Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:39 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Излезе от печат моята Трета книганови [re: Tимoтeй]  
Автор Пътyвaщия (ще се върна)
Публикувано14.06.11 22:01



В отговор на:

Имате глави - мислете с тях!



Именно! Ние мислим точно с главите си, а ти само четеш и приемаш всичко буквално без да се замислиш!
В отговор на:

Христос никъде не говори за прераждане!



А Той къде е казал нещо ТОЧНО? Винаги говори с притчи и недомлъвки.
Казал го е някъде, но ти не си го разбрал.
В отговор на:

...идва Края на света...



За кой Край говориш? За 2012г. ли? Него го чакам с нетърпение!
Майка ми се е зарибила по Свидетели на Йехова и тя ми дрънка за някакво Спасение и безсмъртие... Според мен, това "безсмъртие" в нетленно тяло е НАКАЗАНИЕ! Не е лесно да си вечно жив - всичко ти писва отвсякъде и ти се иска да умреш, а като не можеш...
В отговор на:

с послушание на източни демонични учения. Които са родени много преди да се роди Христос!



Според мен, всички тези религии, храмове, шапки (чалми и калпаци, да речм), и всичко останало, са си наши, човешки, земни глупости родени от недодялания ни "разум".
"На небето" всичко е еднакво за всички! Ако някой ни гледа от там, сигуерно пада от смях като вижда какви глупости правим за нещо несъществуващо и как се избиваме за глупости.
Раждаш се в тяло, живееш, умираш, отиваш в Рая, ако не си живял "послушно" ти става скучно там и любопитстваш "Какво ли е в ада?" - отиваш да видиш и оставаш там... Та "почиваш" известно време в Рая или ада, после се прераждаш и пак така и пак и пак...докато душата ти стигне нивото на тази на Христос и станеш като Него. Даже имам и една откачена идея, че Той е жив и днес, може да умре само по своя воля, вече е на 2011г. и стои в сянка...малко хора Го познават като Го срещнат.
А след като тези източни учения съществуват много преди Христос, как ти хрумна, че са демонични? Споевд тях, може точно Христос да е демона и да обърква тяхната "истина"...
Всичко е плод на нашите собствени умове'! Никой не е слязал от небето (освен извънземни които сме взели за Богове поради невежеството си и от там идва поверието, че на небето има нещо), за да ни каже какво да правим и как да живем.
Христос се е опитал да ни поучава, но Той къде казва, че другите религи и учения са демонични и невярни? Това ти го казваш.
Мохамед казва за християнството и юдеизма, че са лоши и грешни религи - който ги изповядва ще гори в ада, а мюсюлманирте, ще му се смеят от Рая. От там съдя, че исляма е най-грешната религия.

Цръцкам си в световния всемир

Тема Re: Излезе от печат моята Трета книганови [re: Пътyвaщия]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано16.06.11 02:19



Е, или приемаш Христос за Бог или не.

Ако приемаш, вярваш и слушаш Светия Дух на Църквата, вземаш причастие и се спасяваш.

Ако не приемаш Христос за Бог, няма как да стъпим на една здрава основа и даговорим и да се разберем.



Тема Re: Излезе от печат моята Трета книганови [re: Tимoтeй]  
Автор Пътyвaщия (ще се върна)
Публикувано16.06.11 11:07



Предпочитам да ЗНАМ, а не да вярвам, а знанието ще дойде след смъртта - тогава ще видя какво има "на небето" и на кого е трябвало да се кланям приживе.

Гледай обаче, какво казва Христа - твоему Бога:
29. И ако дясното ти око те съблазнява, извади го и хвърли от себе си; защото по-добре е за тебе да погине един твой уд, а не цялото ти тяло да бъде хвърлено в геената огнена.
30. И ако дясната ти ръка те съблазнява, отсечи я и я хвърли от себе си; защото по-добре е за тебе да погине един твой уд, а не цялото ти тяло да бъде хвърлено в геената.

(Матей Глава 5)
Ти, след като си бил нудист, как така още имаш ръка и око?


По тази логика (още повече, че ти приемаш всичко буквално) не би трябвало да има християнин с две ръце (едва ли има някой, когото по едно или друго време, дясната му ръка да не го е изкушавала (освен ако, не е левичар)).

