Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:47 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Това е четиво за деца над 100 години.нови [re: TransitionERA]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано31.01.11 00:35



благодаря...



Тема Re: Това е четиво за деца над 100 години.нови [re: Tимoтeй]  
Автор Пич Бoжи (безобиден)
Публикувано31.01.11 01:19



Не знам... честолюбие може би.




Мисли си, че от него било зависело...

---


Тема Re: Това е четиво за деца над 100 години.нови [re: Tимoтeй]  
Автор maya111 (air)
Публикувано01.02.11 17:01



Казваш ,Тимотее,че от 2000 години насам много са се "дигнали горе". Интересно ми е ,тези които са родени и измрели преди Христос ,нямат ли някакъв шанс? Пък и за другите религии и учения искам да попитам. Няма ли някакъв шанс за тях ? Защото хората все пак не са виновни ,че са родени в друго време или география? Аз лично мисля ,че раят е широк и място има за всички. , но християните не мислят така .Ако питаш мене ,те и в рая ще се изпокарат кой е по ,по,най...Та,кажи сега ,какво ще стане с тия дето са живели преди Христос?



Тема Re: Това е четиво за деца над 100 години.нови [re: maya111]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано01.02.11 23:07



Да, има писано и за тях. Апостолът казва ВЪНШНИТЕ ще съди Бог - тоест, нехристияните /външните/ ще ги съди Бог по Свой аршин. Както Той реши.



Тема Re: Това е четиво за деца над 100 години.нови [re: Tимoтeй]  
Автор maya111 (air)
Публикувано04.02.11 03:59



Добре,Тимотей ,но и християните Бог ще съди както Той реши. Християните не са по-добри или по-лоши от другите Божии създания ,нито пък Бог предпочита едни хора пред други .Бог дори няма нужда да праща Библии на земята,свои синове или да дава заповеди. Бог просто докосва сърцата и ги изпълва с любов .Никакво ходене на църква или ритуали не може да замени Божието докосване .Бог докосва сърцата и дава думи в устата на тия ,които си избере .Бог може да говори чрез всеки и всичко ,да ни дава различни знаци,дребни на пръв поглед детайли ,нечия усмивка ,подадена ръка когато имаме нужда ..Бог може да прати ангел над всеки от нас за да бди. Бог не се интересува кой от каква религия е.Религиите са измислици ,а Любовта няма религия .



Тема Re: Това е четиво за деца над 100 години.нови [re: maya111]  
Автор Avalon69 (Черен маг )
Публикувано04.02.11 14:13







Тема Чакай, не бързайнови [re: maya111]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано05.02.11 00:40



Христос е пратил Светия Дух над Апостолите и те създали Църква и Сам Христос е казал Който повярва и се кръсти, ще бъде спасен, а който не повярва, ще бъде осъден.

Кратко и ясно.

Дяволът лъже всички, че може и без Църква, защото в Църквата е Силата с коятотой не може да се бори.



Тема Re: Чакай, не бързайнови [re: Tимoтeй]  
Автор maya111 (air)
Публикувано05.02.11 14:44



Добре,Тимотей ,ама сега какво излиза :че "външните" Бог ще съди както Той реши , а пък "вътрешните" по вяра. На мен това не ми се струва логично ,нито пък справедливо,но това си е мое мнение. Ако Бог искаше целият свят да е християнски ,щеше да спусне по една Библия навсякъде и то много по-рано. А по света има много религии и учения и преди християнството хората са си живели толерантно и с уважение към религията на другия. После идва християнството и започва някакъв пълен фанатизъм и мракобесие и целият цивилизован и интелектуален елит в римската империя е потресен от фанатизма и зверствата на християните . Напр. по заповед на имп. Теодосий християните изгарят Александрийската библиотека -тая съкровищница на знание и мъдрост Фанатизираната тълпа убива пазителите и унищожава стотици хиляди безценни тонове литература. После неведнъж църквата си е служила с такива методи .И ти се опитваш да ми кажеш ,че тая църква е водена от Светия дух? Напротив -няма по-голям хулител на Светия дух от църквата ;няма по-голям Сатана от църквата . Векове мрак ,спиране на прогреса,унищожителни религиозни войни ,анатеми към всеки велик учен и противник на невежеството и фанатизма ...Дядо Тимотее,аз преди да дойда и да пиша тука ,съм чела с години история на християнството ,отделила съм години в безсънни нощи ,ровене по библиотеки ,изследване ...Не си мисли ,че идвам тук неподготвена с единствената цел да плюя църквата .
Аз незнам как фанатиците си позволяват така често да ползват името на Светия дух и да говорят за "тайнства" и че едва ли не Духът слиза когато дядо поп реши. Това е безумие и отвратителни лъжи и измислици за наивници. Как може някой да твърди ,че "освещава" сол ,агнета ,офиси ,апартаменти и пр. срещу заплащане и да се смята за духовен човек? Това е логически и всякакъв друг абсурд. Това е отвратително .Шепа мошенници настояват да са монополисти на Духа светий и атова само те могат да го продават .
Светият дух не е ничий патент и монопол ;дядо поп не го е изобретил ,че да го продава .И аз съм изумена как хора като теб ,и то не малко ,не могат да осъзнаят каква подигравка е това с духовните понятия и същности .Светият дух е нещо толкова висше и свещено ,че ако осъзнаеш това ,никога повече няма да стъпиш в църква и дядо поп да ти го продава срещу някаква тарифа .
За мен църквата е подигравка с висшите духовни явления ,със същността на понятието "духовен" .
Вярата .Любовта и т.нат. са личен акт ,лично съприкосновение с Бог ,които не се дават в църквата срещу заплащане от 30 лв /или повече/ за едно кръщение и с четене на жития на светците .Бог избира кого да докосне независимо и въпреки неговото желание,религия и пр.
С ходене на църква вярващ няма да станеш .Защото и милион пъти да влезеш в един гараж ,кола няма да станеш.

Редактирано от maya111 на 05.02.11 14:46.



Тема Re: Чакай, не бързайнови [re: Tимoтeй]  
Автор Пич Бoжи (благой)
Публикувано05.02.11 15:57



Храма е най-вече в сърцето, според мен.



Но не пречи да има и едни тихи и чисти места, с хубава архитектура, балансирана архитектурна енергетика и акустика, миришещи на тамян, в които ако не друго човек може да приседне и просто да утихне малко.

---


Тема Re: Чакай, не бързайнови [re: maya111]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано10.02.11 22:21



Малко си чела или еретични книги си чела. Мракобесие има при еретиците католици и протестанти, а не при православни.

Библията е Слово Божие. Това е всичко. Всички останали книги, извън църковните православни са от хитрите демони. Те са лукави и затова не се разбират че лъжат.

Лукавият късно се разбира,че е лукав - котато ти свърши живота.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.