Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:56 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Страхътнови  
Автор lYl (Вечността)
Публикувано20.03.01 14:18



Като се има впредвид, че хилядолетия човечеството е възпотавано, управлявано и мотивирано със страх, до какво според вас е довело това?

Може ли да се каже, че това до голяма степен е предопределило нашето трагично настояще?

И още, какво влияние оказва стресът , който внушават българските медии в по-голямата си част, и отрицанието у хората, което следва от това, върху нашия национален дух като и цяло?

Искам да разбера какво мислите. Правя ви нещо като анкета, скъпи приятели.

Обещавам, че утре ще напиша тук собствената си позиция, независимо какви са отговорите ви. Ще я споделя, за да сме равнопоставени, доколкото може, предвид различостта на хората.

Да бъдеш смел, когато овластен страхът тронува!


Тема Re: Страхътнови [re: lYl]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано20.03.01 14:48



Непознаването на доброто ни прави подвластни на злото, страхът е просто състояние.
Всеки се страхува, но единствено смелите надвиват страха си. Там е уловката - не да не се страхуваш, а да погледнеш собствените си страхове в очите и да се възправиш срещу тях.
Точно поради това църквата от край време е преследвала всеки дръзнал да се изправи сам срещу страховете си, защото нейното управление и власт се основават именно на този страх.
Коперник, Галилей, Джордано Бруно, Леонардо - ето истинските светии на човешкия дух. Силни личности в черно време на поквара и застой.
Естествено е църквата да преследва тези, които застрашават власта и. Дори не се посвениха да въздигнат "варосана гробница" на един велик Учител, погребвайки учението му с догми и канони.
Това вече е тъжно.
А там където има разбиране и воля, вече няма страх. Там където цари Любовта страхът залинява. Просто е.
И именно поради факта, че е толкова просто е и толкова трудно за възприемане.
Един страхлив човек се управлявя далеч по-лесно от друг, който е надвил страховете си. Затова и сега, който и вестник да отворим с най-големите букви ще видим изписани най-страшните неща. За да има от какво да се страхуваме, за да сме овце, а не нормални хора.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.



Тема Re: Страхътнови [re: lYl]  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано20.03.01 14:56



Straha e ostanal ot jivotnita i daje ima tchentar na straha v mozaka, no osven nego okolo 39 tchentara ochte, koeto moje da znatchi, tche toj ne e podhodiachto da dominira nad ostanalite.
Smelost!



Тема Re: Страхът [re: Observer]  
Автор37 (Нерегистриран)
Публикувано20.03.01 15:46



Страхът е състояние. Наистина нещата са така прости, че са трудни за разбиране именно заради простотата си. Всичко страшно, което може да ти се случи в инкарнация е само за физическия ти носител. Никой и нищо не може да унищожи в тебе вечното, ако именно поради земния страх ти сам не го предадеш и развалиш.



Тема Re: Страхътнови [re: 37]  
Автор Paлицa (непознат )
Публикувано20.03.01 21:57



Не мислите ли, че самите ни страхове предизвикват лошите ситуации. Случва ни се нещо страшно, за да се научим да превъзмогваме този си страх или поне да го управляваме.
Аз също съм много стресната от натиска, който могат да проявяват медията. Що се отнася до забавните публикации и предавания, те са просто отражение на читателския и зрителски интерес. Всяко нещо, което няма аудитория, просто изчезва. Затова няма на кого да се сърдим, ако ни се струват глупави програмите и публикациите (както правя аз - постоянно се възмущавам

)
Друг е въпросът с новините... Там нещата ми се струват по-сериозни. Свидетели сме всеки ден на влиянието, което могат да окажат.
Остава ни само да сме мъдри и да подбираме какво четем, на какво да вярваме и по какво да изразходваме енергията и вниманието си.



Тема Re: Страхътнови [re: lYl]  
Автор Cy (непристрастен)
Публикувано21.03.01 09:37



от скромния си личен опит съм стигнала до извода, че е много по-страшно да се страхуваш от нещо, отколкото да ти се случи самото нещо. От тук би трябвало да следва, че най- лошия страх идва от липсата на опит или незнание.
В същото време, мисля, че доста полезни неща са се случили или измислили благодаремие на нечий страх... Та в този ред на мисли бих казала, че страха, както всичко останало, има двойствена роля, не само негативна....



Тема Re: Страхътнови [re: lYl]  
Автор lYl (Вечността)
Публикувано21.03.01 10:17



Скъпи приятели,

не исках да си изказвам мнението предварително, защото обикновено става така, че вместо отговори на въпросите се получава оборване или съгласие с дадено мнение.

Е, аз просто исках да чуя нечие друго мнение за страха, без да влияя с моето собствено.
Понеже още вчера казах, че днес независимо от вашите отговори ще споделя моята позия, точно това и ще направя.

Де да беше толкова просто всичко, колкото ни се иска.
Вярно е, че страхът в стадия на животинското съществуване е бил, така да се каже, заложен, защото той е есетествения ни инстинкт за самосъхранение. И естествено, че има център на страха. Но в процеса на развитието на човечеството от социалното животно е трябвало да се изгради мислящ човек, а след това образзно казано да се стигне до момента, в който Пилат казва: "Ето Човека".
При човека страхът не е толкова свързан с инстинкта за самосъхрание, защото развитото мислене е обяснило много неща от заобикалящия ни свят. И ето че достигаме до една друга тема: Грехопадението.

