Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:11 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема ima li neshto izvyn boga ?  
Авторmagic_fan/Wanderer (Нерегистриран)
Публикувано29.11.00 22:49



ima li neshto izvyn boga izobshto ?
kakva e vryzkata na choveka s boga ?
njama da vi dam mnogo utochnenija po vyprosa za da mojete da razgyrnete vyobrajenieto i chuvstvata si na kydeto vi vleche
glavnata ideja e che magic_fan i Wonderer im hrumna da obsyjdat takiva neshta no se nujdajat ot malko pomosht dali njakoj shte pomogne ? izkajete mnenieto si i sigurno shte sme s eddna krachka po-napred kym istinata
Wanderer/magic_fan




Тема Отг: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: magic_fan/Wanderer]  
Авторsearcher (Нерегистриран)
Публикувано29.11.00 22:52



И аз ще ви дам една хубава тема за разговор!

Кое е първо - Яцето или кокошката?
(освен това сам я измислих)



Тема Отг: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: magic_fan/Wanderer]  
АвторАН (Нерегистриран)
Публикувано29.11.00 22:52



Какво е Бог?



Тема Отг: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: АН]  
АвторWanderer (Нерегистриран)
Публикувано29.11.00 23:07



Na4i kato mi paste-veshe magic-fan teksta kym tazi tema beshe cklyu4il i edno opredelenie za Bog. Kazah mu da ne go vklyu4va.
Opredeleniya mnogo. Vseki ima svoeto. Ako se okazhe neobhodimo mozhe da vkarame nyakoe. No celta beshe da ne namesvame sobstvenata si gledna to4ka, koeto shte re4e i sobstvenoto si opredelenie. Taka 4e pylna svonda. Kakvo e Bog spred teb?



Тема Отг: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: searcher]  
АвторWanderer (Нерегистриран)
Публикувано29.11.00 23:19



Blagodarya za vnimanieto.
Naistina ne beshe nuzhno tolkova da se napryagash.
Ne kym teb be adresirana tazi tema.
Beshe dostaty4no yasen, mnenieto ti e vzeto pod vnimanie i shte dade prinosa si kym nashite po-natatyshni razsyzhdebuya po vyprosa.
Blagodarya ti.



Тема Отг: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: Wanderer]  
Авторmagic_fan (Нерегистриран)
Публикувано29.11.00 23:47



mddam mdam psoljutno syglasen sym
inache shte vi nasochvame kat ovchici :) i nea izlezne nishto



Тема Re: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: magic_fan/Wanderer]  
Авторmagic_fan (Нерегистриран)
Публикувано08.02.01 14:52



dali veche ima njakoj gotov da govori po temata ?
i zashto vinagi zarjazvate serioznite temi ? strah li vi e kakvo li?
magic_fan



Тема Re: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: magic_fan/Wanderer]  
Автор ПЪTниk (ентусиаст)
Публикувано08.02.01 16:15




Бог

Какво е Бог? Откъде можем да узнаем повече за Него? Изучаването на големите световни религии разкрива единството на много религиозни, етнически и философски идеи. И докато самият факт е общоприет, обяснението му е обект на спорове. Някои твърдят, че религиите са израснали върху почвата на човешкото невежество, разорана от въображението и са се развивали постепенно. Техните сходства се обясняват с универсални природни явления, наблюдавани неточно и обяснявани фантасмагорично. Страхът, желанието, невежеството и изумлението, накарали дивака да обожестви силите на Природата, а жреците се възползвали от неговите страхове и надежди, от обърканото му въображение и неясни въпроси, които си задавал. Митовете станали свещени книги, а символите - факти.
Така твърдят “професорите” по история и същата теза допадаше изключително на управляващите през тоталитаризма у нас. А “простите” хорица замлъквахме под пороя на техните аргументи, но това не означава, че сме се съгласили. И си задаваме същия въпрос - какво е Бог?
Да погледнем назад към вековете в съдържанието на краткия трактат, който разглежда Дао. Дао буквално означава път, това е името, с което в древна туранска и монголска религия е наречена Единствена Реалност/ там четем: “Великият Дао няма телесна форма, но той е родил и отхранва небето и земята. Великият Дао няма чувства, но Той е причина за въртенето на слънцето и луната. Великият Дао няма име, но Той изхранва всичко и го прави да расте.”
Изучаващите кабала ще се сетят за още един текст:
”Преди да съществува небето и земята е съществувало нещо завършено и неопределено. Така спокойно беше то и без форма, само и неизменно, всеобхващащо. Опитвайки се да Му дам име го наричам Великото Велико, то тече. Отминавайки То се отдалечава. Отдалечило се, То се завръща”. “Диханието на пространството” е по-сполучлив превод. Тъй като всичко се ражда от Него. То съществува във всичко, то е наляво и надясно... То покрива всички неща като с наметало, но не обсебва ролята на техен господар, то може да бъде назовано и в най-дребните неща. Всички неща се завръщат, но не знаят, че то ги кара да правят това. То може да бъде назовано и в най-големите неща... Неговите корени и почва са в Него Самото. Някога, преди да е имало небе и земя, То е съществувало незастрашено. От него произлиза всичко...”. Следват изброени много имена, но ролята на тези същества в Китайската религия е добре известна и е излишно да умножаваме цитатите.
Погледнем ли към Петата /Арийската/ раса, откриваме същото учение въплътено в най-древната и най-великата арийска религия - брахманската. “Чхандогя упанишада” прославя вечното съществуване като: ”Едно единствено, без второ... От Него възниква живота, разума и всички сетива, ефира, въздуха, водата, земята - опората на всичко”. Величествени са описанията за Бога, които откриваме в свещените книги на индуизма:”Проявено, близко, неуморно в тайното си място във великия дом, тук почива всичко, което се движи, диша и склопя очите. Знайте на Онова трябва да се кланяме, най-великите, битието-небитието, най-прекрасното, непознаваемото за всички създание. Сияйно, по-ефирно от ефирното, То обзема световете и техните обитатели. Той е най-Великият... Той не може да бъде обхванат нито отдолу, нито отгоре, нито откъм средата. Нито съществува подобие на Онзи, чието име е безпричинна слава. Погледът не може да установи формата Му, ничии очи не могат да Го видят. Тези, които Го познават със сърце и ум, обитаващи в сърцето - стават безсмъртни”.
В Египет откриваме още в най- дълбоката му древност химн към Бога “Създательо на съществата, ние се кланяме на Душите, родени от Теб. Ти ни създаде Непознати и Тебе възхваляваме, прекланяйки се пред всяка Душа- Бог, произлязла от Тебе и живяла в нас…”
В зароастризма откриваме единното съществуване представящо Необятното Пространство, в което възниква Бог: “Върховен по всезнание и доброта, недостижим по блясък, областта на светлината е Твоето място….
…..Този който се разпорежда с умовете ни, който разпраща надалеч своята милост създавайки радост, който ни създаде и оформи, който ни отхрани и защити, който и най щедрия Дух”.
В трудовете си Елена Блаватска ни предоставя част от древен ръкопис, мъгляв, сбит, и почти неразбираем:”От Първородния Нишката между Мълчаливия свидетел и неговата Сянка става по-здрава и по- блестяща с всяка Смяна Утринната Слънчева светлина се е преобразила в сияние на Пладнето…..Сега е твое Колело казал Пламъкът на Искрата. Ти си Аз, мое Подобие и моя Сянка. Аз самия се облякох в тебе и ти си моя Вахана до деня “Бъди с нас” когато ти отново ще станеш Аз и други себе си и мене……След това Строителите облечени в своята първа Обвивка се спускат на блестящата Земя и господстват над хората , бидейки самите тях”.
След тази обиколка във времето и пространството нека погледнем какво е написано по този въпрос в най- разпространената и четена книга-БИБЛИЯ:
“В началото бе Словото и Словото беше у Бога и Бог беше Словото. Всичко чрез Него стана, без Него не стана нито едно от онова, което е станало” Йоан 1:1-3
“Аз съм Господ и няма друг. Аз създавам светлината и творя тъмнината, правя мир и причинявам бедствия. Аз, Господ върша всичко това”
Исай 47:6-7
Изложените факти са достатъчни за всеки интелигентен ум, за да се съгласи със следните заключения: Бог е всичко. Всички неща, осезаеми и неосезаеми се съдържат в Бог. Нищо не може да съществува извън Него. Тъй като Съществуващото е възникнало от Всичкото, Всичкото е нещо като утроба, съдържаща в себе си формите на всички неща. Той е Великият, който се е самосъздал, винаги е съществувал и винаги ще съществува. От момента, в който осъзнаем, че човек е разум /произведение от Бога/, и че разумът се проявява в човека - можем да се присъединим към вселенската интелигентност.
За някои хора представата за Бог е толкова неясна и абсурдна, че сигурно им е трудно да Го възприемат в гореописания начин, но това е единствената допустима представа от гледна точка на разума, логиката и науката. Атеистите, които отричат Бог, заслужават съжаление, тъй като отричат собственото си съществуване, отричат въздуха и слънцето и собственият си живот. Хората, които желаят да изучават Бог, трябва да изучават всичките Му проявления, за да разберат същността Му. Човек като най-велико творение на Бога, трябва да изучава себе си, за да опознае Бог доколкото му позволяват мисловните способности.
ПЪТник






