Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:11 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Мъчно ми е...нови  
Автор Лъчeзapнa (воин на мира)
Публикувано12.03.01 14:46



Само за сатанинства и магии си приказваме напоследък тука? Какво става? Нещо по-възвишеничко така???
Много ми е мъчно

...

На вас сигурно ви харесва, но на мен не!... Обичам да слушам за хубави неща да се говори... обичам да се възхитя на нещо наистина, да ме докосне, да го усетя и да влезе в мен...

Къде да отида аз?

Искам хубава приказкааааааа!



Няма зло, има нееволюирало добро!

Тема О миг прекрасен !нови [re: Лъчeзapнa]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано12.03.01 15:54



Едно ми ти благо слънчице грейнало навънка, едно ми ти време чудно, ей!


И лек ветрец подухва в унисон с мързела който ме облива на вълни. Хм, чудно е!
Колко му трябва на човек да е щастлив? - малко слънце, малко красота през прозореца, малко спокойствие и хармония. Колко малко само?!
А ти ми се косиш, че клуба заприличал на детска градина?
Не се коси, стига си се облъчвала пред монитора.
Излез на открито, усети как слънцето гали лицето ти и вятъра се заплита в косите ти - това е истинският живот!
Останалото...
Останалото е суета и илюзия.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.

Тема Re: О миг прекрасен !нови [re: valsodar]  
Автор Cy (пристрастен)
Публикувано12.03.01 16:30



ехаааа, май ще си запиша час при твоя очен лекар





Тема Re: О миг прекрасен !нови [re: Cy]  
Автор Paлицa (непознат )
Публикувано13.03.01 01:13



Ох, слънцето, слънцето...
Клубът си го правим ние, а и не можем да очакваме да има само "наши неща", достъпът не е ограничен. Пък и това са предизвикателства, не мислите ли?



Тема Re: Мъчно ми е... [re: Лъчeзapнa]  
Автор vertige (непознат )
Публикувано13.03.01 11:53



Napulno sum suglasna s teb, daje misleh da napi6a podobna tema, no re6ih, 4e nqma smisul, nai-veroqtno prosto 6te spra da pose6tavam pove4e tozi klub. Mnenieto mi e, 4e ni6to polezno ne moje da se nau4i ve4e ot nego. Vsi4ki se zahlasvat po nqkakvi glupavi i nezna4itelni temi kato "4isloto 13", 4isloto 888..., magii i ne6ta, koito nqmat nikakva prakti4eska polza. Valsodar su6to ne iska da kaje ne6to polezno. Valsodare, uvajavam 4uvstvoto ti za humor, ama 6to ne si pro4ete6 poslednite 20(pone) postinga i da kaje6 dali ima ne6to smisleno v tqh.
Edinstveno PUTnik(koito puk veroqtno nqma da pro4ete tova suob6tenie, poneje e na latinica) napisa edna smislena tema - "za rabotoholici" mislq. Vsi4ki se nahvurliha da mu otgovarqt, ama kato doprq do pravene naistina na ne6to, vsi4ki za4eznaha.
ami taka e, kakvo da se pravi, qvno, 4e po Internet ne stavat tezi ne6ta.



Тема Права си. Много си права.нови [re: vertige]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано13.03.01 12:51



Напоследък водя една гадничка битка в социално-професионалната ми сфера, която буквално ме изцежда откъм ресурси.
Около нова година успях да си преключа кармичните гатанки от последния ми живот (във френско) и сега на главата ми се е тупнало нещо ново, което тепърва разнищвам.
Може би най добрата форма за обмен на знания ще си останат личните срещи и личните контакти, било на живо (както напоследък за щастие взе да се получава) така и през помощни форми за комуникация като имейл или ICQ.