Цръцкам си в световния всемир

Тема Re: Излезе от печат моята Трета книганови [re: Пътyвaщия]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано18.06.11 01:39



Късно ще е след смъртта - тогава знанието ти няма нищо да ти помогне.
ДНес ние знаем с Вяра в Словото и в думите на светиите - някои са били горе и са се върнали - ап. Павел, св. Андрей Юродиви и др.

За текстовете - това са трудни места и човек светски не може правилно да ги тълкува, - те са правилно изтълкувани от светиите. Ако окото ти те съблазни, ти трябва да се отвърнеш от тая съблазън, и то това отвръщане от тая сладка гледка ще тибъде толкова трудно и така ще те заболи, че все едно ти вадят окото...

А нудист съм бил преди да стана християнин и бая трудно ми беше да се откажа от това голямо удоволствие! Но "насилници грабят царството небесно" - насилници върху себе си срещу сладкия грях!!



Тема Re: Излезе от печат моята Трета книганови [re: Tимoтeй]  
Автор Пътyвaщия (ще се върна)
Публикувано18.06.11 11:56



Точно защото е късно след смъртта, по едно време търсих инфо за астралното пътуване. Би ми се искало още приживе да мога да напусна тялото си, да видя какво има "на небесата", а после да се върна тук. Така ще имам знанието още приживе и ще се смея на бисерите из форумите. Аз съм откривателска натура. "Око да види, ръка да пипне" - знание чрез вяра не ме устройва!
А какво му е лошото на нудизма? Освен, че безразборния секс на плажа може да се приеме като прелюбодеяние, но като не си обвързан...

Тези думи (където хвърчат органи и крайници) са казани още веднъж, но тогава е включен и кракът.



М/у другото, бях потресен от невежеството си и подхванах "Новий завет" (понеже в него се говори за реални хора и събития, а не за говорещи облачета както е във стария завет). (стария го подминах, защото прецених. че е фентъзи).
Та, там, Христос е споменат по три начина:
1. В разказвателна форма - Иисус или Христос (никога с двете имена едновременно).
2. Хората Го наричат "Господи"
3. Той Сам говори за Себе Си в трето лицв и Се нарича "Синът Человеческий".
Значи, Иисус Христос, Господ и Синът Човешки е едно и също лице.
А Той нарича Бог "Моя Отец", а не "Господ".

Цръцкам си в световния всемир</EM></FONT></P>

Редактирано от Пътyвaщия на 18.06.11 15:18.



Тема Re: Излезе от печат моята Трета книганови [re: Пътyвaщия]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано19.06.11 00:48



Астрално пътуване е лъжа. Чети новия Завет - изпълни Словото и се спаси!



Тема Re: Излезе от печат моята Трета книга [re: Tимoтeй]  
Автор Пътyвaщия (ще се върна)
Публикувано19.06.11 01:36



Щом можеш да спиш и да сънуваш, значи не е лъжа!
Астралното пътуване е точно като съня, само дето мозъкът ти е буден, можеш да отидеш където си поискаш и информацията стихга до теб в чист вид (непроменена, а не както е в съня).

Цръцкам си в световния всемир



Тема Re: Излезе от печат моята Трета книга [re: Пътyвaщия]  
Автор van_helsing_trepacha (heavenly)
Публикувано19.06.11 19:14



Страхотна темичка си бичите двамцата ... , кат братя нудисти в астрални мечти ...





Тема Re: Излезе от печат моята Трета книга [re: Пътyвaщия]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано19.06.11 20:02



Такова пътуване рядко е реално. То ти се дава като видение от демоните и ти няма как да разбереш, че не е реално, защото те ти показват верни неща.

Истинско пътуване е опасно и може да не се върнеш. Така пътуват изпадналите в кома.



Тема Re: Излезе от печат моята Трета книга [re: Tимoтeй]  
Автор Пътyвaщия (ще се върна)
Публикувано19.06.11 22:26



Опасно е, точно колкото и съня. Каквато е вероятността да не се събудиш сутрин, такава е и тази да не се върнеш от него.
Мсахни ги тия демони от главата си! Пълна е с тях.



Аз пък, в невежеството си, винаги съм се чудел, какво се случва в Библията след възкресението... Сега свърших Матей (там Христос воскресе) и очаквах да има продължение на историята и с нетърпение минах на Марка. Да, ама всичко започна от начало и до колкото разбирам, всичките евангелия са едни и същи събития, описани от различни хора. Значи, до края. Иисус ще възкръстне още 3 пъти и тва е.

Цръцкам си в световния всемир


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.