Тема Re: Отг: ima li sear......нови [re: searcher]  
Автор ПЪTниk (ентусиаст)
Публикувано08.02.01 16:39



Петела



Тема Re: sear......нови [re: searcher]  
Автор ПЪTниk (ентусиаст)
Публикувано08.02.01 16:41



Петела!

ПЪТник



Тема Re: .....magic_fan.....нови [re: magic_fan]  
Автор Лъчeзapнa (член)
Публикувано08.02.01 17:52



Може би ни е омръзнало да си говорим само заради приказването, а? Кво ще кажеш, magic_fan?

Аз лично не бих я обсъждала тая тема, защото е малко безмислено... И какво като кокошката е преди яйцето или обратното?!!!
Не се ли умори, magic, това ли е сериозната тема? Ние и да го говорим Бога, нещо да ни дава това?

Аз казвам същото като ПЪТника, но няма да копирам неговото мнение, да не пълня страниците само

.



Тема Re: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: magic_fan]  
Автор Лъчeзapнa (член)
Публикувано08.02.01 17:54



Пък и ние май постоянно за това приказваме... що ли ни е в нова тема да го правим

.



Тема svaljam shapka za tova mnenieнови [re: ПЪTниk]  
Авторmagic_fan (Нерегистриран)
Публикувано08.02.01 18:45



zdrav bydi pytiko
blagodarja ti za napisanoto prochetoh go vnimatelno
mnenieto ti beshe cenno za men
imam edin vypros koto mi se vyrti sega sled kato prochetoh pisanieto ti znachii vyprosyt e slednija "bog e tozi kojto sam se syzdade" nali taka beshe znachi... syzdavaneto ne predpolaga li pole v koeto da se napravi (izvyrshi) ? i sled kato bog se e syzdal tova ne oznachava li che e imalo vreme (koeto nie ne mojem da znaem razbira se ) no koeto samija bog moje da znae i tova e dostatychno kogato e njamalo bog ... i kakvo e imalo togav vsyshtnost?
magic_fan



Тема Re: .....magic_fan.....нови [re: Лъчeзapнa]  
Авторmagic_fan (Нерегистриран)
Публикувано08.02.01 18:51



m da ti kaja neshto me zasegna .. naprao me bodna prez grydnija kosh
az po princip se staraja i smjatam che go pravja da ne govorja neshtata zaradi samoto im govorene ili davam neshto s tjah ili vzemam neshto ili pravja neshto i se nadjavam horata okolo men da ne misljat kato teb zashtoto inak shte ostana sam
beshe mi dostatychno da chuja che si syglasna s pytnika blagodarja za koeto
tova syshto mi e ot pomosht
oshte neshto na teb ne znam dali ti dava neshto razgovora tochno za boga no na men mi dava i az iskam da go vzema
magic_fan



Тема Re: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: ПЪTниk]  
Автор The_furious (непознат)
Публикувано09.02.01 09:36



И..........как Бог е саздал сам себе си???
Чувате ли се?