Всъщност на човека е внушен страхът, че е грехопаднал. Моисей създава социалната общност на юдейската държава като създава теокрацията като модел на управление. Основното там е страхът, че си грешен. Дори казават, че в грях бил заченат човека... По късно инквизицията използува същия този страх, а дори една Марксова класова теория в голяма степен повтаря този модел, но там вече е превърната в идол идеята за класата, Партията и т.н.

Ако някога страхът е бил мотивация да се стремят хората към съвършенство, дали сега е така? Вестниците всеки ден ни внушават, че светът се разпада, че вече няма стойности, внушават ни,че сме лоши, че сме грешни. Дори така възпитаваме децата си. Но не е ли твърде тънка границата на страхът,че си грешен с това да направиш всичко възможно да докажеш, че наистина е така?


Страх от смъртта? - Дали няма да отида в ада?
Страх,че не ме обичат? - Ами дали съм достатъчно добър?
Страх, че ще ме изоставят? - Сигурно съм много лош!
Страх от самотата? - Какво лище видя, когато застана пред огледалото на собственото си Аз?
и т.н.
Страхът сковава. Той е най-лесният и, според мен, най-неправилният метод на управление и възпитание. Мисля дори, че е рушителен, защото дори физиологически погледнато хората страдат от твърде много болести, защото твърде много се страхуват. Естественият страх, резултат от инстинкта за самосъхранение е прераснал в страх, че си грешен, че хората са грешни, че хората са лоши.
Нашите мисли създават твърде отрицателни мисъл-форми, атмосферата се насища с отрицание, а то привлича отрицание и т. н. Затворен кръг...
А сега да се върнем към "Ето Човека!" Вярно Пилат не е забелязал, че Христос е и Бог, но това е естествено. Той е предимно мислящ. Все пак едно е ясно - Човекът, освободен от животното е в състояние да одухотвори материята си и да възкръсне. Христос нито за миг не е подвластен на това чувство. Той просто знае: знае какво ще се случи, знае какво мислят хората, знае и говори това, което говори Неговият Отец. Значи човекът, тръгнал по пъта на духовното израстване, трябва да има дързостта да надкрачи страхът, скръбта по отминалото,страданието и да победи света.

Аз затова е съм избрала този израз накрая. "Да бъдеш смел, когато овластен страхът тронува."

Страхът, който внушават нашите медии, според мен, нагнетява атмосферата на националния ни дух с твърде много отрицание. Той и без това боледува поради ужасът, който внесе в сърцата на хората периодът 1944-1989 и след това стресът на неяно накъде преходът. Не че не бива да си казваме кривиците, но да се говори само за лошото е услуга на отрицанието. Хората остават с впечатлението, че само злини има на този свят,което по същество е невярно.
Мисля си, че дори Турското робство не е унищожило националния ни дух. Мисля, че няма да успеят и медиите, но все пак трябва да се промени начинът, по който журналистите списват вестниците и поднасят новините.

Да бъдеш смел, когато овластен страхът тронува!


Тема Re: Страхътнови [re: Cy]  
Автор lYl (Вечността)
Публикувано21.03.01 10:20



Все пак зависи. Страхът, когато е предизвикан от чувство за оговорност може да е полезен, но ако те сковава пак не е добре, та така.

Да бъдеш смел, когато овластен страхът тронува!


Тема Re: Страхътнови [re: lYl]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано21.03.01 10:44



SKapa IYI,
Vchera najoolko pati pisach i polse vsichko ischesna.
Prochetoch s udovolstvie mnenieto ti sa stracha i napalno go spodeljam.
As rjasko raslichavam "STRACH na INDIVIDA" ot "STRACH na zeli OBCHTESTVA i NAZII".V tosi aspekt mi se iskache i na Su da otgovorja "Sa kogo da se moli?"
STRACHAT e pagubna ,degradirachta sila ,no po paradoxalen nachin se vasragda vinagi ot GRADIVNTA sila.I taka "omagosanija karg ,v kojto ni varti , ni sasdava usechtaneto sa NEismennost i NEpobedimost.
Individualnija strach ,poradi mngoto jasni ni biologichni prichini, ne me e sanimaval ,tolkova ,kolkoto MASOVIJA(grupovija) .
Mnogo godini giveja navan - givjach pri 3 vida SOZIALISAM i skromnite mi posnanija po istroirja na tesi obchtestva me navede do edna ABSURDNA ,na prav pogled misal.
NE e STRACHLIV nachija narod i nito edin slavjanski NAROD ne e strachliv.
PROSTO sme LENIVI v obchtestveno-politicheski plan.
STRACHlivi sa germanskite,anglo-saksonskite plemena - TUK e ABSURDA.No tova e istoricheski obusloveno.Samo sas STRACH moge da se upravljava dobre i da se sadade SILNA dargava.Koi sa dnes silnite dargavi v sveta???
SLABITE dargavi sa tam kadeto njama strach.


Eto pak me obsema malkija , chovechki strach ,che chte me ishvarli sistemata ,satova sega tova go SENDvam i chte prodalga v drug posting..

medea


Тема Re: Страхътнови [re: lYl]  
Автор She_Wolf (безнадеждна)
Публикувано21.03.01 10:48



Ot lichen opit moga da ti kazya : 'Strahat mi pazi garba !'




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.