Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:18 14.05.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема "Опел Кадет"нови  
Автор pcc (непознат )
Публикувано16.08.01 13:39



Търся мнението на познавачи.
Решил съм да си купя кола на старо. В момента имам възможност да избирам между три "Опел Кадет" хечбек(ако не бъркам у нас са популярни и като "Капка"). За тези автомобили знам че сапроизвеждани между 1984 и 1991 година, а след това на конвейра са заменени от "Астра". Не знам обаче какъв разход на гориво правят, според вида на двигателя си, скъпа ли е поддръжката им, капризни ли са, кои са им слабите и силните страни, ако бъдат купени на почтената възраст от 12-14 години. Кое е за предпочитане - бензин или дизел.
Разчитам на вашият съвет. Предварително благодаря.



Тема Re: "Опел Кадет"нови [re: pcc]  
Автор Airfan (екстремен)
Публикувано16.08.01 17:28



Az zalagam na benzina, mrazia diesel poprincip. Mnogo sa shumni dvigatelite, a kato poostareiat stavat oshte po shumni, a i diesela ne e mnogo po-evtin, che da si struva kompromisa.
Az lichno te savetvam da se nasochish kum "sedan" modela na Kadet, zashtoto spored men kapkite sa si dosta groznichki. Ne e skupa poddrujkata, obache gledai dobre za rujdichka ili da ne e udriana, ako mojesh da poglednesh v tehnologichni otvori, dali cveta vutre na lamarinata e sushtia mojesh da poznaesh dali ne e smeniano neshto. Vzemi si s hidravlika, ako mojesh



Тема Re: "Опел Кадет"нови [re: Airfan]  
АвторAлaдин (Нерегистриран)
Публикувано17.08.01 00:15



Напълно си прав с изключение на едно. Капката има много симпатична и приятна форма. Всъщност това е въпрос на вкус...Аз бих препоръчал така - ако търсиш повече самочувствие купи си широкия и удобен седан . Ако искаш икономия вземи хетчбек. Все пак аеро динамиката му е отлична и е по-малка - това е икономията. Като подръжка мисля че е еднаква. И наистина - никаква ръжда! Тръгне ли , няма спиране



Тема Re: "Опел Кадет"нови [re: Airfan]  
АвторAлaдин (Нерегистриран)
Публикувано17.08.01 00:18



Дизелите могат да ти докарат нервна криза в студените зимни дни , точно когато ти трябва кола. Нашата нафта е отвратителна и ще проклинаш света че си си купил дизел...



Тема Re: "Опел Кадет"нови [re: Aлaдин]  
Автор Airfan (екстремен)
Публикувано17.08.01 01:29



A аз не мисля, че разхода е много различен.
Според мен седана е много по-изискана кола и прави много по-голямо впечатление от хечбека.
За дизелите - само ако е чисто нова, а това "работи като часовник"........глупаво е, по-скоро трака като ...... да не казвам какво. Та аз мисля, че хубав дизел не можеш да намериш, то просто стар такъв няма, или поне аз не съм виждал



Тема Re: "Опел Кадет"нови [re: pcc]  
Авторpresident (Нерегистриран)
Публикувано17.08.01 02:09




Колата е стар модел, не е много приятна за каране по тия разбити пътища, но излиза евтино като поддръжка. Ако нямаш възможност да отделиш повече от 2500-3000 DM, е добър избор.
Аз лично карам 1.6 бензин с газова уредба, и съм доволен. Градско 8.5, извънградско около 6 на 100. Двигателят не се чува.
А, гледай да е с 5 скорости, ако търсиш икономии...
Пиши какво си направил.



Тема Re: "Опел Кадет"нови [re: Aлaдин]  
Автор74Oi Protect (Нерегистриран)
Публикувано17.08.01 11:24



4akaj malko dali shte e sedan ili kapka razlika v shiro4inata njama:)
i neznam za kakvo samo4ustvie mi govorite kadetta e nemskija moskvi4
kola,kojato e za tezi hora,koito njamat pari i tursjat na4in da se vozjat v neshto.
Kojto iska konfortno vozene pak za malko pari da si vzeme Omega slagash i
gazova uredba i si gotov.Kadetta pone za nashte putishta biva i gledaj
sustojanijata na dvigatelite kogato kupuvash,zashtoto pri tjach defekta e
v gornija raspredelitelen val.moge da namerish i 1.4 dvigatel,koito sa sushto
dobri.



Тема Re: prezidentнови [re: president]  
Автор pcc (непознат )
Публикувано20.08.01 09:47



Първо - благодаря за разбирането. Наистина към този момент не мога да си позволя да похарча повече от 2500-3000 лева за кола на старо. Каква според теб е компромисната цена за "Опел кадет", 1,6, произведен 1987 година. Имах възможност да я видя. Колата е с гланц на боята, няма и грам ръжда по тенекиите. Двигателят работи прилично. Купето е добре запазено. С нови гуми е. Внесена е преди 20 дни от Германия.
И още нещо. Разхода за гориво, който споменаваш за своя "Опел" ли е реалния за този тип автомобили. Наистина ме интересува автомобилът да бъде по-възможност икономичен, защото решението ми да купя кола, не за "фасон", просто вече е необходимост и мисля да не слизам от нея, щом я купя. Ако имаш идея за друг тип или марка автомобил, който е икономичен, също бих я приел. Благодаря.



Тема Re: prezidentнови [re: pcc]  
Автор jam (новак)
Публикувано20.08.01 13:06



pravilni vqprosi si zadavash, i nie si gi zadavahme sqshtite predi dva meseza. otgovora ti sqshto e pravilen - Kadet. :)

za takqv Kadet, kato opisvania ot teb, poveche ot 2500 - 2700 ne bi trjabvalo da se davat.

kolkoto do razhoda - nashia Kadet 1.6i pri marshrut Sofia - Varna - okolnostite - Sofia /1500 km navqrteni/ dade sreden razhod 5.4 :)



Тема Re: prezidentнови [re: jam]  
Автор ZyZyx (Studentche)
Публикувано21.08.01 11:35



1,6 mai naistina e optimalniq wariant po otnoshenie Ikonomii/Performance.Inache na dylug pyt wsichkite benzinowi dwigateli sa pochti izrawneni - 5,5 i warirat s okolo 0,3. Golemite razliki sa w gradksoto, a ti sled kato nqma da slizash ot neq...
Moia Kadett e 1,8i super korawa kola , 150km/h ne gi useshtash, pri ikonomicho karane gori okolo 5,5 obache w grada otiwa okolo 10. Inache za mene dwigatelite pod 1,6 sa prekaleno slabi i trqbwa dosta da se nastypwat, koeto izliza po-skypo

aide, t`wa ot men



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.