Тема Re: .....Извинявай, сбърках.....нови [re: magic_fan]  
Автор Лъчeзapнa (член)
Публикувано09.02.01 09:47



Извинявай, magic, още вчера видях че сбърках с мнението си... Даължа ти голямо извинение, надявам се да го приемеш...
Снощи прочетох малко в една книжка по въпроса - размисли на писателя - ще ги препиша тук, ако позволиш... В следващия постинг...



Тема Преди Боганови [re: magic_fan]  
Автор asamus (новак)
Публикувано09.02.01 10:34



В един от химните на Ригведите четем следното:

Нищо не съществувало: ни ясното небе,
Ни величавия свод, прострян над Земята.
Какво е покривало всичко? Какво го е ограждало?
Какво го е скривало?
Дали това са били бездънните дълбини на водите?
Нямало смърт и безсмъртие.
Нямало граница между деня и нощта.
Нищо друго не съществувало,
Освен Единен в своя бездиханен дъх
Царуващ мрак, и всичко било прикрито изначално
В бездните на Мрака - Океана безпросветен.

В древната "Книга Дзиан" се говори за същото:

"Нямало нищо. Само Тъмата изпълвала Безкрайното Цяло.
Нямало време, то почивало в Безкрайните недра на Продължителността.Нямало Вселенски Разум, защото нямало Същество да се всели в тях (???). Нямало нито Безмълвие, нито звук, защото нямало слух, за да го чуе. Нямало нищо, освен Нерушимото Вечно Дихание, непознаващо себе си. Само Единната форма на Съществуването, безгранична, безкрайна, безпричинна се простирала, почивайки в сън без сънища.

Мисля, че цитатите не се нуждаят от пояснение, но обърнете повече внимание на "безпричинна".



Тема Re: .....от книжката дето я четох снощи.....нови [re: magic_fan]  
Автор Лъчeзapнa (член)
Публикувано09.02.01 15:14



Има ли нещо вечно извън нас? Единно ли е то, съществува ли само за себе си, неизменно?Непременно ли е материално, понеже е вечно и понеже, ако не беше материално, щеше да бъде ограничено там, извън нас? Непременно ли е разумно, понеже е безкрайно и понеже, ако му липсваше разум, щеше да бъде крайно, там, извън нас? Събужда ли у нас представа за същност, докато ние самите можем да си припишем само представа за съществуване? С други думи, то ли е абсолютното, по отношение на което ние сме само относителното?
Има ли едновременно с вечното извън нас второ вечно вътре в нас? Тези два безкрая (Какво внушително множествено число!) не са ли наслоени един в друг? Не лежи ли второто вечно, така да се каже, под първото? Не се ли явява то огледало, отражение, ехо, бездна вътре в друга бездна? Разумно ли е и второто вечно? Мисли ли то? Обича ли? Желае ли? Ако и двата безкрая са разумни, всеки от тях притежава волево начало. В такъв случай съществува едно "аз" във вечното над нас, както има едно "аз" във вечното у нас. Това "аз" у нас е душата, а онова "аз" над нас е бог.
Да установиш мислено допир между висшето и нисшето вечно, това е същността на молитвата.




Тема Re: .....Извинявай, сбърках.....нови [re: Лъчeзapнa]  
Авторmagic_fan (Нерегистриран)
Публикувано09.02.01 21:46



zddravej lychezarna
khum malko mi e trudno da go priznaja ama vsyshtnos maj az bi trjabvalo da iskam izvinenie v sluchaja .... zashtoto napymno syznavah kak shte ti podejstvat dumite koito pisah mmm ne sym ddostignal oshte kontrola kojto bih iskal....
prosti mi lychezarna za tova koeto kazah
magic_fan



Тема Re: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: magic_fan]  
Авторnobody (Нерегистриран)
Публикувано09.02.01 21:50



Tokuchto stignah do epohalen izvod :)))))))))))) i byrzam da go spodelia :

Izvyn Bog ima edno-edinstveno nechto - tchoveka. Zaradi tova toi tzial jivot se opitva da se vyrne.

Pozdravi.



Тема Re: .....от книжката дето я четох снощи.....нови [re: Лъчeзapнa]  
Авторmagic_fan (Нерегистриран)
Публикувано09.02.01 21:54



shte se vyzdyrja ot komentar po tova za sega za da ne davam nasoki na vseki kojto chete tova moje bi kato resha che sa se sybrali dostatychno mnenija shte pusna i reshenieto do koeto smjatam stignahme s Wanderer
btw imam vyprosche ... kak se kazva tazi kniga ? a i mam i oshte edno v neja samo vyprosi li ima ?
magic_fan



Тема Re: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: nobody]  
Авторmagic_fan (Нерегистриран)
Публикувано09.02.01 21:58



mmm
zdrave zddrave
iskam vyprosvam... znachi ... bi li mogyl/mogla da napishesh malko po-razshireno za tezi razmisli ?
magic_fan



Тема Re: Преди Боганови [re: asamus]  
Авторmagic_fan (Нерегистриран)
Публикувано09.02.01 22:04



znachi tochno tova imah predvid ...
predi da ima kakvoto i da bilo e imalo nishto ta tova nishto bog li e ili bog se e samozarodil v tova nishto ? toest toj izpylva nishtoto ... razbrahme li se ?
magic_fan



Тема Re: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: The_furious]  
Авторmagic_fan (Нерегистриран)
Публикувано09.02.01 22:08



mi men ako pitash toj s tova se opreddelja edin vid osnovna harakteristika na boga ako izobshto moje da se dade takava e tozi kojto sam se sytvori :) pone taka si go objasnjavam dde :)
dobre de kato ne se e syzdal sam sporedd teb koj go e syzdal ?
magic_fan



Тема Re: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: magic_fan]  
Авторnobody (Нерегистриран)
Публикувано09.02.01 22:12



Kogato se rodich ti si tchast ot Boga (tchast ne e dobra duma, zachtoto vnuchava razdeliane, a vsychtnost niama takova). Postepenno razvivach uma i se otdeliach ot Boga. Zapotchvach da se tchuvstvach nechto otdelno i zabraviach otkyde idvach. Sega se setih, tche imache edna kniga Meri Popinz - ami za tova stava duma.
Kogato egoto iztchezne t.e. umyt spre ti iztchezvach i togava si Bog i Bog e ti.
Mejdu drugoto ima edna tema ot Andy_Gabrovo (Tema za razmisyl) v boini izkustva, mislia, tche si struva da protchetech kakvo e napisal (namira se nakraia na temata i e pisano vtchera).
Pozdravi.



