Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:14 22.06.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Мнение за Vectraнови  
АвторAлekcaндъp (Нерегистриран)
Публикувано12.12.01 19:04



Преди два месеца си купих Opel Vectra 1,8, elegance, модел 2001 г, 125 кс. Не че ми беше зле с Нексията (ДЕУ), обаче приятелите ми си купиха нови коли, та реших и аз да не изоставам. Въпреки, че цената му е колкото на две Нексии, добавената стойност е минимална.
Наистина, има климатик, мощен е и изглежа добре, но немските инженери не са се напрегнали много.
ABS-ът ми е един от най-големите проблеми. На места, където преди с Нексията съм спирал без проблеми, сега ако ми се включи ABS-a - няма спиране!!! Ужас! На няколко пъти се отзовавах в центъра на кръстовища, добре че нямъше коли. Включва се при най-малко приплъзване на гумите и като се включи - няма спиране.
Конструкцията му е усилена, но гредите на купето са толкова големи, че зад тях може да се скрие цяла кола. Имам предвид, че видимостта му е много намалена.
Чистачките не чистят до края на прозореца, като по този начин при кално време допълнително се намалява видимостта.
Багажникът изглежа голям, но не е! Освен това пантите му се отварят 3 пъти повече от на Нексията и лесно могат да повредят багажа.
На няколко пъти ми светва безпричинно лампата за повреда в двигателя. Явно бордовият компютър се бърка. Като поизчакам малко - всичко се оправя.

Има още доста по-дребни технически недомислия. Моето мнение е, че напоследък всичко става МАРКЕТИНГ. Какви ли не системи измислят фирмите, само и само да ти вземат някои лев повече. Като погледнеш една нова кола - има 15-20 три-четири буквени съкращения, които се опитват да ти внушат, че колата е едва ли не от фантастичен филм. Всъщност всичко е маркетинг. Корейската кола, поне беше евтина и като я карах, наистина разбирах за какво съм си дал парите. Може би сега и те са се изхитрили.

Не го приемайте като критика към Опел - просто това ми е мнението.



Тема Re: Мнение за Vectra [re: Aлekcaндъp]  
Автор SpiderchoМодератор (Audi Entusiast)
Публикувано13.12.01 10:43



ABS: Предполагам, че не си с по-лоши гуми от на Nexia-та, но може и това да е.
Това с лампата за повреда вече си е слабашка работа

Като те слушам и се чудя какво мислят да правят Opel - досега не са били супер, а ако новите им модели разочароват потребители на корейски автомобили, то ...



Тема Re: Мнение за Vectraнови [re: Aлekcaндъp]  
Автор lvo_Dinkov (типичен Иво)
Публикувано13.12.01 13:09



Ne sym imal wyzmojnostta da karam tozi model na Vectra, samo sym se wozil w takyw, firmata w koqto raboti moi poznat ima slujebni takiwa i toi e mnogo dowolen ot Vectrata, nqma nikakwi oplakwaniq. Az li4no ostanah mnogo dowolen ot pyrgawinata na dwigatelq i razpredelenieto na prostranstwoto w kupeto, za namalenata widimost si praw donqkyde. Ne osporwam weroqtnostta da ima fabri4en defect w ABS, no tazi, w koqto me wozi, si spirashe dosta dobre, i pytq beshe mokyr



Тема Re: Мнение за Vectraнови [re: Aлekcaндъp]  
Автор2OOO_16V (Нерегистриран)
Публикувано13.12.01 15:48



ami vish tova,4e si spiral na centura na krustovishte govori,4e ne abs e vinoven,a
neshto drugo po spira4nata sistema ne si uto4nil pri kakvi uslovija si otishul na
centara dali pri snjag na suho ili mokur put.kolkoto do 4ista4kite tova,koeto kazvah ve4e e smeshno tozi problem shte go re6i6 vednaga pri zamjana na 4ista-
4kite s originalni na BOSCH i razbirase po dulgi shte vzemesh taka,4e maksimalno
da 4istjat stukloto,no ne i prekaleno dulgi da izlizat izvun obsega ot stukloto shtoto
ako sgre6i6 i ti njama da si edinstvenija xaxa!
emi za sveteneto na lampi4kata javno shte ti sveti zashtoto otkakto si go vzel
tozi avtomobil sigurno se ka4vash i zaminavash bez da poglegdash kak stojat
neshtata po avtomobilia!
i ottam ve4e ti shte si pravish izvoda!pri perfektno poddurgana kola e isklu4eno da
se slu4at takiva problemi!
kolkoto do bagagnika ne mogesh da kagesh,che ne e goljam tehni4eskoto re6enie
e takova i predi da si ja kupuval nali bi trjabvalo pone da si gledal kakvo kupuvash
ili si otishal dal si parite puk kvoto ti dadat posle tuka pi6e6 gluposti :)



