2000c 16V i 4 cilinura sus svoite 150ks i vurtiashtiat moment ot 196nm uskorenieto koeto dava na kolata i max. skorost go prevrushtat v edin ot nai dobrite v tozi klas. Po katalojni danni i xarchlukut mu e dosta prilichen.
5. Lichni vpechatlenia ot dinamikata na avtomobila i povedenieto mu na putia

Molbata mi e koito ima takiva avtomobili ili ima nabludenia vurxu tiax da si kaje mnenieto.

Jivotut e takuv kakuvto si go napravish!


Тема Re: Vectra 2.0 16V ili Astra GSI 2.0 16V ?нови [re: Mr. Overclock®]  
АвторVectra_16V (Нерегистриран)
Публикувано13.01.02 13:25



Ami az kato gord pritezatel na Vectra 16V bih ti preporychal takawa. Obache az poprincip obicham po-golemi koli. Imam q ot 5 meseca i sym smenil samo nai nalezashtoto - wyzdishen, goriwen i maslen filtyr. Masloto i angrenazniq remuk.
Goriwniq i wyzdushniq filtyr izlqzoha 34 lewa obshto. Edinstwenata powreda beshe na termostata, koito struwashe 35 lv. Masloto mi e REPSOL sintetichno ot 13 lv lityra. Dokolkoto znam na moqta nqma ETC. No nqmam prestawa dali tazi sistema se slaga izobshto na Vectra. Kato razhod lqtoto mi dade okolo 11, a sega zimata... abe okolo 14 kogato sa minusowi temperaturite. No az q karam samo na mnogo kysi razstoqniq i wisokiq razhod e normalen. Za posledno na dylyg pyt do Bansko i obratno mi dade razhod ot 8.5litra/100. Obache imashe momenti kogato skorosta ne padashe pod 140-150. Na idealno prawite uchastyci wdigah do 200. Inache pri normalno karane s okolo 120 mi dawa 6.7-7 l/100.



Тема Re: Vectra 2.0 16V ili Astra GSI 2.0 16V ?нови [re: Vectra_16V]  
Автор Mr. Overclock® ("Onia deto...")
Публикувано13.01.02 18:43



Taka, malko poiasnenia po temata. Ne si pisal dali si smenial angrenajen remuk i rolkite za nego, ako si kolko struvat i ima li oshte neshto koeto zaduljiteno se smenia okolo remuka. ETC sus sigurnost ima Vectra V6 ama mi beshe interesno dali niama i optziino da se e predlagalo na 2.0 16V pri Vectrite. Loshtoto na toia dvigatel e che mu slagat samo sportnata skorostna kutia koiato e sus mnogo kusi predavki, blagodarenie na koeto i dava tazi prekrasna dinamika no 5-tata se ravniava na 4-tata na obiknovennata Vectra 2.0. Demek pri 180km/h na 5 pri 2.0 16V si na 5000 o/m a pri dugia sluchai si na 4000 o/m. Ot tam idva i po-goliamata ikonomia pri visoka skorost. Ne mi kaza nishto za okachvaneto na Vectrata ti. S gazovi amortesiori li si? Seriino ne se li montirat gazovi? Kak e voziata i stabilnosta?

Jivotut e takuv kakuvto si go napravish!


Тема Re: Vectra 2.0 16V ili Astra GSI 2.0 16V ?нови [re: Mr. Overclock®]  
АвторVectra_16V (Нерегистриран)
Публикувано13.01.02 20:59



Da ti kaza chestno za angrenazniq remuk bashta mi hodi pri negow priqtel maistor. Remyka beshe kupil za okolo 27 lv i nqkakwa podobna cena. Az syshto misleh, che trqbwa da se smenqt opywashtite rolki, no mi kazaha, che ne e zadylzitelno s remyka da se smenqt i rolkite, moite bili w dobro systoqnie. Inache rolkite s angrenazniq remyk i rabotata po smqnata izliza okolo 130 lv. Moqta Vectra e na 150000, no ako pitash men ne wqrwam, wypreki, che w serviza na AXON mi kazaha, che dwigatelq e w mnogo dobro systoqnie, no amortisiorite sa perfectni, okachwaneto e w gore dolu dobro systoqnie, no ot pred ima edni tamponi, dori tamponi ne e tochnaat duma, no te chukat kato mina prez nerawnoist, no towa neshto e kato wrodena bolest na Vectrite. Poznawam oshte trima dushi s Vectri i wsichkite se oplakwat ot towa chukane, no mi kazaha, che ne e neshto strashno. Prosto neznam kak da ti obqsnq kyde tochno se namirat tezi tamponi, te sa ot prednoto okachwane i ako se otide na kanal se wizdat, zashtoto sa otkriti i predpolagam, zatowa se poqwqwa towa chukane. Inache moqta ne e s gazowi amortisiori. Predpolagam s tqh, shte wozi dosta po-komfortno, no shte se wloshi powedenieto na pytq. Kato cqlo obache okachwaneto e dosta twyrdichko, koeto e normalno za tozi tip awtomobili. Ot nachalo mi se struwashe, che wozi kato karuca, no se swikwa. Moi priqteli, koito sa karali kolata ili po-tochno testwali kazwat, che w zawoite e neweroqtna. Teswal sym q po pytq za kulata na Vitosha, a tam zawoi kolkoto iskash i obshto wzeto na malko ot tqh swalqh pod 80km/h s 4 showeka w kolata obache. Moslq che setiino ne se montirat gazowi amortesiori, no ako iskash predpolagam ne e problem da si namerish i slozish. Za tazi sitema ETC sym pochti siguren, che ne se montira na modelite do 92 god. Moqta e 1990g. No pyk modelite sled 92 sa s edin i syshti dizain, nezawisimo ot dwigatelq. A tozi dwigatel s 150 k.s. se montira do sredata na 1992g. Sled towa moshtnostta mu e namalena do 136 k.s. Towa e. Ako imash nqkakwi drugi pitaniq zapowqdai.