Тема Re: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: nobody]  
Авторmagic_fan (Нерегистриран)
Публикувано09.02.01 22:36



vednagicheski te kontriram che spored tova koeto kaza bog e chovek i chovek e boga postojanno a tova kakvo si misli choveka ... toest che e neshto otdelno i nezavisimo si e chista izmama ... pone az taka go razbrah ?
magic_fan



Тема Re: Преди Боганови [re: magic_fan]  
Автор asamus (новак)
Публикувано10.02.01 13:21



Бог е идеята, космическия разум, дала тласък за зараждането на света. Бог е "предначертал" плана на Вселената. Той не може да се е зародил, защото той не съществува по начина, по който приемаме думата "съществуване". Той е принцип, Вселенски закон. Казват, че Бог е всичко, но и това твърдение не може да се разглежда буквално. Той е дал началното движение, а то е зародило други, те от своя страна трети и т.н. докато се е образувал Света.
Можем да кажем, че Бога и Нищото са едно и също нещо и това ще е вярно, можем да кажем, че са различни - това също ще е вярно. Те са двете страни на Неизменното. Вселената се изгражда на основата на това Неизменно.




Тема Re: Преди Боганови [re: asamus]  
Авторmagic_fan (Нерегистриран)
Публикувано10.02.01 15:51



mmm mislja che razbrah tova :)
a sega drugo vyprosche znachi shtom bog i nishtoto sa chastite na neizmennoto to nie ( horata) chasti ot neizmennoto li sme ili sme samo ot boga ( bez nishtoto )?
magic_fan



Тема Хоратанови [re: magic_fan]  
Автор asamus (новак)
Публикувано10.02.01 17:42



На този въпрос вече не мога да отговоря. Прекалено сложно е.
(Човекът е част от Вселената, а тя е произлязла от Бога, но хората са се появили много след началния тласък)

Мисля, че всеки човек сам трябва да си постави въпроса и да си отговори.





Тема Re: Хоратанови [re: asamus]  
Авторmagic_fan (Нерегистриран)
Публикувано10.02.01 19:23



oki blagodarja za vsichkite vkljuchvanija :) beshe strashno interesno :)
magic_fan



Тема Re: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: magic_fan]  
АвторOki (Нерегистриран)
Публикувано11.02.01 05:06



Има един принципен проблем. Ние тук на земята сме в трето измерение. Втова измерение има закони, които не съществуват и не функционират в следващите измерения. Например логиката, времето, пространството. Те абсолютно не са валидни там. Проблема е, че ние се опитваме посредством понятия от това измерение, да си обясним явления и събития от други измерения. Как мислим, че ще разрешим въпрос за преди и след Бога, когато в Божествения свят просто няма преди и след. В този свят няма нито време нито пространство.
Ако си представим света (измерението) под нас - двумерното. Същество от двумерния свят как ще си представи какво е куба. Няма как да стане. Може само да му бъдат давани някакви определения. Но те са все пак само определения.
Oki



Тема Re: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: Oki]  
Авторmagic_fan (Нерегистриран)
Публикувано11.02.01 23:24



bih iskal da vmukna neshto znachi... kato ideja shte go obmislja no mislja che si dopusnal/a edna malka greshka
sporeddd fizikata nie jiveem v pone 4 merno prostranstvo-vreme :) znachi nivoto pod nas e 3 izmerno i tn... a oshte neshto
sega na pyrva misyl mi idva che 90% ot nshtata validni za ravnina sa validni i za prostranstvo toest ednoto se izvejda ot drugoto i drugoto ot pyrvoto taka che mislja bi trjabvalo da ima nachin ( ne kazvam che e lesno) da se predstavjat neshtata ot edno kym drugo prostranstvo yh....... i oshte naj-malkoto vsichko po moi nabljuddenija pone moje da se otkrie dori v naj-drebnija detajl toest njama znachenie kyde e izhodnata ti pozicija stiga a mojesh da vijdash vsichko koeto e zalojena v neja
magic_fan



Тема Re: .....Извинявай, сбърках.....нови [re: magic_fan]  
Автор Лъчeзapнa (член)
Публикувано12.02.01 10:04



Хубавото в случая е, че и двамата научихме нещо!

Привет...



Тема Re: .....от книжката дето я четох снощи.....нови [re: magic_fan]  
Автор Лъчeзapнa (член)
Публикувано12.02.01 10:31



Книгата е "Клетниците" на Виктор Юго - това е част от "лиричните му отклонения" от действието в посока размисли за света и живота... Въпросителната форма е начин на изразяване - на мен също ми е любимо това, защото е търсене, а не догма!
Той фактически отговаря, макар да завършва с "?" накрая...



Тема loshoto v sluchajaнови [re: Лъчeзapнa]  
Авторmagic_fan (Нерегистриран)
Публикувано12.02.01 14:55



loshoto v sluchaja e che az si go znam i to ne ot skoro i pak dopusnah da se izvyrshi... toest ne se zdyrjah... trudna rabota e tova smirenostta ej!
uspeh
magic_fan



Тема Re: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: nobody]  
Авторmagic_fan (Нерегистриран)
Публикувано12.02.01 15:14



kis kis ! izkikoti se lukavijat ;))
takam stignahme do njakyde znachi sporedd tuj dedto ti si napisal az razbiram ( kakto veche vidjahme maj pravilno) neshtata po sleddnijat nachin ako bog e vsichko koeto poznavame ili pone polovinata ot tova sledovatelno choveka e chast ot nego tuka vednagi iskam da zadam vyprosa koga (i moje li ) chovek da stane bog toest ima se v predvid absorbirajki dostatychno vsichko i osyznavajki sebe si poneje e chast ot bog ... da se prevyrne v tochno tozi syshtija bog kojto syzdal vsichko i tn... i ako moje vsyshtnost e li e toj chovek oshte ili veche si e zagubil lichnostta i e bog veche i nikoga ne e bil chovek i tn.. ?
uh bre mnogo trudno izrazjavam tova koeto misjlja ! mnoo mi beden rechnika :)
magic_fan



