Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:21 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема "Душеспасителния " постнови  
Автор Perfum (Ambra)
Публикувано09.03.11 01:19



В "православие " християнчетата разглеждат темата за поста и се насърчват взаимно да успеят в това "велико изпитание " .Лично на мен ми е много смешно това "велико изпитание " понеже съм веге от много години и за мен това е нормално ,но ми е интересно какво е това за християните .Излиза ,че 40 дена постът е толкова сушеспасително нещо ,а на 41 могат да се натъпчат до врата с кебапчета и "спасениеро" не им се губи .Натрупали са точки по време на поста и след това спокойно могат да се тъпчат като прасета . Аз това не мога да го разбера , а още повече не мога да разбера защо това да е някаква велика жертва .Че ако човек лакомията си не може да победи ,за каква духовност може да става дума ? И понеже ме изхвърлиха от клуба им поради голямата си любов ,а и едва ли биха обсъдили "това велико изпитание " с мен , бих ви попитала какво е вашето мнение за техния пост .Той не е техен ,разбира се , те са едни смешници ,но какво е вашето мнение за поста ,как е намерил място в християнството и какъв е смисълът му освен здравословен.

I see you...


Тема Re: "Душеспасителния " постнови [re: Perfum]  
Автор Avalon69 (Черен маг )
Публикувано10.03.11 16:02



Много магове (вкл.шамани) постят преди извършване на важен ритуал, за да съберат духовна сила, която да им помогне за успешното реализиране на начинанието.
От друга страна се счита (както е известно на всички), че пълният пост прочиства тялото и духа и ги прави неуязвими за въздействието на демоните.
Аз никога не съм постил, бях 3 месеца вегетарианец и напълнях през този период с 15 килограма и се отказах





Тема Re: "Душеспасителния " постнови [re: Avalon69]  
Автор ratna ()
Публикувано10.03.11 16:03



значи не си достоен да прекрачиш дори прага на духовния свят





Тема Re: "Душеспасителния " постнови [re: ratna]  
Автор Avalon69 (Черен маг )
Публикувано10.03.11 16:07



Когато съм взимал хербални наркотици (в Южна Америка и Африка) съм прекрачвал прага на различни светове


Спомените за тези ми контакти са и болезнени, защото там горе не всичко е феерия и розови ангели.



Тема Re: "Душеспасителния " постнови [re: Avalon69]  
Автор ratna ()
Публикувано10.03.11 16:09



различни нива , трябва водач за там , мен ме е страх сама да влизам по такива места



Тема Re: "Душеспасителния " постнови [re: ratna]  
Автор Avalon69 (Черен маг )
Публикувано10.03.11 16:12



Моето подозрение е че това са просто места съставляващи част от 97%-тната неизползваемост на нашия собствен мозък, които по един или друг начин (все още неизвестен за нас) комуникират с различни светове.
Просто е учудващо какав потенциал имаме, а колко мързеливо не го ползваме.





Тема Re: "Душеспасителния " постнови [re: Avalon69]  
Автор Perfum (Ambra)
Публикувано10.03.11 16:15



Авалон ,да не си заменил за три месеца мръвките с пастички и тортички ,че си качил 15 кг?

Но добре ,че си опитал . Някои хора правят много опити преди напълно да се откажат от месото .Някои просто са слаби и никога не успяват и затова измислят аргументи ,които до един са балон пълен с въздух .
Иначе ,в НЗ Христос е направил пълен пост /тоест без храна/ преди срещата със Сатана. Не става дума за въздържание от месо и животински мазнини ,а за пълен глад . Точно както Питагоровите ученици .
Религиозните са много забавни като постят .Като увесят нос ,като почнат да четат етикети в магазина ,като почнат да си разменят вегетариански рецепти ..настава една "веселба".И броят всеки ден от поста в очакване на мига ,когато ще свърши и са едни такива горди от себе си,хехехе. Обаче ако някой реши да пости цял живот ,започват да го нареждат и да убеждават как Бог бил дал животните за храна и т.н. И ако постът наистина пречиства поне тялото ,това означава ли ,че като свърши пречистването ,пак трябва да си го задръстят с мърша ? Все едно да почистиш дома си здраво и след това да почнеш пак да го цапаш здраво .Не е ли по-удачно домът постоянно да се пази чист? Ние не чистим ли домовете си всекидневно и не внимаваме ли всеки ден да не ги изцапаме?

I see you...

Тема Re: "Душеспасителния " постнови [re: Avalon69]  
Автор ratna ()
Публикувано10.03.11 16:17



то не зависи от това дали искаме или не искаме да го ползваме , ами от наличната ни енергия . не случайно всички духовни системи имат за цел да се повиши енергията и част от тези 97% да станат достъпни , но отново не в пълния капацитет



Тема Re: "Душеспасителния " постнови [re: Perfum]  
Автор Avalon69 (Черен маг )
Публикувано10.03.11 16:25



Да ти кажа, не съм голям фен на този свят и ми е все едно колко ще живея тук - така че си хапвам и правя каквото си ми е кеф.
Както се казва търся постоянното единство на душевен и телесен порив





Тема Re: "Душеспасителния " постнови [re: Perfum]  
Автор Пич Бжи (приятелче)
Публикувано10.03.11 16:47



Според мен е безсмислено е да се правят такива неща на сляпо - да се въздържа човек от това или онова без добре да усеща и разбира вътрешно защо го прави и какво се случва като го прави.

Но това не означава, че хората нямат право да бъдат и слепи. Това си е тяхната приказка, тяхното изкачване.

---




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.