Тема Re: Vectra 2.0 16V ili Astra GSI 2.0 16V ?нови [re: Mr. Overclock®]  
АвторCalibra 16V (Нерегистриран)
Публикувано13.01.02 23:22



tozi dvigatel e chudoto na OPEL tova koeto napravi opel prez 1990 god e moge
bi edin ot naj-dobrite dvigateli.
na mojta calibra 16V samo masloto smenjam navurtjal sum i nad 14000km
dvigatela e perfekten 1-va 65km/h i natatuk e jasno kak leti6 nagore
stigal sum 235km/h i li4no sum se prevaral predi selo.usojka na letishteto
s edna vectra 2000 16V vinena metalik s dupnishka registracija i ja minax s
okolo 227km/h tja pove4e ot 220 ne iskashe da vdigne,za koeto aerodinamikata
si kazva dumata na calibrata tozi dvigatel ja nosi kum 240km/h shte ja probvam
njakoj den na trakija!!!!
s gumi Bridgestone 205x15 60R e zalepena i njama murdane v zavoi
i 4-te sa novi i mi izleznaxa 840dm
obslugvaneto ne e skupo a za razhoda ur4udvashto nisuk
karam ja s A98H na 4-ta kato slogi6 pri 120 i nastupi6 nabludavaj kakvo stava
minax taka edin Mercedes S320 ot novite no toj posle me isprevari shtoto nabligavaxme naseleno mjasto a puk da ne ti raspravjam puk novite Peugeut 406
kak gi preska4am ludo karane stava !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Vectra 2.0 16V ili Astra GSI 2.0 16V ?нови [re: Calibra 16V]  
Автор lvanSK (новак)
Публикувано14.01.02 08:16



Mnenie na chovek kojto gi remontira .
Dobar d-l kato dinamika i razhod na gorivo . Seriino montirano gazovi amortisiori . Ottam e i po tvardata vozia . Gazovite amort. sa dvojno dejstvashti i davat 35% po dobra stabilnost v zavoj , dosta po skapi sa i zatova na povecheto sa smeneni s masleni . Vectrata e s po-golemi gabariti i po-tejka ,no po-dobre sedi na patia.
Otnosno remak i rolki , napisanoto po-gore e palna glupost i ne se doveriavaj . Skasan remak niama ,i ima sriazan ot chitavi rolki i sled tova butalata proveriavat dali klapanite sa po mestata si . a sobstvenika go zaboliava glava .
Imat problem s dlavata lesno ia izkriviavat , no e popravim problem .Vsichko idva ot tova che e goliama rezachka i te uvlicha da natisnes gazta .
Kato cialo e prilichen d-l . Za horata imashti takav neka ne se sardiat . no naj-dobria d-l kato saotnoshenie remont razhod nadejnost probeg e C20NE



Тема Re: Vectra 2.0 16V ili Astra GSI 2.0 16V ?нови [re: lvanSK]  
Автор Mr. Overclock® ("Onia deto...")
Публикувано14.01.02 09:55



Blagodaria za mnenieto na vsichki do tuk. No pri vsichki sluchai Vectra_16V mislia che imash proposki i mislia tazi stranichka da ti pomogne da si gi iziasnish
http://members.fortunecity.com/ata/vectra/
tuk shte namerish vsichko za Opel Vectra 1989-1995g. za da razberesh che dvigatelia 2.0 16V 150PS se montira do 1995g.
Za sobstvenika na Calibra 16V sum obeden che ima mnogo po dobra aerodinamika do kolkoto si spomniam 0.26 koeto e prekrsano no az prosto tursia 4-vara kola s po-goliam bagajnik i da bie poveche kum semeina kola.
lvanSK Blagodaria i za tvoeto mnenie. Az sushto sum priznal 2.0 obiknoveniat vigatel sus negoviat vurtiash moment ot 170nm pri 2600o/m!. Prekrasen dvigatel. Do 3500o/m e s po goliama moshtnost ot 2.0 16V.
Ti kato chovek koito gi remonira triabva nai dobre da znaesh za plusovete i minusite i na 2.0 i 2.0 16V. kakto i chasti i podrujka, pari. Ako mojesh pishi...