Тема Re: loshoto v sluchajaнови [re: magic_fan]  
Автор Paлицa (непознат )
Публикувано12.02.01 20:29



Ох, прав си за смиреността...
Много ви се радвам като си ви "чета"





Тема Re: loshoto v sluchajaнови [re: Paлицa]  
Авторmagic_fan (Нерегистриран)
Публикувано12.02.01 22:13



kis kis :)))
zashto samo ni se radvash izkaraj malko ot tvoite "kirlivi rizi" kis kis da se radvame i nie :)) a i za teb shte byde dobre :))
a za smirenostta abre mani ujasno neshto mnoo usilija mnogo trud i na kraja pak se izpusnesh ej tyj shtoto vijdash che mojesh da vzemesh prevyzhodstvo gluposti!
magic_fan



Тема Re: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: magic_fan]  
Автор The_furious (непознат)
Публикувано13.02.01 11:29



Dolnite otgovori mi dopadat. Viz gi, ta za men BOG njma nachalo i krai kakto sa sklonni da misljt horata / vsjko neshto ima nachalo i krai /. Znachi Bog ne e sazdaden a spored nashite opredelenij za vreme e vechno sashtestvuvasht.



Тема Re: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: magic_fan]  
Авторnobody (Нерегистриран)
Публикувано13.02.01 12:09



I gree slyntze, lytchite padat,
i gledam az zelenata treva,
dyrveta tcherni bez lista,
koli i razni minuvatchi,
sega i avtobus minava,
zelen i otstrani s reklama,
i vsitchko si tetche i dviji,
a az sedia i nabludavam,
koga, koga chte poteka?

Pozdravi.



Тема Re: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: nobody]  
Авторmagic_fan (Нерегистриран)
Публикувано13.02.01 16:55



zdrave!
hym v taja nasoka njakoj beshe kazal " ako chovek stoi dostatychno dylgo na edno mjasto prez nego shte mine celijat svjat" :)
magic_fan



Тема Re: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: The_furious]  
Авторmagic_fan (Нерегистриран)
Публикувано13.02.01 17:01



abre spored nashite predstavi e jasno :) ama spored negovite dali e vechno syshtestvuvasht ?
magic_fan



Тема Re: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: magic_fan]  
АвторShemet (Нерегистриран)
Публикувано13.02.01 18:56





Не сме дорасли да кажем как е според
неговите представи , макар че сме част
от него !



Тема Re: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: Shemet]  
Авторmagic_fan (Нерегистриран)
Публикувано13.02.01 22:57



zdrave
a izobshto iskame li?
magic_fan



Тема Re: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: magic_fan]  
АвторShemet (Нерегистриран)
Публикувано14.02.01 09:18





Това е смисъла на живота и ако не го осъзнаваме сега,
ще го осъзнаем след някое друго прераждане.



Тема Re: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: magic_fan]  
Авторnobody (Нерегистриран)
Публикувано14.02.01 12:28



Sedia si pak na tymno az,
i senki skatchat po stenite,
i slucham razni chumove,
otvyn lunata si siae,
i lampi niakakvi myjdukat,
a az si mislia koi sym az,
i koi si misli koi sym az?

Pozdravi.



Тема Re: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: nobody]  
АвторShemet (Нерегистриран)
Публикувано14.02.01 13:14





Той!



Тема Re: въпрос към Пътника ?нови [re: ПЪTниk]  
Автор LEO (член)
Публикувано14.02.01 13:33



Пътнико,

Благодаря ти за това, което си написал..... Нямам думи.
Искам само да те попитам - когато казваш, че човек е най-великото творение на Бога, нали нямаш предвид само човеците на Земята?



Be good.....

Тема Re: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: Shemet]  
Авторmagic_fan (Нерегистриран)
Публикувано14.02.01 15:08



zdrave
mhm.... abre az ne vjarvam mnogo v prerajdaneto... toest vjarvam ama ne i po nachina po kojto vie vjarvate stava vypros ne mislja che chovek zapazva lichnostta si sled smyrtta toj prosto se sliva v golemija kazan na dushite i posle kato se rodi dete to poluchava edin cherpak dushi ama kak sa se omeshali koj znae... a ne che e nevyzmojno da si zapazish lichnostta vyzmojno e no trjabva da ponaznajvash tuj onuj i da ponamogvash tova onova
mmm maj trjabva dda se zamislim dali naistina tova e celta
magic_fan



Тема Re: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: Shemet]  
Автор The_furious (непознат)
Публикувано15.02.01 02:14



Ako smjtash che ziveesh s ednichkata cel da osaznaesh che edin hubav den shte se sleesh v goklemij <b>mish mash</b>, to mai za tozi zivot poveche opitnost ne ti trjbva.
<b>Ta tova li e smisala ???</b>



Тема Re: .....от книжката дето я четох снощи.....нови [re: Лъчeзapнa]  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано22.02.01 17:55



Edno ot opredeleniata na Samadhi, koito srechtach - osaznavane na edinstvoto mejdu Atman i Brachman. (moje i bez sanskrit, no mi haresva izraza), ochte biach srechtal (v smisal), tche v tchovechkite ezitzi niama dumi, koito da mogat da go predstaviat.
Molitvata, nebesna kolesnitcha...



Тема Re: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: magic_fan/Wanderer]  
АвторUmbriel (Нерегистриран)
Публикувано22.02.01 20:15



Znachi dokolkoto razbiram,vuprosa mozhe da se zadade i po sledniya nachin:
Ima li razlika mezdu Tvoreca i Tvorenieto?I ako priemem che da,to kakva e vruzkata m/u tyah?