Тема Re: Мнение за Vectraнови [re: 2OOO_16V]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано13.12.01 16:33



ти въобще не си в час бе момче..........човека ти говори за впечатленията си от една нова кола ти му се обясняваш като ученичка какви чистачки да си сложи........да му беше казал направо къде да си ги сложи.......и да приключиш вместо да говориш глупости..........

незабележим


Тема Re: Мнение за Vectraнови [re: silent]  
Автор lvanSK (непознат )
Публикувано13.12.01 22:28



Samo edno utochnenie Avtomobil na 2001g stana OPEL ,a Vie si govorete i obiasniavajte kakvoto iskate !!!



Тема Re: Мнение за Vectraнови [re: lvanSK]  
Автор SpiderchoМодератор (Audi Entusiast)
Публикувано14.12.01 10:34



А ние с коли не на годината, горките какво да кажем Не е честно така да се хвалите Така ще ни съсипете психиката, самочувствието, ориентацията А и 2001 Opel, 2002 Peugeot ... ама вземете се разберете най-накрая коя е на годината де, само ги въртите като на изпит



Тема Re: Мнение за Vectraнови [re: Spidercho]  
АвторAлekcaндъp (Нерегистриран)
Публикувано14.12.01 11:26



Аз не съм специалист по колите - интересите ми са в друга област. За мен идеалната кола е тази, която не те кара да я мислиш. Vectra-та ми в момента е на два месеца и малко под 3000 км. За този период според мен изобщо колата не трябва да напомня за себе си.
Що се отнася до гумите - те са супер. Преди месец сложих нови FULDA Crystal . С такива бях на Нексията и съм слизал от Пампорово в първите дни на Януари'2000. Колата спира много добре без ABS-a. Проблемът е, че когато се включи спирачния път се увеличава значително. Сега свиквам да спирам много внимателно, така че да не се включва ABS-a. Що се отнася до чистачките (тук имаше мнение да си купя оригинални BOSH) аз смятъм че OPEL трябва да си продават колите с оригинални чистачки. Не че са къси, а ходът им не е достатъчен.

Също така тук видях, че OPEL била избрана за кола на годината. Според мен просто PR отдела на OPEL си е свършил добре работата. Проблемът е че инженерния отдел не е бил на тази висота.
Като стана въпрос за награди, ще спомена, че нашата фирма получи два медала от известно българско изложение, като единственото условие беше да си платим.

Бизнес == Маркетинг

Това е!



Тема Re: Мнение за Vectraнови [re: Spidercho]  
Автор lvo_Dinkov (типичен Иво)
Публикувано14.12.01 12:11



Togawa stana Opel Zafira awtomobil na 2001 :) A za psihikata ne se oplakwai, to na nas, sobstwenicite na Opel wse ni natqkwat, 4e karame nemski moskwichi(ne 4e Moskwi4a ne e izdryjliw, ili pyk opelite sa loshi), ta nie sme s po- riskowi za psihikata awtomobili :))))))))))



Тема Re: Мнение за Vectraнови [re: Aлekcaндъp]  
Автор SpiderchoМодератор (Audi Entusiast)
Публикувано14.12.01 12:18



Е, щом си взел да свикваш, значи вече си по-добре
Някой ден, като решиш да отвикваш от сегашната си кола и си пред избор между корейска (тя разбрах се е справила добре) и друга, то намини през клуб Audi, за да не говорим тук и да мътим водата
Ще обсъдим как спира моя 12-годишен (сега, а тогава на повече ) ABS




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.