Jivotut e takuv kakuvto si go napravish!


Тема Re: Vectra 2.0 16V ili Astra GSI 2.0 16V ?нови [re: lvanSK]  
АвторCalibra 16V (Нерегистриран)
Публикувано14.01.02 18:29



mojte amortisjori na calibrara mi sum gi gledal SACHS gasoline! kakto si e do6la
ot germanija nishto ne e pipano oka4vaneto e perfektno i ne moge6 da ja natisne6
a dokolkoto remuka po princip e gelatelno da se smenja na 70000km!!!!!
da ne se polu4at izdunki na putja!
problem s glavata njama i neznam za kakvo iskrivjavane govori6 purvo vsichko
si zavisi kak si poddurga6 kolata ako smenjash redovno na 10000km masloto
a naj-dobroto maslo za tozi dvigatel e polusintetika ili 10W40 zaedno s tova maslen filtur i t.n za sveshtite slagash BOSCH SUPER4 i njamash jadove v produlgenie na 80000-90000km ako ne i pove4e!
li4no mojta calibra sum ja vkarval v 4ervenata granica pri 7000min1 i malko
otgore i dvigatela e 4asovnik li4no az polzvam masla na Repsol Multivalvulas
i neshtata ne idvat ot tova,4e te uvli4a da natisne6 gazta prosto neznae6
mnogo neshta na kakvo e sposoben tozi dvigatel imam edin moj prijatel
s Vectra 16V 150p.s emi ako ti kaga che negovata e 256432km pi6e si mu gi i
ne e vurtjal kilometraga kak ja kara um si njama6!!!na 1-va durgi do 65km/h
izliza para ot gumite puk da ne ti kazvam kak vzima zavoite!
a zasuotnoshenieto dvigatel C20XE ako se kara ot 4ovek kojto si poddurga kolata
shte izdurgi 2-puti pove4e ot C20NE kojto e s po visok razhod na gorivo i to4no
s tozi dvigatel OHC OPEL IMAT NAJ MNOGO PROBLEMI S GORNIJA RASPREDELITELEN
VAL KOJTO NE PRAVILNO ISCHISLEN I SLED 150000km smjanata mu e nalogitelna
poradi fakta,4e ne se polu4ava mnogo dobro smazvane,dokato pri DOHC ili C20XE
tova e moge bi 4udoto,koeto napravixa OPEL prez 1990godina i spiram dotyk



Тема Re: Vectra 2.0 16V ili Astra GSI 2.0 16V ?нови [re: Mr. Overclock®]  
АвторVectra_16V (Нерегистриран)
Публикувано14.01.02 21:42



Qvno imam seriozni propuski. Wsichki tiq raboti za remyka i t.n. ti predawam towa, koeto sa kazali na bashta mi. Obache toq deto mu gi e kazal e ot taka narechenite ot men GARAZNI PLYHOWE, koito se pishat mnogo znaeshti. Kompetentno mnenie moga da polucha samo ot serviz na vnositel na OPEL. Ne sym na qsno kakwi sa tezi rolki i t.n., no towa mi kazawat, towa ti predawam.
Pri bashta mi ima edno malko nerazbrano wizdane che "trqbwa da se mine po-ewtinko", obache posle towa extinko ti izliza prez, izwinqwai, gyza. Posledni pyt kogato hodih da mina ewtinko mi bqha skysali ot karane kolata, i oswen towa mi bqha skysali remyka, koito zadwizwa serwoto na wolana. Bqha minali 50 km s moi benzin kopeletata mrysni i otrichaha naj-staratelno. A i polowin chas mi tyrsqt remyka okolo skapaniq garaz, pod predlog che bil padnal, to taka padat remycite.
Ot togawa sym kazal, ako ima problem, samo w golqm i izwesten serwiz, kydeto imam dokument, che kolata e bila tam i e smeneno towa, koeto e trqbwalo.
Za powredite IvanSK e po-naqsno ot men, taka che mozesh da mu se dowerish.



Тема Calibra 16Vнови [re: lvanSK]  
АвторStiga laji (Нерегистриран)
Публикувано15.01.02 22:04



Mi ti si Schumasher be pich.Eiiii,kak sa otplesna,mnogo jako gi redish...230,240...breeeeee,baxti kalibrata.Ti da njamash porshe i da si se obarkal.
Are stiga na zimaite za kanarcheta.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.