Тема един цитат отЛюбимата ми книганови [re: Umbriel]  
Автор chr (прелитащ)
Публикувано22.02.01 22:30



Запомнете, че всеки път, когато помислите за Бога, вие сте Божествения план на Бога. Това не са мои думи, това са ваши думи, които идват от самия Христос-Бог. Помнете, че човекът Исус стана Христос, когато изяви светлината, която е чистата Божия светлина.
Бог Моят Отец, Божественото Начало, което се излива чрез мен, е всичко, което е Бог , Съм Аз. Аз съм Христос Бог-Богочовекът.
Всичко, Което е Бог, Моят Отец, е дадено на Бога-Човек, за да го използва. Така на Аза е дадено правото да използва всяка субстанция. Фактически Бог, Моят Отец, отдававсички субстанции, като ги излъчва в неограничени количества към Бога-Човек.
Богът - Начало е мой Отец, Аз съм Христос-Бог, двамата сме в едно цялостно и пълно единство. Всичко, което Бог има е Христос-Бог.

Нека разгледаме защо Думата Бог има такава голяма села? Това е заради вибрациите, които се освобождават при произнасянето й - те са с много голяма честота и са космични - най-висшето вибрационно състояние. Полето им включва всичко, прониква във всичко, то е всичко, което съществува и управлява цялата материя. Тези вибрации са управляващият елемент на цялата енергия и носителят на светлината и живота.

Управляващата интелигентност, която стои зад това излъчване е онова, което наричаме Бог. Именно чрез това излъчване интелигентността прониква във всяко нещо. От това радиационно поле еманират светлината и животът. Когато човек ги приеме, той ги свързва в едно в своетотяло и те са в единство. Неговото тяло веднага отговаря на светлинната вибрация и той самият става Божествена вибрация. Така някой, който е осъзнал себе си като Бог, често е невидим за друг, който действа в по- ниско вибрационно поле.

Животът и учението на учителите от далечния изток
Берд Спалдинг

Christ


Тема Re: един цитат отЛюбимата ми книганови [re: chr]  
АвторUmbriel (Нерегистриран)
Публикувано02.03.01 18:01



Za koya tochno duma oboznachavashta Bog stava vupros:God,Got,Deu,Theos,Deus,Tanri,Azi,Vaniri,Devi...
Ako stava duma za "imeto bozie" to YHVH,e malko trudno da se "vibrira";)



Тема Re: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: Umbriel]  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано05.03.01 19:03



http://www.kabbalah-web.org/engkab/einodeng.htm



Тема Re: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: Umbriel]  
Авторmagic_fan (Нерегистриран)
Публикувано06.03.01 00:58



zdrave
bih kazal che tova tylkuvane na vyprosa mi haresa
ako priemem che vyprosyt e takyv kakyv e otgovoryt spored teb ?
magic_fan



Тема dali?нови [re: Umbriel]  
Авторmagic_fan (Нерегистриран)
Публикувано06.03.01 01:11



zdrave
dali se ima predvid chusto vibracionnoto treptene na zvukovata vylna daje vylni obrazuvani pri proiznasjaneto na dumata kojato i da e tja ili se ima predvid ddruga po-vseobhvatna vylna edna i syshta za vsichki dumi ... ?
magic_fan



Тема Re: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: The_furious]  
Авторmagic_fan (Нерегистриран)
Публикувано06.03.01 01:17



zdrave
dostiganeto do njakakyv izvod ne e chak tolkova lesno kolkoto kazvaneto mu a nad tezi neshta stoi osyznavaneto ddori bih kazal tvyrde dalech nad tjah za da moje da se govori sys sigurnost osyznali li sme neshto ili ne sme ot moja gledna tochka razbira se na po-naprednalite uspeh :)
magic_fan



