Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:46 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Излезе от печат моята Трета книганови [re: Tимoтeй]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано29.06.11 00:14



Пак не питаш... Задай смислен въпрос по Библията - Хари Потър всички ви е повредил...

Бог се познава по това, че 100% предсказва бъдещето, а демоните и врачките, които се ползват от техните услуги - само 80%. Дори и Ванга - доказаха го професорите - изчислиха 80% познаваемост.



Тема Допълнение важнонови [re: Пътyвaщия]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано29.06.11 00:19



Забравих за "канибализма" - хляба и виното си остава хляби вино за нашия поглед и даже на вкус, но след тайната молитва на свещеника Ангел слиза от Небето и невидимо за нас хлябът и виното стават наистина тяло и кръв Христови!!

Така причастието те обожествява и демоните бягат от такива хора, а се лепят за хора без причастие и без кръст на шията и без светена вода - нито пили, нито си ръсили дрехите...



Тема Re: Допълнение важнонови [re: Tимoтeй]  
Автор Пътyвaщия (ще се върна)
Публикувано29.06.11 02:20



От Неговата уста не звучи така.
Вика нещо от сорта на:
Бащите ви са яли манна и са умрели, а който яде моята плът и пие моята кръв ще живее живот вечен...
(Това "живот вечен" за по-интересно ли е? Защо не пише "вечен живот"? Май за да изглежда по-свещена книгата).



Цръцкам си в световния всемир

Тема Re: Допълнение важнонови [re: Пътyвaщия]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано29.06.11 22:28



Не е важно как ще го наречеш, важно е да стигнеш до живота вечен или до вечния живот. Но не става без причастие:


“Аз съм живият хляб, слязъл от небето; който яде от тоя хляб ще живее вовеки (Иоан 6:51), казва Сам Христос. Само с Божието слово, без причастяването с тялото и кръвта Христови, човек не може да се спаси. Защото “Ако не ядете плътта на Сина Човешки и не пиете кръвта Му, не ще имате в себе си живот” (Иоан 6:53).

Спасителят заповядва: “Вземете яжте: това е Моето тяло… пийте от нея всички; защото това е Моята кръв” (Мат.26:26-28). Не е казал: Това е ОБРАЗ на Моето тяло или ОБРАЗ на Моята кръв, а МОЕТО ТЯЛО и МОЯТА КРЪВ – та нали “за Бога всичко е възможно” (Мат.19:26).


По време на богослужението, когато хорът пее “Тебе поем...”, свещеникът се моли на Бога Отца да изпрати Св. Дух върху принесените дарове и ги благославя кръстообразно, благославя първо хляба, като казва : “И направи тоя хляб драгоценно тяло на Твоя Христос. Амин.” След това благославя виното в чашата и казва : “А това, което е в тая чаша драгоценна кръв на Твоя Христос. Амин.” Следва благославяне заедно на хляба и виното и произнасяне на думите: “Като ги претвориш чрез Твоя Свети Дух. Амин, амин, амин.”

Ето, това е най-важното свещенодействие, защото при него чрез невидимото слизане на Св. Дух хлябът и виното се претворяват в истинско тяло и кръв Христови. Това е велика и неизследима тайна и затова подхождаме с вяра. За Бога няма нищо невъзможно и всичко е в Неговата власт. Този, който сътвори света от нищо, колко повече може да извърши това претворяване на хляба и виното в тялото и кръвта.


Това тайнство е необходимо за всеки християнин. “Истина, истина ви казвам : ако не ядете плътта на сина Човечески и не пиете кръвта му, не ще имате в себе си живот. Който яде Моята плът и пие Моята кръв, има живот вечен, и Аз ще го възкреся в последния ден.” / Йоан 6 : 53-54/
По-нататък Христос казва : “Който яде Моята плът и пие Моята кръв, пребъдва в Мене и Аз в него” / Йоан 6 : 56/. От тези и предходните думи на Спасителя разбираме изключителното значение на тайнството в спасението на човешката душа и възраждането й за нов живот. Това е правилното разбиране на Евхаристията - като спасение.




Тема Re: Допълнение важнонови [re: Tимoтeй]  
Автор Пътyвaщия (ще се върна)
Публикувано30.06.11 00:56



Ясно защо повечето свещеници са алкохолици.



Всяка молитва си е обикновен магически ритуал, а свещениците, понеже са обучавани, имат вяра, а и го правят в предразполагаща обстановка, правят ритуала по-добре и действа по-силно...

Както и да е, кльопай си причастието и се спасявай! Аз съм прокуден и от Рая и от ада и съм наказан на вечни мъки в това си тяло!

Цръцкам си в световния всемир

Тема Re: Допълнение важнонови [re: Пътyвaщия]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано01.07.11 01:20



Твой избор - аз съм избрал по-доброто.



Тема Re: Допълнение важнонови [re: Tимoтeй]  
Автор Пътуващия (ще се върна)
Публикувано20.08.11 14:55



Сега съм на посланията на Павката към теб.


Нещо ми върви трудно - не я чета с лекота тая Библия, ама кат съм я почнал, ще я довърша.

Всичко в нея се отнася за душата!
Иисус, като говори на хората, говори на душите им, а не на разума...
Предполагам, че обещания "вечен живот" се отнася за душата - сиреч, край на преражданията в тленни тела и вечно блаженство в отвъдното...
Ти мечтаеш за вечен живот в нетленно тяло, ама я си представи, как ще се чувстваш ако живееш вечно! Ако нищо около теб не се променя, преминал си през всички възможни приключения и удоволствия...после? Какво ти остава? Да седнеш на шезлонг до някоя горичка и няколко стотин години да се наслаждаваш на птичите песни... Няма ли да ти е малко така, скучничко в този вечен живот?!
Ако обещава да речем, 150 или 200г. живот, добре, ама вечен...

Все си мислих (както и повечето хора), че "Христос" е фамилното име на Иисус а то значело друго.
Както и, че Господ е баща му, а той самият Иисус бил Господ, сиреч, господар на душите ни.
Също и е имало объркване с "цар иудейски". Той е цар, но не на живите иудеи, а на душите им!

Всичко се отнася ЗА ДУШИТЕ!





Тема Re: Излезе от печат моята Трета книганови [re: Tимoтeй]  
Автор grg (член)
Публикувано10.08.12 20:45



"Бог се познава по това, че 100% предсказва бъдещето"

Чакай малко, дори в Библията не е така. Еремия предсказава, че Бог ще върне Израел и Иерусалим към предишната слава и ще върне земята на избрания народ след 70 години робство. Но това, което се случва е съвсем друго - възстановява се храма, но евреите остават васален народ, което не е "предишната слава" и не е връщане на земята на избрания народ. Освен това относителната свобода на евреите е само за кратко време - скоро започват пак да ги преследват.



Тема Re: Излезе от печат моята Трета книганови [re: grg]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано01.09.13 23:27



Бог постява условие да са му послушни. А те не Го слушат и започват притесненията. Българите също - не слушат Бога и почват да слушат Султана, после Тодор Живков, сега ЕС, после Антихриста.

Послушанието на Бога е най-трудното нещо на света. Всеки слуша себе си, тоест, дявола...

Всичко предсказано от Библията е изпълнено, освен едно - Края на света. Просто не е дошло още времето му.

Май тук се свършиха окултистите - да не сте станали православни?...



Тема Re: Излезе от печат моята Трета книганови [re: Tимoтeй]  
Автор duh_duh-3004 (Безмълвност)
Публикувано13.02.14 11:33



Успехи и светлина!

Добра среща на всички!

Дух

възкръсна отново!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.