Все още си мисля, че има файда в този клуб въпреки детските болести от които боледува в момента.
Но съгласи се с мене, че появата на един или друг неформален лидер би изиграло мечешка услуга на повечето посетители от гледна точка на самоналагащата се автоцензура в постингите.
А и засега предпочитам да се включвам по точно определени поводи, като репликирам на постинги привлекли вниманието ми, отколкото да се изявявам като "всезнаещ" ментор с поучителен тон.
Нито е в стила ми, нито ми е приятно.
Смятам, че клуба може да се превърне в нещо стойностно единствено, ако в него има хора които милеят за това, престрашили се чрез словото да бъдат самите себе си, без да им пука особенно от чуждо мнение, порицание и цензура. Не мърморковците движат света.
Един по-свободен дух за едно по-пълноценно сътрудничество.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.

Тема Re: Мъчно ми е...нови [re: Лъчeзapнa]  
Автор 4OBEK (prosto 4ovek)
Публикувано13.03.01 13:13



Vse si misleh che cenzura ne bi trqbvalo da ima i che dostypyt do klubovete e vypros na lichen izbor kakto i mneniqta dobaveni tam. No kakto i da e. Na men mi e interesno da gledam. Zatova predimno tova pravq, i chestno da vi kaja vse poveche se ubejdavam che edinstvenoto neshto e tuk u sega, che vsichko ostanalo e prosto sqnka ot predishni "tuk i sega", che karmata e neshto kato cqlo bezsmisleno po zamisyl, che dushata smenq tqloto po sobstven izbor i che minalite "tuk i sega" nqmat absoljutno nikakvo znachenie v segshnoto, estestveno ako vryzkata pomejdu im ne e kryv ili ljubov.



Тема Re: Мъчно ми е...нови [re: Лъчeзapнa]  
Автор Trinity (8)
Публикувано13.03.01 13:14



Грешката тръгва още от там, че клуба е в раздел "Хоби и развлечения".
Следва неразбирането на думата окултизъм. В клуб "Окултизъм" би трябвало да се коментират само и единствено окултни теми.



Тема То си личи по постингите.нови [re: Trinity]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано13.03.01 13:36



Ако искаш да разбереш кой какво разбира под окултизъм и поледните 10 теми стигат.
Просто в момента клуба все още е в детската си възраст и затова в момента основно се дискутират елементарни неща характерни. по-скоро за духовен прощъпулник, отколкото за хора работещи в тази сфера.
Но все пак може би ще е полезно за по-голямата част от посетителите да си изяснят основни и принципни неща, преди да се дискутира нещо по-сериозно?
И аз и ти се убедихме, че има възможност нещо в което влагаш определен подтекст да се изтълкува по противоположен начин изцяло поради разминаване в смислово-понятийния фонд с който всеки си работи.


Може би ще трябва да устискаме още малко, само и само най-сетне да намерим общ език помежду си. А това определено си заслужава, имайки предвид уникалноста на всяка една гледна точка.
Добре ще е да се помисли как да се поразчупи малко модела на общуване, така че с малко думи да си кажем много неща.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.

Тема Trinity,нови [re: Trinity]  
Автор astarta (.........)
Публикувано13.03.01 13:38



ти какво значение влагаш в думата "окултизъм",окултни теми и т.н.? Не смятам че някой може да дава определения кое има стойност и кое няма,нито какво ТРЯБВА да се пише в клуба,очевидно че щом някой поставя дадена тема,тя има стойност за него и желае да я обсъди с останалите,независимо дали става въпрос за вещерство,числото 13 или каквото и да било.Нормално е тематиката на различните постинги да е безинтересна и чужда за едни и актуална за други,в крайна сметка имаме право на избор.Тъй като доста от недоволните визират дискусията"Вещер=Сатанист",не знам какво ви смущава,но както виждате,в нея се включиха много хора,което говори че въпросът ги вълнува.
Не виждам защо трябва да се налага цензура,след като има желаещи да говорят по въпроса(а и освен това мисля че се получи добра дискусийка

)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.