Тема Що е Бог, има ли нещо извън...?нови [re: magic_fan]  
Автор Trinity (8)
Публикувано06.03.01 11:03



~~~~~~~~~ Бог ~~~~~~~~~~~~~~
Светлина ----- ~~~ ------------- Tъмнина
Начало -------- Развитие ------- Край
Раждане ------ Живот ---------- Смърт
Топло ---------- Умерено ------- Студено
Ляво ----------- Среда ----------- Дясно
Активно ------- 0 ----------------- Пасивно



Тема Re: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: magic_fan/Wanderer]  
АвторlYl (Нерегистриран)
Публикувано06.03.01 11:06



Е, аз не съм много в крак с лафчето. Днес ви открих в dir-ра. но ще си изкажа мнението по темата като кажа следното:

Само Бог живее, ние съществуваме. В такъв смисъл извън Бога няма нищо. И все човекът е любимото Му дете.

Човекът е богоосезаема необходимост. Той, човекът, е и един наниз от богове.

Е, стана сложно, но ...



Тема Отговор нови [re: lYl]  
Автор Trinity (8)
Публикувано07.03.01 10:10



Дух-(Връзка)-----------Съдържание----(Връзка)------------Раждане
|
Бог-----------------------Синтез-(Връзка)-Човек-(Връзка)-Живот
|
Материя-(Връзка)----Форма-------------(Връзка)------------Смърт

Всичко извън Бог е част от Бог.
Тук е показана връзката на човек с Бог такава каквато трябва да бъде в идеалния случай.

P.S: Поради техническа невъзможност не са отбелязани на чертежа връзките между Форма и Съдържание, както и между Раждане, Живот, Смърт, но те логически се подразбират.




Тема Re: Отговор нови [re: Trinity]  
АвторlYl (Нерегистриран)
Публикувано07.03.01 11:46



Чудесно. Тази схема е наистина израз на единството в цялата йерархичност на Всемира. За мен лично преди всичко е важно човек да осъзнава мястото си в това Единство. Както и да знае за какво е предназначен.



Тема Re: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: magic_fan/Wanderer]  
Автор Nekros (непознат )
Публикувано12.03.01 01:35



Kakvo vsushtnost e bog ! Shte izloja haoticnata teoriq koiato podkrepiam e che bog e haos v koito sashtestvuvat smo vazmojnosti bez realizatsiq ili po tochno purvichnata energiq ot koiato e proizlizlo kakto vsichko ostanalo taka i materiqta tova e izmerenie bez prostranstvo vreme vi izmerenia s edna s dve dumi vsichko i nishto s edna duma bog
Chovek ili po tochno mag ili haotik moje d otvori portal i da pretsedi prez nego malko parvichna energiq i da q pretvori v materia v zavisimost ot vazmojnostite i tselite si



Тема Поправка на Отговор нови [re: Trinity]  
Автор Trinity (8)
Публикувано13.03.01 14:49



Бог е това, в което човек избира да вярва. Останалото е извън...



Тема Otgovorнови [re: magic_fan]  
Автор Umbriel (skromna persona)
Публикувано13.03.01 15:59



Ima razlika.Tvorecut vinagi predshestva Tvorenieto;)
Vruzkata e imenno kakvato e m/u Tvorec i Tvorenie.T.e tvorenieto vece suzdadeno zivee svoy jivot,no tvorecut moze da vnasya popravki ili dori da unishtozi tvorenieto ako "reshi".

Ne e li taka?

Fortuna imperatrix mundi


Тема Re: dali?нови [re: magic_fan]  
Автор Umbriel (skromna persona)
Публикувано13.03.01 16:04



Zashto pitash men,pitaii onya s "Lybimata kniga".

Fortuna imperatrix mundi


Тема vyprosнови [re: Umbriel]  
Авторmagic_fan (Нерегистриран)
Публикувано13.03.01 20:29



vyrhu kakvo v kakvo e izgradil tvorecyt svoeto tvorenie i e li toj toest tvorecyt vytre v ili na syshtoto neshto vyrhu (v ) koeto e syzdal tvorenieto si ?
ako da shto za neshto e tova
ako ne v kakvo ... kyde se namira tvorecyt
magic_fan



Тема vyprosнови [re: magic_fan]  
АвторUmbriel (Нерегистриран)
Публикувано15.03.01 16:08



Znae li ribata kude e lunata?
I ot kakvo e napravana?





Тема Re: vyprosнови [re: magic_fan]  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано15.03.01 17:41



Spored Kabala Tvoretzat e napravil taka narechenoto "Sokrachchtenie" (na Svoiata svetlina) ili "Tzimcum", za da sazdate Vselenata.
"В начало бе Словото и Словото бе у Бога и Словото бе Бог. Всичко чрез Него стана и което е станало, нищо без Него не стана. В Него бе животът и животът бе Виделина на человеците. И Виделината свети в тъмнината и тъмнината я не обзе"
Йоан, 1



Тема Re: vyprosнови [re: Observer]  
Авторmagic_fan (Нерегистриран)
Публикувано18.03.01 03:10



ha tova beshe interesnoto tochno v nachaloto beshe slovoto i slovoto beshe bog ... znachi bog e bil v nachaloto no! v nachaloto na kakvo? i osven tuj spored bog dali ima neshto predi nego?
magic_fan



Тема Re: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: Oki]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано18.03.01 12:44



Eh , naj-posle edin otgovor ,kojto se pibligava do moeto mnenie ,no kakto vsuchki tuk otgovori se otdalechava ot tarsenija otgovor.
Dokato ESIKA (govora) e edibstvenija,naj-populjaren,masovo ispolsuvan nachin sa obchtuvane megdu horata- chte ima takiva vaprosi i takiva otgovori.
Dokato ne ni bade dadeno v masova forma da sipolsvame i drugi formi na obchtuvane ,taka chte bade ogranichen nachija metod sa oposnavane na svet(Boga). DUMITE sa tolkova otnositelno po svoeto snachenie ,che ponjakoga mi se struva ,che tova e BARIERATA ,kojto ni e postavena sa da ne rasbirame sveta (BOGA) okola nas.Sachto li?Ami mnogo sam mislila i po tosi problem...
Ima rediza schvachtanija :
-sa nepodgotvenostta na MASITE
-sa nedostatachnoto nivo na rasvitie i t.n.i t. n.
-pavonachalnija grjach i iskuplenieto...
No da se varna na predichnija otgovor ,kojto me vpechatli...
1, DA , ISMERENIETO
-mnogo sam govorila po vaprosa i s fisizite ...GOVORICH mi prijatni sabesedniko OKI, ako e DVUmerno-tvarde e prosto PLOSKOTO ismerenie sa takav saverchen sasdatel kato BOGA.Dopuckam po-skoro -MNOGOMERNOTO ismerenie.To sas svojata abstraktnost , nerasbiraemost ,verojatnost e mno po-VEROJATNO da e tarsenija ot nachija mil MAGIK-fen OTGOVOR.

2. VREMETO - ljubimata mi tema - sa neja moga da govorja s chasove , sachtoto
sa men tam sa svetlinkite , koito tarsja.
TOSI posnat ni do bolka parametar na dvigenieto - se okasva ABSOLJUTNO NEPOSNAT sa choveka. I kato che li njakoj umichleno poddarga tove NEsnanie i vasmognostta da go oposnaem (stignach i do temata s Einchtein),
