Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:40 20.06.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема pokupka na nova astraнови  
Авторastor (Нерегистриран)
Публикувано26.04.01 04:00



Chudia se,koe vozilo e po gotino?astrata,golfa ili novata Honda civic-5d?



Тема Re: pokupka na nova astraнови [re: astor]  
Авторslav1 (Нерегистриран)
Публикувано26.04.01 04:23



От трите изброени ти препоръчвам ОПЕЛ АСТРА. Определено е най-доброто
Ако те интересуват подробности по подръжка и обслужване пиши:-))



Тема Re: pokupka na nova astraнови [re: slav1]  
Авторacтop (Нерегистриран)
Публикувано26.04.01 07:58



Благодаря ти Слав-1.Но нека ти уточня някои неща.Аз живея в Гърция-грък съм.Тук между 3-те модела има следните разлики:Астрата е с около 1000-1300 долара по-евтина(говорим за 1600к.с.нали?).Хондата-тази,която ме интересува новата хечбек с 5 врати ще се появи на тукашния пазар през Септември.Това не ми е проблем мога да изчакам,но въпроса е дали си заслужава.Не че хондите са лоши точно обратното-тя е най-надежната и от 3-те модела,с двигател диамант,но първо че е доста скъпа ивторо е най-скъпа за поддръжка(не дай си боже да я чукнеш и сети се кво става).Това което ми харесва в тази кола(освен всепризнатите качества на името Хонда-т.е.двигатели,надежност и т.н.)е външния и вид-много е красива-и две много важни характеристики,които за мен са от решаващо значение при избора на кола-да е колкото се може повече голяма от вътре и по-малка от вън,защото тук има проблем с паркирането и второ-да е много икономична на тема бензин(тук нафтата за лични автомобили е забранена).От другастрана Голфа,въпреки че много ми харесва(кола-гаранция,с евтини резервни части,подръжка и т.н.)е по-скъпа,и най-отрицателното според мен-с най-малко вътрешно пространство от 3-те.Също така не знам как стои въпросът с харченето на бензин(старият 1.6 8клапанов доста гълта-незнам как стои въпроса с новия-16клапанов,105к.с.).Повече наблягам на Астрата(хубав дизайн,голямо купе и др.),но и тук имам доста неизвестни например харченето на бензин,което според авто-пресата не е малко и надежноста(повреди и т.н.).Но ако все пак предпочета Астрата имам следната дилема:Защо да взема 1.6,който е с 108(реални-не заводски)к.с.,а да не взема 1.4,който е с 98(реални-не заводски)к.с.Разликата в мощността е незначителна,но за сметка на това пък разликата в цената е значителна(около1500$).Така че наблягам повече на Опел Астра 1.4л.,90к.с.(в действителност-98).Но още не съм решил окончателно.Ще се радвам да видя твоето мнение по горепоставените дилеми.(впрочем-какво ти е мнението за новото Пежо-307,въпреки че френските коли им нямам много вяра).КРАЙ ЗА СЕГА............ЧАО



Тема Re: pokupka na nova astra [re: astor]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано26.04.01 11:55



Ако бях на твое място щях да избера Honda.

Vorsprung durch Technik



Тема Re: pokupka na nova astraнови [re: Spidercho]  
Авторacтop (Нерегистриран)
Публикувано26.04.01 14:50



Здрасти,спайдерчо.Би ли се уточнил малко.Т.е. какви са твоите доводи в подкрепа на твоето мнение и мерси че ми се обади.АСТОР



Тема Re: pokupka na nova astraнови [re: acтop]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано26.04.01 16:07



Не познавам трите автомобила. Honda според мен е най-добрата марка от трите.

Vorsprung durch Technik



Тема Re: pokupka na nova astraнови [re: acтop]  
Автор sewi (нервак)
Публикувано26.04.01 17:53



Боже,приятелю просто не виждам какъв ти е проблема-имаш пари за нова кола ,а те притеснява разход с литър-два по голям или по малък.Според мен човек с такива финансови възможности това трябва да му е най-малкия проблем.Купуваш си нова кола, а тя е със гаранция-японците сигурно дават поне 3 години и стотина хиляди километра.А за това че ако недай си боже я удариш има застрахователни компании.Значи караш си я 3-4 години и след това я продаваш-примерно в България и после повтаряш наново упражнението





Тема Re: pokupka na nova astraнови [re: sewi]  
Авторacтop (Нерегистриран)
Публикувано26.04.01 19:16



Драги sewi,мерси за писмото ти но нещата не са толкова розови,както си ги представяш.Първо тук повечето хора купуват коли или електроника например на изплащане(със или без първоначална вноска).Конкретно аз притежавам 20% от общата сума за колата,останалата част ще изплащам за период от 2години.Така че не мога да бъда безразличен към въпроса-кое е по-доброто.Второ-застрахователните компании не ти плащат за щяло и за нещяло.Ти предполагам знаеш че в един голям град с много движение се случват безброй инциденти-дребни,за които застрахователите не плащат.И трето всяка кола на2-3 години вече е загубила толкова много от стойността си,че неможе да бъде заменена с нова,освен ако не я използваш като една много солидна първоначална такса за следващата ти кола.Но аз,тъй като съм човек който не обича да се занимава с покупко-продажби на коли искам една кола,която да може да изкара колкото се може повече.Да не се занимавам повече..........Не знам дали ме разбираш.ЧАО за сега и пак мерси че откликна.АСТОР



Тема Re: pokupka na nova astraнови [re: astor]  
Автор Bobby (вилнеещ маниак)
Публикувано28.04.01 00:55



аз бих взел новата Астра... но това съм аз
и честно казано ако имах пари за новата Астра, по-скоро бих си купил една баварка или някой Мерс.... верно, малко по-долен клас и модел (отпреди 3-4 год) ама ще знам че е най-добрата марка и пак ще си е нова колата



Първи Вилнеещ Агент на NSA

Тема ПОКУПКА НА НОВА АСТРАe: pokupka na nova astraнови [re: astor]  
АвторAcтop (Нерегистриран)
Публикувано02.05.01 00:00



Има ли някой тук????????????




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.