Ami edinstvenoto logichno sa men objasnenie tova e BOG -nedostigim s posnanieto si , s VELICHIETO si i galovno davcht ni samo tesi nechta ot sveta da usnaem , koito ne bicha ni natovarvali poveche i vkarvali po patja na grecha.
Ah temata sa V R E M E T O - bich ja rasnichtvala do kadeto moga;-)) :-)))
USmichvam se na vsichki VI, blagodarja na avtora na TEMATA i na mnogoto dalboko pronikvachti temata otgovori na drugite klubari.
I v sakluchenie bich kasala:
Absoljutno nesaverchen i NEdostatachen e chovechkija esik sa da israsim mislite si i naj-sakrovenite si chuvstava - osobeno tesi kam BOGA .
I vse pak sa vsichko , koeto pritegavame E nugno da GO slavim ,nego i samo nego- BOGA

vacha :MEDEA

medea


Тема Re: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: Oki]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано18.03.01 12:44



Eh , naj-posle edin otgovor ,kojto se pribligava do moeto mnenie ,no kakto vsuchki tuk otgovori se otdalechava ot tarsenija otgovor.
Dokato ESIKA (govora) e edibstvenija,naj-populjaren,masovo ispolsuvan nachin sa obchtuvane megdu horata- chte ima takiva vaprosi i takiva otgovori.
Dokato ne ni bade dadeno v masova forma da sipolsvame i drugi formi na obchtuvane ,taka chte bade ogranichen nachija metod sa oposnavane na svet(Boga). DUMITE sa tolkova otnositelno po svoeto snachenie ,che ponjakoga mi se struva ,che tova e BARIERATA ,kojto ni e postavena sa da ne rasbirame sveta (BOGA) okola nas.Sachto li?Ami mnogo sam mislila i po tosi problem...
Ima rediza schvachtanija :
-sa nepodgotvenostta na MASITE
-sa nedostatachnoto nivo na rasvitie i t.n.i t. n.
-pavonachalnija grjach i iskuplenieto...
No da se varna na predichnija otgovor ,kojto me vpechatli...
1, DA , ISMERENIETO
-mnogo sam govorila po vaprosa i s fisizite ...GOVORICH mi prijatni sabesedniko OKI, ako e DVUmerno-tvarde e prosto PLOSKOTO ismerenie sa takav saverchen sasdatel kato BOGA.Dopuckam po-skoro -MNOGOMERNOTO ismerenie.To sas svojata abstraktnost , nerasbiraemost ,verojatnost e mno po-VEROJATNO da e tarsenija ot nachija mil MAGIK-fen OTGOVOR.

2. VREMETO - ljubimata mi tema - sa neja moga da govorja s chasove , sachtoto
sa men tam sa svetlinkite , koito tarsja.
TOSI posnat ni do bolka parametar na dvigenieto - se okasva ABSOLJUTNO NEPOSNAT sa choveka. I kato che li njakoj umichleno poddarga tove NEsnanie i vasmognostta da go oposnaem (stignach i do temata s Einchtein),
Ami edinstvenoto logichno sa men objasnenie tova e BOG -nedostigim s posnanieto si , s VELICHIETO si i galovno davcht ni samo tesi nechta ot sveta da usnaem , koito ne bicha ni natovarvali poveche i vkarvali po patja na grecha.
Ah temata sa V R E M E T O - bich ja rasnichtvala do kadeto moga;-)) :-)))
USmichvam se na vsichki VI, blagodarja na avtora na TEMATA i na mnogoto dalboko pronikvachti temata otgovori na drugite klubari.
I v sakluchenie bich kasala:
Absoljutno nesaverchen i NEdostatachen e chovechkija esik sa da israsim mislite si i naj-sakrovenite si chuvstava - osobeno tesi kam BOGA .
I vse pak sa vsichko , koeto pritegavame E nugno da GO slavim ,nego i samo nego- BOGA

vacha

medea


Тема Re: dali?нови [re: magic_fan]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано18.03.01 12:58



Tuk nechto ne te rasbrach-???!!!!
TEORIJA NA VIBRAZIITE e nechto , koeto vseki edin ot nas trjabva pone malko da e chel.Saslugava si-i e vreme VECHE da bade usvoena i RASBRANA.
Prosti no ne rasbiram sa kakva VSEOBCHVATNA VAKNA" govorich...ili pak bednija ni rechnikov sapas sa takiva slogni temi:-(((( ni obarkva??!!!:-(((

medea


Тема PROSTETEнови [re: Medea_forever]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано18.03.01 13:09



no otgovora mi islese 2 pati.:-((
Ne snam kakda go korigiram (istrija).



medea


Тема Re: vyprosнови [re: magic_fan]  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано18.03.01 19:05



Spoered nem, v natchaloto na Satvorenieto.
Kolkoto do drugite vaprosi, moje bi vaprosat ne e savsem kam men, v kkabala tezi vaprosi sa izsledvani do niakakva stepen. No spored men za natchalo moje bi e po-vajno da se utchi tchovek da mischi, tchustvava i postapva pravilno, kak pravilno triabva da se hrani, dicha i dr...




Тема Re:Sa Boga?нови [re: magic_fan/Wanderer]  
Автор Pushachat1 (информатор)
Публикувано18.03.01 21:45



Виж сега, magig fan,
точен отговор на този въпрос (кой или какво стои над бога) не мога да ти дам, но мога да ти дам посока за търсенето. Значи всичко в света си има първоизточник (сещам се стария пример за агегатните състоияния на водата - и той има първоизточник). Първите живи организми са създадени от химични елемети. Земята е създазена от взривове на звезди. Тези взривове пък е създал Господ от хаоса за да създаде НЕЩО (не точно това пише в Библията но аз допълвам с науката) А КОЙ (ИЛИ КАКВО) Е СЪЗДАЛ ГОСПОД? Ако си отговорш на този въпрос ще направиш крачка напред към отговора на въпроса който те мъчи.
"...И че трябват твърдост, кураж, постоянство,
че страхът е подлост, гордосттта - пиянство..." "В.Левски" - Вазов





Тема reнови [re: Observer]  
Авторmagic_fan (Нерегистриран)
Публикувано18.03.01 22:10



blagodarja za mnenieto
magic_fan



Тема Re:Sa Boga?нови [re: Pushachat1]  
Авторmagic_fan (Нерегистриран)
Публикувано18.03.01 22:19



az ako razbera kakvo e syzdalo gospod shte naucha otgovora na vyprosa kojto tyrsja no kak e vyzmojno da stane tova samo s razsyjdenija za tova pitah za vashite mnenija
tova ot vazov -levski me smaza ujasno dobro e
magic_fan



Тема Re: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: Medea_forever]  
Авторmagic_fan (Нерегистриран)
Публикувано18.03.01 22:34



prekrasen posting blagodarja
dumite sa neshto.... huh spored men sa bedni za izrazjavaneto na chuvstva i misli no az ne cheta dumite a se opitvam da procheta mislite koito ste slojili zad tjah
za sega tolkova mogat horata shte se spravjame s nalichni sredstva
btw mnogo interesni temi sa ti ljubimite temi :)
magic_fan



Тема Re: ima li neshto izvyn boga ?нови [re: magic_fan/Wanderer]  
Автор KlD (Лапе(нце)то)
Публикувано23.03.01 23:50



Роси - ясновидство по снимка:
София, "Надежда" 5; бл.538, Вх.В; ет.6; ап.57
тел.: 366 542

"Хора, не се страхувайте. Страхът убива любовта."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.